• 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivo_steel - специалист
Raij написа:
ivo_steel написа:
Тъй като в началото на темата е повдигнат въпроса за запалката (от къде се намаля времето и на работа) , но така и никой не е написал дали е открил от кой параметър се регулира, реших да ви споделя от кой параметър е зависимо времето на работа на запалката , а именно от TP04 Th02 ,което по дефоут е 52 , което ще рече ,че едва когато изгорелите газове достигнат 52гр. запалката ще се изключи. Според мен е безсмислено тази запалка да продължава да работи след възпламеняване на пелетите, затова съм задал Th02 на 30 .
Тваята е 25 , при нас с 13 е вързано и с времето Т04. Немога да си го обясня защо е така написана програмата. Сигурен ли си в това което казваш.
Напълно съм сигурен , колега , при мен запалката в момента изгася още във фаза разгаряне , ще направя клипче ,ако не ми вярвате !
grants - специалист
Иво здравей, няма нужда от клипче щом казваш така е. Явно или нещо логиката в контролерите е различна или има някакви разминавания с настройките при нас. Ако не ти е проблем качи всички настойки в някое xls файлче или ако си ги давал дай линк към мнението :)
benimm8808 - специалист
ivo_steel написа:
Тъй като в началото на темата е повдигнат въпроса за запалката (от къде се намаля времето и на работа) , но така и никой не е написал дали е открил от кой параметър се регулира, реших да ви споделя от кой параметър е зависимо времето на работа на запалката , а именно от TP04 Th02 ,което по дефоут е 52 , което ще рече ,че едва когато изгорелите газове достигнат 52гр. запалката ще се изключи. Според мен е безсмислено тази запалка да продължава да работи след възпламеняване на пелетите, затова съм задал Th02 на 30 .
Това ми направи впечатление още при пускането на камината,че нагревателя продължава да работи след като е запалила камината и градусите са се двигнали над 52( заводски).Предположих,че трябва има и работа по време(макс. зададено) след което запалката да изключи при вече запалена камина,но така и не го открих.И съм сигурен,че трябва да има защото пробвайте да изгасите работеще камина,изчакайте да мине в режим ОFF и я пуснете отново.Като едновременно проверете до колко са паднали градусите на изходящите газове( в повечето случай не са по 55),а запалката си нагрява-нали трябва да запали пелетите.
На 2 - 25+kW и на 1 -13+kW намалих градусите на параметър ТР4 Тh02 до 40гр. точно заради това за да не роботи запалката безмислено след запалване.
Raij - специалист
ivo_steel написа:
Raij написа:
ivo_steel написа:
Тъй като в началото на темата е повдигнат въпроса за запалката (от къде се намаля времето и на работа) , но така и никой не е написал дали е открил от кой параметър се регулира, реших да ви споделя от кой параметър е зависимо времето на работа на запалката , а именно от TP04 Th02 ,което по дефоут е 52 , което ще рече ,че едва когато изгорелите газове достигнат 52гр. запалката ще се изключи. Според мен е безсмислено тази запалка да продължава да работи след възпламеняване на пелетите, затова съм задал Th02 на 30 .
Тваята е 25 , при нас с 13 е вързано и с времето Т04. Немога да си го обясня защо е така написана програмата. Сигурен ли си в това което казваш.
Напълно съм сигурен , колега , при мен запалката в момента изгася още във фаза разгаряне , ще направя клипче ,ако не ми вярвате !
Ще кажеш ли колко време минава от натискане на копчето за запалване до момента на изключване на нагревателя. При теб знам че няма да е константта но все пак кажи.
ivo_steel - специалист
Raij написа:
ivo_steel написа:
Raij написа:
Тваята е 25 , при нас с 13 е вързано и с времето Т04. Немога да си го обясня защо е така написана програмата. Сигурен ли си в това което казваш.
Напълно съм сигурен , колега , при мен запалката в момента изгася още във фаза разгаряне , ще направя клипче ,ако не ми вярвате !
Ще кажеш ли колко време минава от натискане на копчето за запалване до момента на изключване на нагревателя. При теб знам че няма да е константта но все пак кажи.

Тази сутрин засякох при напълно изстинала камина , нз 6-тата минута достигна 30гр. на изгорелите газове и запалката изгасна . За сравнение 52гр. достигна на 10-та мин.
Тези дни ,като ми остане повечко време ще споделя настройките на моята камина.
Raij - специалист
ivo_steel написа:
Raij написа:
ivo_steel написа:
Напълно съм сигурен , колега , при мен запалката в момента изгася още във фаза разгаряне , ще направя клипче ,ако не ми вярвате !
Ще кажеш ли колко време минава от натискане на копчето за запалване до момента на изключване на нагревателя. При теб знам че няма да е константта но все пак кажи.

Тази сутрин засякох при напълно изстинала камина , нз 6-тата минута достигна 30гр. на изгорелите газове и запалката изгасна . За сравнение 52гр. достигна на 10-та мин.
Тези дни ,като ми остане повечко време ще споделя настройките на моята камина.
Че то при това положение моята си е ОК , гаси на 4-та минута при 40°.
ivo_steel - специалист
Raij написа:
ivo_steel написа:
Raij написа:
Ще кажеш ли колко време минава от натискане на копчето за запалване до момента на изключване на нагревателя. При теб знам че няма да е константта но все пак кажи.

Тази сутрин засякох при напълно изстинала камина , нз 6-тата минута достигна 30гр. на изгорелите газове и запалката изгасна . За сравнение 52гр. достигна на 10-та мин.
Тези дни ,като ми остане повечко време ще споделя настройките на моята камина.
Че то при това положение моята си е ОК , гаси на 4-та минута при 40°.
Много зависи от пелетите ! Тези които горя в момента трудно се разгарят и затова е така ! И точно че ако съм по дефоут на 52гр. на изгорелите газове ,ще ми гаси чак на 10-та мин ! Точно заради тези разлики в разгарянето на пелетите , мисля че е по-добре че няма точно фиксирано време за работа на запалката .
startx - специалист
ivo_steel написа:
Raij написа:
ivo_steel написа:

Тази сутрин засякох при напълно изстинала камина , нз 6-тата минута достигна 30гр. на изгорелите газове и запалката изгасна . За сравнение 52гр. достигна на 10-та мин.
Тези дни ,като ми остане повечко време ще споделя настройките на моята камина.
Че то при това положение моята си е ОК , гаси на 4-та минута при 40°.
Много зависи от пелетите ! Тези които горя в момента трудно се разгарят и затова е така ! И точно че ако съм по дефоут на 52гр. на изгорелите газове ,ще ми гаси чак на 10-та мин ! Точно заради тези разлики в разгарянето на пелетите , мисля че е по-добре че няма точно фиксирано време за работа на запалката .
Какво значение има колко време ви работи запалката като е направена да бачка 10 000 цикъла ?!?! никъде не пише продължителност...
Здравейте, всички. Чета темата и е много полезна. Имам камина комфорт 25+, от ноември миналата година я ползвам в къща на балкана - 210 м2 с добра дограма и изолация, но всяка седмица правя студен старт и реално не мога да кажа нищо смислено за режими и разход добре си работи и за около 24 ч. стопля и точно като стане както трябва и вземе да си намаля мощността си тръгвам. Може ли някой да ми каже как точно, в смисъл къде се свързва стайния термостат тип COMPUTHERM Q7RF или Безжичен WiFi интернет програмируем термостат BBoil RF. Понеже те в крайна сметка управляват едно реле и това реле дали да го вържа към клемите за стаен датчик или към тези където е свързан GSM модула за дистанционно пускане и спиране. Благодаря ви.
burner - специалист
Опити с нагревател и разпалване.
Старт - 07.58
Включване на нагревателя - 07.59
Огън ( добър пламък) - 08.00
Т на водната риза преди палене - 23 гр.
Т на изх. газове:
08.02 - 52 гр.
08.03 - 90 гр.
08.04 - 102 гр.
08.05 - 130
08.06 - 144 гр.
08.08 - изключване на нагревателя ЕДНОВРЕМЕННО с край на разпалването при Т на изх. газове 127 гр.
След малко приключва стабилизацията. Горене на 5 степен (А) - 106 гр. на газовете. Шнек 2,58 , 1400 оборота на вента.
Всичко това за 13 квт камина - декември 2016.
Т03 - 50. Заводското е 30- може инсталатора за всеки случай да е увеличил. Не ме бърка. Явно затова и вдига бързо Т.
Т04 - 460 - при заводски 300.
Т05 - 460 - при заводски 360.
Това направено онзи ден. Вчера отново проверено. Пак същите показатели.
Работа на нагревателя 9 минути. Колкото е разпалването.

Днес нов опит. Променям Т04 от 460 на 300 и Т05 от 460 на 360. Както трябва да бъде заводски.
Старт - 14.44
Вкл. на нагревателя - 14.44 (в рамките на тази минута)
Огън - 14.46
14.47 - 52 гр. изх. газове
14.50 - 92
14.51 - нагревателят угасна ЕДНОВРЕМЕННО с край на разпалването.
Времето, в което е работил нагревателят вече е около 7 минути. С около две по-малко от вчера. Което отговаря на намалените секунди от двата параметъра. Жалко, че не ги промених един по един, за да хвана по-точно действието им. Утре пак ще проверя времената. Но за мен засега се вижда връзката с Т04 и Т05. Изобщо не изключва при 52 гр. , независимо че Th 02 е зададено 52 гр. Изобщо не изключва и при 100 даже. Изключва едновременно с "край на разпалването". Остава да се провери онова Th 09, което един колега каза. Заводски е 250, така е и при мен. Но засега ще я паля няколко дни така, за да се застраховам от грешки.
След като загрее водната риза ( 50 гр на А, реално 48-49), работи на 1 и 2 степен с Т на изх. газове от 90 -110 гр. Поддържа 23-24 гр в стаите.
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: