Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте на всички .Собственик съм на камина burnit pm 15 kw от една година .Миналата зима е ползвах без никакви проблеми до последно Май месец тази година .След това я разкачих от тока и източих водата поради ремонт на жилищете .Преди няколко дена изчистих обстойно камината и я пуснах , и се появи следния проблем : На студено запалване в момента който се появи пламъка изписва грешка 05 no light .Това е само при студено палене .Следващите паленета няма проблем .Всичко останало си работи нормално .Моля някой ако се е сблъсквал с този проблем да сподели решение
Прикачен файл:
Пелетна-камина-BURNiT-Comfort-PM-15-kW-Sunsystem1.jpg
Пелетна-камина-BURNiT-Comfort-PM-15-kW-Sunsystem1.jpg (23.67 KиБ) Видяна 2556 пъти
Hello, could tell me, how to connect termostat, burnit pm 13kw comfort plus. it is possible connect to rs232 slot? which is the best?
I couldn't find a description in the forum. Thanks, and sorry for my english :roll:
Първо се извинявам за отклонението от заглавието на темата. Въпроса ми е бърз и може би глупав но питам все пак -- на всички радиатори имам монтирани термо глави, на най-малкия радиатор главата винаги е на 5. Идва един момент в който се стопля и всички глави затварят и ми се струва ,че и този който е на 5 също се опитва да затвори (помещението е малко и вътре става баня). На слух помпата започва да се затормозява(ако отворя един голям радиатор на мах-помпата утихва). Дали е нормално или е по-разумно да сваля направо термоглавата на малкия радиатор :?
пон ное 11, 2019 2:33 pmSTOYANOV12345 написа:
Първо се извинявам за отклонението от заглавието на темата. Въпроса ми е бърз и може би глупав но питам все пак -- на всички радиатори имам монтирани термо глави, на най-малкия радиатор главата винаги е на 5. Идва един момент в който се стопля и всички глави затварят и ми се струва ,че и този който е на 5 също се опитва да затвори (помещението е малко и вътре става баня). На слух помпата започва да се затормозява(ако отворя един голям радиатор на мах-помпата утихва). Дали е нормално или е по-разумно да сваля направо термоглавата на малкия радиатор :?
Нормално е да затвори и на малкия радиатор - мисля че степен 5 е 28 градуса.
Здравейте!Имам камина Комфорт 13 и съм на фирмените настройки.Пелети -7 винтилатор -3 и текпература 60 гр.Моля да ми помогнете да работи икономично!Ако я пусна на 1 степен и достигне 62 гр да я включвам ли ръчно на А автом. горене.Благодаря ви птедеарително!!
tysonlkr - специалист
съб ное 16, 2019 10:01 amРадка Микова написа:
Здравейте!Имам камина Комфорт 13 и съм на фирмените настройки.Пелети -7 винтилатор -3 и текпература 60 гр.Моля да ми помогнете да работи икономично!Ако я пусна на 1 степен и достигне 62 гр да я включвам ли ръчно на А автом. горене.Благодаря ви птедеарително!!
Пунете си я направо на автоматично, няма смисъл да чакате да стопли. А за икономичната работа ще трябва да прочетете цялата тема, икономията идва при съвкупност от много фактори.
Ако камината при сегашните настройки гори добре достига, градусите и няма неизгорели пелети няма какво да и пипате по настройките :wink:
чет окт 31, 2019 9:47 amSTOYANOV12345 написа:
Здравейте, имам подобен проблем като на колегата по горе. Каминката ми е COMFOR PM25. Печката си пали нормално при първо палене, гори на 1ва степен и достига 65 градуса за около 40мин(вън все още е топло). След като стигне 65 градуса камината се гаси. Стои изгасена докато градусите паднат на около 63-62 и започва палене от начало.
Точно тук се появява проблема - започва процедура по запалване , напълва с пилети , запалката си работи и всичко спира до тук с грешка ER12.
След като истине камината я запалвам на ново и всичко е нормално.
Някой има ли идея защо не успява да запали след като е била в STAND BY :rolleyes:
Колега ти почистваш ли кошничката от пепелта, след като камината угасне ? Защото ако последната не е почистена, има опасност следващото запалване да е неуспешно, тъйкато пелетите падат в пепелта и немогат да се запалят, понеже нямат пряк контакт със запалката.
пет ное 22, 2019 10:39 amtolini61 написа:
чет окт 31, 2019 9:47 amSTOYANOV12345 написа:
Здравейте, имам подобен проблем като на колегата по горе. Каминката ми е COMFOR PM25. Печката си пали нормално при първо палене, гори на 1ва степен и достига 65 градуса за около 40мин(вън все още е топло). След като стигне 65 градуса камината се гаси. Стои изгасена докато градусите паднат на около 63-62 и започва палене от начало.
Точно тук се появява проблема - започва процедура по запалване , напълва с пилети , запалката си работи и всичко спира до тук с грешка ER12.
След като истине камината я запалвам на ново и всичко е нормално.
Някой има ли идея защо не успява да запали след като е била в STAND BY :rolleyes:
Колега ти почистваш ли кошничката от пепелта, след като камината угасне ? Защото ако последната не е почистена, има опасност следващото запалване да е неуспешно, тъйкато пелетите падат в пепелта и немогат да се запалят, понеже нямат пряк контакт със запалката.
Кощницата при мен е винаги чиста което е странно четейки за проблемите на колегите. Проблема при мен се реши с увеличаване на Ih24 на 5 градуса. Така има време Т на газовете да спадне преди следващото палене. [-o< Между другото Т на изгорелите газове при мен не се покачват повече от 75 (камината гори основно на степен 1 и модулира от време на време) дали е нормално толкова ниски градуси :?:
syller - специалист
Привет момчета! Каква може да бъде причината да не се изкл камината след като съм я направил на 1 и 30 градуса. Тя достига до 63гр. И не се изключва
чет ное 28, 2019 5:06 amsyller написа:
Привет момчета! Каква може да бъде причината да не се изкл камината след като съм я направил на 1 и 30 градуса. Тя достига до 63гр. И не се изключва
Предполагам че 1 ти е степента на горене , а на 30 градуса ти е настроен стайния термостат. Това 63 градуса което виждаш е Т на водата. Трябва да знаеш по какво модулира- дали по Тна водата или Тна въздуха. Другото което трябва да знаеш е какво е настроено да прави печката когато си достигне градусите (модулация, stand by или off). Ако в стаята ти не стане 30 градуса печката няма да се изключи дори и 70 да е стигнала.
В началото на темата колегите са качили книжката за инсталатори ( да са живи и здрави), на мен ми беше много полезна и ми изясни доста неща. :partyman:

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: