Най - вълнуващия въпрос зимно време.
burner - специалист
lxndr написа:
Здравейте
Днес ми се случи следното нещо .Помъчих се да подкарам камината 25пм бърнит по стяен термостат ,който ми сложиха предната година .Неможах и го изключих ,а сега се оказа ,че нещо не мога да вдигна градусите на водата .Стига до 50 ,започва да върти и пада на 47 и така вече 4 часа .Направи ми впечатление че индикатора L4 мига ,а не свети постоянно както до сега .
Моля за някакъв съвет .Благодаря предварително...
Може би при поставянето на стайния термостат си променил настройката А19 в ТП08. Виж какво е написал Грантс на стр.5 в тази тема:



Slavi_1 написа:
Здравете колеги

Имам проблем бурнит 13 + не мога да я настроя постоянно е в модулация.Настройките са по книга.Камината няма датчик за стайна температура може ли това да е причината?

Поздрави
Колега здравей , погледни в менюто TP08 - параметър А19 на колко ти е зададен. Аз преди няколко дена му зададох "0" и се случи точно както при теб , независимо от зададената и моментната температура на водата камината работи в режим на модулация. Като си го върна на "1" започва да си работи на зададената степен докато стигне желаната температура и след това минава в модулация , както и трябва да си е :wink:

Та така. Провери си това, ако още не си го оправил. Четене му е майката.
teodor7192 - напреднал
Колеги може ли някой с модел 25кв. които е доволен от работата на камината да сподели настройки на пелети и вентилатор?!
При мен за да ми вдигне и държи водата на 60гр. трябва шнека да работи над 4 сек при цикъл 10 сек.
Общата захранвана мощност е 16,5кв.
idavi написа:
Здравейте, от месец и половина ползвам Burnit 13kW, от преди седмица започна да дава грешка 02 при пускане. Отначало след 2-3 опит и запалваше но в момента не иска.
В по-предни постове е написано меню TP08 параметър A14 да е 0, но той си е така ... грешката остава и не иска да тръгне.
Някой има ли идея какво може да е?
Решили проблема, и при мен започна дая дава тая грешка
Ако някой има идея от какво прави така нека помага :drinkers:
На мен грешка 02 дава, когато пусна ширма.
bu4o - напреднал
teodor7192 написа:
Колеги може ли някой с модел 25кв. които е доволен от работата на камината да сподели настройки на пелети и вентилатор?!
При мен за да ми вдигне и държи водата на 60гр. трябва шнека да работи над 4 сек при цикъл 10 сек.
Общата захранвана мощност е 16,5кв.
Колега прилагам настройките На пелети и въздух,останалото си е заводско настроено
Пелети-въздух
1,5-1110
1,9-1180
2,7-1330
3,1-1450
4,3-1570

На 5 подгрявам и после свалям на 3 да поддържа около60 градуса.Пелетите ми са само от сухи трици и талаж-Велинградски топ качество.

С тези настройки грея следните панелни радиатори:
60/2000-1бр,60/140-1бр,60/120-1бр,60/1000-4бр.

Разхода е около 15 кг за 10 часа с начално подгряване на цялата система.
burner - специалист
Bolqri написа:
idavi написа:
Здравейте, от месец и половина ползвам Burnit 13kW, от преди седмица започна да дава грешка 02 при пускане. Отначало след 2-3 опит и запалваше но в момента не иска.
В по-предни постове е написано меню TP08 параметър A14 да е 0, но той си е така ... грешката остава и не иска да тръгне.
Някой има ли идея какво може да е?
Решили проблема, и при мен започна дая дава тая грешка
Ако някой има идея от какво прави така нека помага :drinkers:
Да не би да е от запушен пресостат за налягането?
lxndr - напреднал
burner написа:
lxndr написа:
Здравейте
Днес ми се случи следното нещо .Помъчих се да подкарам камината 25пм бърнит по стяен термостат ,който ми сложиха предната година .Неможах и го изключих ,а сега се оказа ,че нещо не мога да вдигна градусите на водата .Стига до 50 ,започва да върти и пада на 47 и така вече 4 часа .Направи ми впечатление че индикатора L4 мига ,а не свети постоянно както до сега .
Моля за някакъв съвет .Благодаря предварително...
Може би при поставянето на стайния термостат си променил настройката А19 в ТП08. Виж какво е написал Грантс на стр.5 в тази тема:



Slavi_1 написа:
Здравете колеги

Имам проблем бурнит 13 + не мога да я настроя постоянно е в модулация.Настройките са по книга.Камината няма датчик за стайна температура може ли това да е причината?

Поздрави
Колега здравей , погледни в менюто TP08 - параметър А19 на колко ти е зададен. Аз преди няколко дена му зададох "0" и се случи точно както при теб , независимо от зададената и моментната температура на водата камината работи в режим на модулация. Като си го върна на "1" започва да си работи на зададената степен докато стигне желаната температура и след това минава в модулация , както и трябва да си е :wink:

Та така. Провери си това, ако още не си го оправил. Четене му е майката.
Благодаря за съветите ,но ТР08-А19 при мен е на 1 ,а камината продължава да работи по следния начин.След фаза запалване минава директно в модулация .Не знам кои други параметри за свързани пряко с това ,четох из темата и до момента нищо не мога да постигна като резултат.
Ако някой може да даде стойности за ТП05 иТП08,ВЕРОЯТНО НЕЩО В ТЯХ Е ПРОБЛЕМА :^o
Valko1989 - помощник
Колеги от 2седмици съм с 13+ и досега съм много доволен.Снощи забелязах че нещо не прави както трябва.Задал съм 56 температура на водата и камината работи нормално 5-6 часа на А ,но после забелязах че като мине в модулация изгасва и водата пада на 50 градуса пали отново и стига 60-62 и така постоянно.На сутринта(гори цяла вечер)беше дала грешка 03.Нормално ли е това палене и гаснене досега като че ли не беше така.А също как да изчистя грешката?
burner - специалист
Рестартирането се извършва чрез натискане и задържане на бутон Р1. Това го пише на стр. 19 в инструкцията., под списъка с грешките.
Имай предвид, че на степен А камините трудно влизат в модулация. За да става това при теб, явно имаш малко консуматори, може би и добра изолация, а и времето е топло и камината прегрява. Затова дори и малкото количество гориво, което влиза при модулация, може да е предостатъчно, за да превиши водата зададената температура и камината да изключи. Не зная с какви настройки си, може нещо да не е в ред, няма как да гадаем. Относно паленето и после гасенето - ами има обяснение. Тя е нагласена да запали сама при Т на водата 50 градуса. Пали, обаче при процесът на запалване и разгаряне (стабилизация) обикновено влиза относително голямо количество гориво ( пак не знаем какви са настройките) и камината се засилва на 60 градуса и не може да се спре на 50, да речем и пак гасне. . Ако я изключиш и я оставиш да изстине достатъчно, това няма да стане. Виж какви са ти настройките за подаване на пелети и дали няма нужда да се намали подаването на гориво в някои, или във всички степени. Аз леко съм намалил горивото и при първоначалното разпалване, защото не ми се иска да думка излишно. Ето моите настройки за пелети и вентилатор за 65 кв. м, с добра дограма и изолация, къща, втори последен етаж, под мен не отопляват. Онзи ден, при 7 градуса навън с температура на водата 46 гр поддържах 23 гр в стаите. Обикновено съм на степен А, но за пръв път в този ден бях на ръчно и Т се крепеше на 2 степен и понякога влизаше в модулация.
1. 0,86 -1150
2. 1.2 - 1250
3.1,6 - 1300
4.2 - 1400
5. 2,6 - 1500
Това са настройки, които се ползват от степен А, както и при ръчно командване. Модулацията ми е 0,8 с вент. 1300.
Valko1989 - помощник
Отоплявам хол 25кв с два радиатора като единия съм го спрял че в топлото няма смисъл,лира,бойлер 100л и още един радиатор в спалнята отворен нацяло(с термоглави съм).Имам и други радиатори но са спрени че не се ползват стаите.Вечер оставям само този в спалнята и явно наистина прегрява камината.Настройките са стандартните и досега съм нямал никакви проблеми с нищо.Ще пробвам след празниците да намаля малко горивото или да пусна още един радиатор

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: