• 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
geniya - специалист
Купих камината, пуснах да я видя и наби грешка Er02.като я включа седи около 10сек. и вади грешката и вентилатора върти на макс.Със задържане на Р1 не маха грешката.Проверих веригата от пресостата нормално затворена е.Според е мен така трябва да е, ама не иска да махне грешката.Камината не вързана никъде даже и в комина.Няма пресостат за налягане в водната риза.Моля помагайте.
benimm8808 - специалист
Изключи я от захранването за 20-30 мин.
geniya - специалист
Нищо не помогна...
startx - специалист
geniya написа:
Нищо не помогна...
Тази камина с кои контролер е където си я купил ? защото вече новите модели са с fumis alpha ?
geniya - специалист
Производство 01.08.2017 и не е с Fumis Alpha.Като минало годишните е, иначе проблема го оправих.
nokoniko - специалист
geniya написа:
Производство 01.08.2017 и не е с Fumis Alpha.Като минало годишните е, иначе проблема го оправих.
И как го оправи ?
geniya - специалист
Явно логиката на процесора е да изчака поне 5мин. след отпадане на причината за грешката.Оставих я да работи 5мин. тогава изписка и успях със задържане на бутона Р1 да махна Er02.Самата грешка Er02 излезе когато умишлено запуших изхода към комина и тогава пресостата отчете грешката, мислех че веднага след отпадане на причината за грешката ще мога да зануля Er02, но явно изчаква 5мин.
benimm8808 - специалист
Чистил съм такава грешка с премахване на захранването за определено време,но ти каза,че при теб не става. При мен нещата се получиха.
startx - специалист
Някой връзвал ли е BBoilrf към BURNiT PM ? на схемата в книгата за инструкции пише че стайния термостат трябва да се върже на пин 17-18 ... ?
martolk - специалист
Пуснали са в магазинната мрежа тазгодишния модел. Явно са осъзнали що за боклук са сътворили и са направили промени. Не съм я заглеждал много (защото си купих Грейко Бижу), но на първо четене - нова горелка от чугун (приляга чудесно), нов пепелник (също добре изработен), промени по вратата (само тест ще каже дали са успешни) и нов контролер. Ако някой ще купува сега, в никакъв случай не купувайте предходния модел. И все пак, след опита, който имах с Бърнит - никога повече!
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: