Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здр. Да ли някаде не продават някаде втулки за шнека, да може да се закупят
Помощ...Здравейте Бърнити,може ли някой да сподели настройките си на 25 кв. камина, ако е удобно,тъй като моята явно има някакъв проблем с настройките защото дори на авт.режим никога не е успяла да вдигне повече от 52 градуса.Не вдига градуси,но пък пелети харчи доста добре,настройки и правиха 2 ма настройчици от сън систем и нищо.Ще Ви бъда благодарна.
вт мар 31, 2020 10:41 pmCveti.86 написа:
Помощ...Здравейте Бърнити,може ли някой да сподели настройките си на 25 кв. камина, ако е удобно,тъй като моята явно има някакъв проблем с настройките защото дори на авт.режим никога не е успяла да вдигне повече от 52 градуса.Не вдига градуси,но пък пелети харчи доста добре,настройки и правиха 2 ма настройчици от сън систем и нищо.Ще Ви бъда благодарна.
Добре ще е да кажеш какво отопляваш с тази камина, какви мощности има закачени за нея,радиаторите с термоглави ли са, дограмата каква е , изолация ако има такава. Ако към тази информация добавиш и какви са ти настройките в момента съм сигурен ,че някой колега ще помогне. Форума го следят хора овладяли до съвършенство този контролер , все някой ще се включи. :yawinkle:
пет апр 03, 2020 1:55 pmSTOYANOV12345 написа:
вт мар 31, 2020 10:41 pmCveti.86 написа:
Помощ...Здравейте Бърнити,може ли някой да сподели настройките си на 25 кв. камина, ако е удобно,тъй като моята явно има някакъв проблем с настройките защото дори на авт.режим никога не е успяла да вдигне повече от 52 градуса.Не вдига градуси,но пък пелети харчи доста добре,настройки и правиха 2 ма настройчици от сън систем и нищо.Ще Ви бъда благодарна.
Добре ще е да кажеш какво отопляваш с тази камина, какви мощности има закачени за нея, дограмата каква е , изолация ако има такава. Ако към тази информация добавиш и какви са ти настройките в момента съм сигурен ,че някой колега ще помогне. Форума го следят хора овладяли до съвършенство този контролер , все някой ще се включи. :yawinkle:
Здравейте към камината имам закачени 3 радиатора 60-180,2×60-100,2×60-120 И една лира с 4 термоглави за квадратура 85-90 кв.Пвс дограма,няма изолация,но къщата е строена с двойни тухли(По две на ред).Камината никога не достигала зададените и градуси да речем 65 дори на авт.режим или на 5 та степен,не успява да догони тези градуси.На 1-2 степен дори 40-42гр. едвам, но пък харчи пелени стабилно и кумина винаги е много топъл.Камината е почистена изцяло. Ако има някой който иска да се чуем със същата камина и да сподели как работи неговата съм на разположение.
Същия проблем
Сдобих се с този бурнит около 15.10.2019
Уж новичка, обаче май си дойде с дефекти.
Има нова версия на контролера и инсталатор ските настройки фабричните на стария почти не важат.
Горелката се изкриви тотално, запалката изгоря - все хубави неща. Смениха ми ги с малко 30лева.
Новата горелка - за мен купичка с решетка не дойдоха да видят как работи.
Тая камина от два месеца се мъчи.нещо за настройките на новия
Контролер.
Камината е с външен термодатчик с wifi бутониера за програмиране.

Не маха пепелта от паничката и след две три, четири паления, тя е доста пълна , понякога над нивото на дупката на запалката и няма палене.
Обикновенно става като спим.
Доста подробно разглеждах форума който споменава колегата, но не намерих подробно инфо за моя проблем.
Новия контролер нещо за него
Здравейте не съм сигурен да се гордея или да плача за сега защото се сдобих с Burnt13+ втора ръка на 2г. След основно разглобяване за почистване меко казано всичко по камината е направено с ......... нямам думи разбитите втулки на шнека са най малкия проблем при положение че след поставянето на нови оста нямаше съосие и трябваше да преправяме всичко за да е както трябва и да се върти на ръка. Надявам се че италианските части ще са по добри от Бг изработката форума ви е страхотен има много инфо надявам се че и аз някой де ще мога да помогна с нещо но сега имам въпрос камината трябва ли да има изолация между страничните панели(ламарини) и водната риза ?????
Здравейте. Тъй като сезона на печките наближава, чисто информативно качвам размерите на втулката за шнека на 25kw.
Възможно е някой вече да ги е писал , но не ги намерих когато ми трябваха. Дано бъдат полезни на някой.
P.S. извинете ме за рисунката. 8-[ Не владея техническо чертане :roll:
Прикачен файл:
20200823_003854.jpg
iva6ki - специалист
Здравейте закупих бърнит 12kw с това управление. Някой да има същото всяко мнение ми е полезно или ръководство, никъде не намерих а книжката с камината е меко казано постна :)

Прикачен файл

IMG_20200824_231357.jpg
Здравейте! Имам следният проблем с пелетна камина Burnit Comfort PM25 - поради извършването на ремонт, включвах няколко пъти бушоните без да изключа камината от контакта.Сега на дисплея светят само 9-ки(целият дисплей) и не функционира по никакъв начин - нито едно копче... :?
Здравейте на всички, изчетох целият форум и така и не си дадох отговор. Имаме камина Бурнит 25kw advant от 1 месец, до преди няколко дни нещата вървяха повече от перфектни, докато не дойде гадният период. Започна се с неуспешно запалване, ок сменихме пелетите. Преди 2 дни нещата напълно излязоха извън контрол.
1. Неиска да се запали, пуска пелети, но не иска. Изчакваме я и пробваме пак.
2.Когато се запали и влезне в режим на модулация, продължава да пуска прекалено много пелети, които неможе да ги обгори.
Със запалването ни е най-големият проблем, звънях на техника, той ни каза, че е от комина, оправихме и комина, но тя продължава да ни прави номера. Седя до нея по 1 час да я чакам дали ще тръгне или не. Незнам какво вече да направиме и къде грешиме. Ако някой има логично обяснение ще съм благодарна да сподели.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: