Най - вълнуващия въпрос зимно време.
martolk - специалист
Спомените ми са от доста време, но мисля, че това е входа за стаен термостат. Управлява на принципа on/off или on/stand by, в зависимост от настройката в сервиза.
Burnit2018 - помощник
Някой да даде хубави настройки за новия модел с фумиса за 25 кв да намалим малко разхода :?
burner - специалист
Направо ме утрепа! Аз още не съм я палил, че е топло, а ти вече си образувал голям разход. А в студа през зимата какво ще правиш?
nokoniko - специалист
съб окт 13, 2018 9:01 pmBurnit2018 написа:
Някой да даде хубави настройки за новия модел с фумиса за 25 кв да намалим малко разхода :?
Управлението фумис алфа, което е сложено на новите камини го има на еко спар. Понеже конструкцията на камините е подобна, според мен може да прочетете тук - viewtopic.php?f=10&t=55467 и да се запознаете по-подробно с управлението. :partyman:
Последна промяна от nokoniko на нед окт 14, 2018 5:27 pm, променено общо 4 пъти.
съб окт 13, 2018 9:45 pmburner написа:
Направо ме утрепа! Аз още не съм я палил, че е топло, а ти вече си образувал голям разход. А в студа през зимата какво ще правиш?
Ти пък, ...не умирай, друже!
Човеко я е запалил от мерак, погоряла час, изгорила 3 кила, чи да стопли удътъ, загасил я уплашен и зел да смята погрешно по 3 кила на сичките зимни часове.
Ам' кък няма са стряскаш?!!
Разбира та, ама ни бой са!
grants - специалист
пет окт 12, 2018 1:40 pmmartolk написа:
Спомените ми са от доста време, но мисля, че това е входа за стаен термостат. Управлява на принципа on/off или on/stand by, в зависимост от настройката в сервиза.
Този AUX изход се програмира какво да прави от менюто ТР08 - А07. В случа аз искам да го използвам да я вкл/изкл , т.е. А07=0. Но въпроса ми е какво се вързва на този изход ? Пробвах вчера като чистих камината да дам накъсо 2та пина ,но нищо не стана. На схемата е нарисуван символ на реле на този изход, което ме навява на мисълта че се подава 220V но пък в описанието не пише нищо .. днес се мъча да се свържа със свервиза на тея смешници но без успех вече 3ти път :?
пон окт 15, 2018 2:07 pmgrants написа:
пет окт 12, 2018 1:40 pmmartolk написа:
Спомените ми са от доста време, но мисля, че това е входа за стаен термостат. Управлява на принципа on/off или on/stand by, в зависимост от настройката в сервиза.
Този AUX изход се програмира какво да прави от менюто ТР08 - А07. В случа аз искам да го използвам да я вкл/изкл , т.е. А07=0. Но въпроса ми е какво се вързва на този изход ? Пробвах вчера като чистих камината да дам накъсо 2та пина ,но нищо не стана. На схемата е нарисуван символ на реле на този изход, което ме навява на мисълта че се подава 220V но пък в описанието не пише нищо .. днес се мъча да се свържа със свервиза на тея смешници но без успех вече 3ти път :?
Здравей,
На него съм свързал безжичен стаен термостат. Това е вход за управление на камината с реле.
martolk - специалист
Да, и аз съм закачал bboil за дистанционно управление с допълнителни датчици за следене на температурите на водната риза и стаята.
grants - специалист
пон окт 15, 2018 4:08 pmvalio_ruse написа:
Здравей,
На него съм свързал безжичен стаен термостат. Това е вход за управление на камината с реле.
Здравей, да разбирам че ако му подам 220V на входа ще сработи и съответно ще се вкл/изкл ?
Здравейте имам камина Бърнит 25, но още при първото пускане, дойде специалист пусна я, тя работи известно време 7, 8 часа и светва лампичка на управлението за липса на гориво или поне така пише в книжката, която ми дадоха и камината се изключва и не се включва повече. Ние сме с новото управление идваха няколко техници и нищо не направиха. Като се изключи почистваме я и я включваме пак и след няколко часа пак става така ако някой знае нека да помогне.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: