Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте 2-ри сезон съм с бурнит 25( фумис) камината е с стаен термостат настроен на 24гр. след достигане на зададената температурата тя гасне но след 5-10 минути пак пали изгаря заредените пелети и пак гасне
painkiller - помощник
Здравейте, отскоро съм с бърнит комфорт 18кв, в момента бачкат 2 радиатора и бойлер, има инсталирани още 2, но за момента са спрени. Когато е на автоматичен режим подминава 80градуса на водата, та за момента бачка на 2ра степен и стига около 65 на толкова е настроена и да изключва, само че на авто и всички радиатори пуснати, вода на 65 подминава 80.. За момента на 2ра ме устройва, но искам всичко да е както трябва, ще звъня и на подръжката защото е гаранционна де, но предпочитам и информация от тук. Ползва се с дистанционен програматор, но за момента е на ръчен режим на 22 градуса, сега въпроса е че при тази ситуация включва, бачка около 20 минути да речеме нормално, стига градусите, подминава ги с малко (както трябва да е) и печката гасне за около половин час, когато падне на 21.5 включва отново и така постоянно.. Доколко правилен е този режим на работа, включване и изключване по 10 пъти на ден да кажем? иначе оплаквания от температура в къщата и разход нямам. Нормално ли е на изстинала камина налягането да пада под 0.5, и при около 65 градуса вече да е 1.2?
seiko72 - специалист
нед яну 16, 2022 10:40 pmantracs_02 написа:
Здравейте 2-ри сезон съм с бурнит 25( фумис) камината е с стаен термостат настроен на 24гр. след достигане на зададената температурата тя гасне но след 5-10 минути пак пали изгаря заредените пелети и пак гасне
и въпросът какъв е .
seiko72 - специалист
пон яну 10, 2022 10:19 pmburner написа:
Направо съм поразен от глупостите, изписани в последните две страници. Преди това не искам и да чета. Всичко, което се коментира относно горивен процес, самопочистване и т.н. вече е отработено още преди 4-5 години и описано подробно тук. ФБР е единствения, който ви обясни нещата, ама кой да го чуе. Учуден съм, колко бързо се е загубило знанието. Хич вече няма и да се отбивам тук. Темата е превзета от хора, които пишат безсмислици.
недей да четеш,хората си имат проблеми с камините.
4799inpl64 - специалист
вт яну 18, 2022 6:38 pmseiko72 написа:
нед яну 16, 2022 10:40 pmantracs_02 написа:
Здравейте 2-ри сезон съм с бурнит 25( фумис) камината е с стаен термостат настроен на 24гр. след достигане на зададената температурата тя гасне но след 5-10 минути пак пали изгаря заредените пелети и пак гасне
и въпросът какъв е .
Да бичи постоянно и да харчи 3 чувала
seiko72 - специалист
ср яну 19, 2022 8:24 am4799inpl64 написа:
вт яну 18, 2022 6:38 pmseiko72 написа:
нед яну 16, 2022 10:40 pmantracs_02 написа:
Здравейте 2-ри сезон съм с бурнит 25( фумис) камината е с стаен термостат настроен на 24гр. след достигане на зададената температурата тя гасне но след 5-10 минути пак пали изгаря заредените пелети и пак гасне
и въпросът какъв е .
Да бичи постоянно и да харчи 3 чувала
махни си стайния термостат и ще се родиш
Здравейте , имам камина Burnet comfort 13+. Дадоха ми стаен жичен термостат Salus 091FL който искам да сложа и да регулирам камината по външен стаен термостат а не по вода. Контролера ми е версия 1 което е в ръководството. На IN 2 на платката където пише температурен датчик стаен термоста/ буфер нямам нищо включено или трябва да се включи на IN 5 - вход AUX . На житния стаен термостат също е с два изхода. Въпроса ми е как се свръзва и някакво допълнителни настройки от камината трябва ли да се правят.
koz_k_19 - помощник
пон яну 17, 2022 12:05 pmpainkiller написа:
Здравейте, отскоро съм с бърнит комфорт 18кв....Нормално ли е на изстинала камина налягането да пада под 0.5, и при около 65 градуса вече да е 1.2?
Колега точно това беше и моят проблем, но без стаен термостат. Проблема идва от това, че момента на достигане на желаните градуси , и момента на достигане на стайна темп съвпадат и дори при достигане на 2та фактора, камината не изключва.
Има хистерзис и изчаква дадено време (10мин мисля) дали няма да падне под зададените градуси, БЕЗ значение колко ще вдигне, така докато стигне аварийните 80гр , защото вече и термоглавите са затворили , тогава изключва без да пита и да чака.

На автоматичен режим може само да ме хванат за ****. Отвратителен е.
Сега при -10 по цял ден, и при -22 през нощта, я ползвам на 3та степен. Гасне 2 пъти през деня за по 1 час. И 2пъти през нощта. Вечер слагам термоглавите на 17градуса, през деня са на 22гр.

Градусите ми варират от 52 до 60.
Зададени са 60. За да ги премине и изгасне, трябва всички стаи да са над 22градуса, за да затворят термоглавите, тогава остава само на 2та постоянно отворени радиатора и работи още 30мин докато вече стигне 60 градуса и угасне. Но в тези 30 мин е цаката според мен, защото системата става като буфер с тези 2 радиатора, ако друг има нужда и отвори термоглава, веднага получава топлина, а не чакаме да изстине и да пали наново камината.

Точните настройки мога да ги извадя и споделя ако иска някой, вече не ги помня наизуст, защото всяка вечер сядах до нея и настройвах.

Моята цел е всяка степен да работи еднакво при различни условия на температуроите. Подобно на автоматичния режим ама не баш. Никога не ми се е наложило да включа ръчно на 5та степен. Тествах я 2 пъти, камината засипва недоизгоряли пелети с нови, буха като горелка, за нищо време пеплника е пълен, видимо с кафеникави недоизгоряли остатъци. Излишен разход и то висок! На автоматичен режим камината винаги пали на 5 степен. Докато свали на 2ра , вече трябва да гасне и няма време да работи нормално, защото вече е прегряла , а пепелника е пълен и докато гаси, тоя пеплник дава толкова жар, че 20мин грее още, водата отива на 80 градуса, термоглавите за затворили, камината угасва, и докато падне водата да запали пак, вече е изстинало всичко.

Може да дъвчеме много тези неща. Аз като запознат с програмирането се чудя на тоя осран контролер , как го търпи народа и как въобще се произвежд аи продава тоя БОКЛУК.

За пример: ако вземем едно ардуино, с дисплейче, с 3-4 термистора и всичко необходимо, ще струва около 50лв. После си представете, че тоя контролер ще има темп сензор отвън, темп сензор на водата , и още 1 или 2 по желание за стаен термостат. Така измислената архитектура, може абсолютно автоматично да работи спрямо външната температура, което е основното в уравнението! Защото днес камината ти харчи 1 чувал и е супер, утре харчи 3 чувала на същата настройка... еми да, основния фактор е вхншната темп и според нея , да се контролира силата на котела. За 1 месец тестове и писане на код , ще има съвършен контолер. Ама кой в Бърнит, Грейко, Белла, Шпахер и т.н. ги бърка това... никой! Те не жидеят ден за ден , опитвайки се да спестят 10 чувала пелети на месец.
Аз имам 2 деца , едното е бебе, немога да си играя през час темп да е +-10градуса. Също така аптамила и пелените са скъпи, не искам да плащам излишни разходи за пелети.
Наречете го сиромашия или както искате, но това е положението. Който си има парички и не го ебе колко харчи, да подмине моля. Тия оцеляващите ще се спасяваме с взаймопомош. Сарказъм и нападки нмя ада помогнат на никого.
На който не му се обяснява, да не обяснява, просто е.

И аз като авто сервиз , всеки ден обяснявам едно и също по телефона, по фейсбук, по вайбър, по форуми, ама така е , като искаш да помагаш не викаш "чети назад". В една и съща тема 40пъти съм написал защо мига реотана на подгрева на 1.9тди , и не мрънкам, колеги нови, въпроси нови. Ама проблема е в структурата , отдели подреди, отсей, нека е пригледно, тогава няма да има тема 250страници с едни и същи въпроси и нервни , обидени професионалисти , изморени да обясняват едно и също!

Това е проблем и много форуми и кадърни хора ги няма, заради хаоса.

Извинявайте за оффтопика, нямам картоф да сложа за дългия пост, ама живи и здрави, в бедност към прогрес все ще успеем някога.
painkiller - помощник
вт яну 25, 2022 10:34 amkoz_k_19 написа:
пон яну 17, 2022 12:05 pmpainkiller написа:
Здравейте, отскоро съм с бърнит комфорт 18кв....Нормално ли е на изстинала камина налягането да пада под 0.5, и при около 65 градуса вече да е 1.2?
Колега точно това беше и моят проблем, но без стаен термостат......

Извинявайте за оффтопика, нямам картоф да сложа за дългия пост, ама живи и здрави, в бедност към прогрес все ще успеем някога.
Благодаря за информацията независимо колко е, за другото си прав :)
koz_k_19 - помощник
чет яну 27, 2022 10:53 ampainkiller написа:
Благодаря за информацията независимо колко е, за другото си прав :)
Ето и настройките ми от последния месец, като пак казвам, камината работи 24/7 .

ШНЕК
c01 1.00
c02 1.00
c03 1.00 време пуск 1 степен
c04 1.20 време пуск 2 степен
c05 1.40 време пуск 3 степен
c06 1.60 време пуск 4 степен
c07 2.70 време пуск 5 степен
c08 1.00
c10 00.00
c11 1.30
p05 12.50 време за пауза на шнека
p15 0002
p27 00.10

ВЕНТИЛАТОР ГОРЕНЕ
u01 1550
u02 1550
u03 1350 скорост 1 степен
u04 1450 скорост 2 степен
u05 1550 скорост 3 степен
u06 1650 скорост 4 степен
u07 1750 скорост 5 степен
u08 1300
u09 2350
u10 1650
u11 1450
p14 0800
p30 2500
p16 0003
p25 0001

th19 0050 темп помпа, включва я на 50гр в случая.
ih19 0003 хистерзис помпа (почва да върти от 50гр и спира ако падне с 3 гр, под 47гр не върти)
ih24 0010 хистерзис от зададени градуси (ако си задал 60 , ih24 е на 0010, което е 10 градуса, значи при 60 ще гасне, при 49 ще пали камината)

Всички хистерзиси времена градуси се броят невключително, например ако работим на 60 с хизтерзис 10, ще запали на 49, не на 50.

Аз я ползвам от 1 месец вече само на 3та степен. Но гори 24/7. Като изгася да я почистя, и изстине до 40гр, после я запаля на 4та за да вдигне лесно, и постоянно работи на 3та. Не казвам , че ще сработи при всеки, но при мен е така.
Финната настройка е Пелети -6 , Вент -3.
Термоглавите са на 22гр.
зададени Твода 60 градуса.
2 радиатора са изцяло отворени.
Т в комина е 160-200 градуса.
Т навън е -7 , -20 тия дни.
Чистя я веднъж на 4 дни.
Повече от 2 чувала на 24ч няма шанс да изгори.
Жилището е 90кв , 8.60метра на 60см радиатори + лира.

Днес е около 0градуса навън и я свалих на 2ра степен, защото 3та започна да прегрява бързо, на 30мин гасне.
На 2ра степен си поддържа 53-60градуса и гасне на около 2часа.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: