Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте колеги.
От няколко дни вентилатора за изгорели газове започна да издава страни звуци предполагам ,че е лагер. Моля някой ако е имал такъв проблем и ремонтирал вентилатор да сподели .Камината ми е 13 kw производство 2017 г. Да сподели размера на лагерите моля също. Благодаря предварително.
вт яну 19, 2021 8:32 pmIvaylo1977 написа:
Добра вечер ,отскоро сме с пелетна камина Бурнит Концепт 18 киловата,жилището ни е 95 кв с 3 радиатора /панелни/ и една лира .Проблема е ,че камината се гаси твърде често ,паля я на 4 та степен ,като направи 60 градуса свалям до 2 -ра но явно тези финни настройки трябва да се пипат .Не знам дали да се обаждам на служителя ,който я настройва и пуска за пръв път или сам да се мъча.Камината е настроена да издухва пепелта на всеки 20 минути /ако това има значение/ Но като влезе в режим модулация -готовност за работа направо откачам ,гаси се и радиаторите изстиват ,адски дразнещо е .Искам камината да работи равномерно примерно на 2 ра степен да държи 60-65 градуса
Здравейте и аз го имам същия проблем
Здравейте. Имаме пелетна камина Burn it 13kW, но не знаем как да си направим настройките. На тези по книгата ни харчи много пелети. Ако може малко помощ. :?
seiko72 - специалист
пет фев 19, 2021 4:31 pmKathie написа:
Здравейте. Имаме пелетна камина Burn it 13kW, но не знаем как да си направим настройките. На тези по книгата ни харчи много пелети. Ако може малко помощ. :?
напишете си настройките на лични да ги погледна.
pitona_89 - специалист
ср фев 17, 2021 10:46 pmkabzata_a написа:
вт яну 19, 2021 8:32 pmIvaylo1977 написа:
Добра вечер ,отскоро сме с пелетна камина Бурнит Концепт 18 киловата,жилището ни е 95 кв с 3 радиатора /панелни/ и една лира .Проблема е ,че камината се гаси твърде често ,паля я на 4 та степен ,като направи 60 градуса свалям до 2 -ра но явно тези финни настройки трябва да се пипат .Не знам дали да се обаждам на служителя ,който я настройва и пуска за пръв път или сам да се мъча.Камината е настроена да издухва пепелта на всеки 20 минути /ако това има значение/ Но като влезе в режим модулация -готовност за работа направо откачам ,гаси се и радиаторите изстиват ,адски дразнещо е .Искам камината да работи равномерно примерно на 2 ра степен да държи 60-65 градуса
Здравейте и аз го имам същия проблем


пар.10 намаляй и пар.24 вентилатора . с Фумис управление ли е ?
пет фев 19, 2021 4:31 pmKathie написа:
Здравейте. Имаме пелетна камина Burn it 13kW, но не знаем как да си направим настройките. На тези по книгата ни харчи много пелети. Ако може малко помощ. :?
Малко информация давате ,колко е голямо жилището ,колко радиатора имате ,какви пелети ползвате ?
Здравейте колеги имам следния проблем
На 4-5 часа кошничката се пълни яко с пепел и не изгорели пелети чак започват да падат отстрани
Камината е 10-тка суха на бърнит
Моля за помощ
Здравейте колеги имам следния проблем
На 4-5 часа кошничката се пълни яко с пепел и не изгорели пелети чак започват да падат отстрани
Камината е 10-тка суха на бърнит
Моля за помощ
Камината е в модулация
Контролера е със сензорните копчета
Здравейте колеги, имам следния въпрос. На кои от трите клеми трябва да е свързан пресостата на камината? Взех си втора употреба камина Burnit 25kw, на която стария собственик е дал кабелите на пресостата на късо. Искам да възстановя работата на пресостата
Благодаря!
Прикачен файл:
IMG_20210228_122631~3.jpg

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: