Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Извинявайте, сега видях, че темата е за Burnit Comfort plus, a нашата не е такава. Весели празници на всички!
bu4o - напреднал
пет дек 17, 2021 11:20 amViolinamanolova написа:
Здравейте! Преди година купихме къща с пелетна камина Burnit Comfort PM. Къщата е 120кв.м, като има 4 радиатора и лира в банята. Размерите не зная, не съм наясно, но са големи. Първата зима изкарахме супер - на - 6, - 7 градуса вътре не се стоеше от жега. Сега обаче и е много трудно да мине 22 градуса, при външна температура около 0. Настроена е на 25.Водата е на 62 градуса, като тя се качва до 64. 🙄 Настройки не сме пипали, нито миналата зима, нито тази. Имам книжка с инструкции, която ми се струва доста сложна, няколко пъти я чета и има неща, които не ми стават ясни. От няколко дни чета из форуми и останах доста изненадана колко вида настройки има и къде може да се пипне. Не съм изобщо запозната с тези камини, с начина им на работа. Та въпроса ми ще го задам най-елементарно, като се надявам да получа от някой по-лесно смилаемо обяснение, жена съм, пощадете ме от сложни думи и обяснения. :-D :roll: Въпроса ми е следния: Каква би била причината за да не вдига нужните градуси? Ако трябва според вас да пипна малко настройки, то какво точно трябва да направя? :? Благодаря предварително!
Почистена ли е камината, димогарни тръби, ревизии, кюнци?
marinn3011 - напреднал
Прикачен файл:
F3C9BB0A-01AD-4866-880A-B244FB6BFE66.jpeg
F3C9BB0A-01AD-4866-880A-B244FB6BFE66.jpeg (28.08 KиБ) Видяна 972 пъти
Някой има ли проблем с този контролер ? При мен като му задам 2 степен и шнека върти колкото му е задедено, но след известно време почва да върти повече и по - дълго , все едно е на 6-та степен
seiko72 - специалист
ср дек 15, 2021 8:50 pmbu4o написа:
ср дек 15, 2021 8:43 pmGENEZIS написа:
ТАКА приятели и пострадали като мен от грешката да си купите ... и да дадете парите си за това недоразумение наречено б¥¥¥ рнит .... сегта ще ви обясня как закупих наи скъпият и на " хубав ,, вариянт на тази за мен простотия измислена от някъкъв пиян и безработен идиот ... така преди 1 месец закупих за близо 4000 лв този отпадък за вторични суровини който съдържа едно моторче на шнека една умряла запалка малко ламарина са контейнера в който сипвате пелетите 3 евтини датчика закачени с свински опашки две метални тръби и една помпа която може и от вторични суровини да си я закупите .... работи 20 дни и започна да дава само грешки не работи пуши и ако някой се прецака да я отвори за да провери какво става ЩЕ ВИДИ надробени пелети във вътрешноста на това ламаринено изделие дето някой го е правил в часът по труд и творчество .... пълначнато отделение е запълнено със силикон защото този пиян тип дето я е измислил не е сметнал правилно размерите на скапаната ламарина дето е около не повече от 10 лв .... за да не ви обеснявам как пумярите искат 130 лв за първи пуск и даже и да ги почерпите и за да не ви обеснявам как комина ще кажат че е на 3 см на ляво от изискванията им как помещенито дето сте я инсталирали е на северозапад и леко има северен полъх на вятъра ..... ще ви спестя подробносните за атмосферното нялягане и чупките в комина .... и ще ви кажа едно ... никога АМА НИКОГА не си копувайте тези не добре измислени боклуци ..... и ЗА БОНУС ЩЕ ВИ КАЧА НОВАТА НАЙ НОВАТА ИНСТАЛАТОРКА КНИЖКА ДЕТО ВСИЧКИ Я ТЪРСИТЕ ... НЕ МЕ ПИТАЙТЕ КАК Я НАМЕРИХ С МНОГО СКАНДАЛИ И СУ МАЛКО Б.....ООО..... опитвам се да ви кача инсталаторската книжка пише ми че файла не може да се качи опитвам се да ви кача снимки от мизерията която закупих файлът бил голям .... тоя фрум да не го е създал некой дето е от техната фирма ?????
Едно време в час по трудово правехме къде по-добри проекти. Липсата на отношение към крайния клиент е основен фактор при тези измислени инженери.
извинявай ще може ли да ми изпратиш книжката
seiko72 - специалист
ср дек 15, 2021 8:50 pmbu4o написа:
ср дек 15, 2021 8:43 pmGENEZIS написа:
ТАКА приятели и пострадали като мен от грешката да си купите ... и да дадете парите си за това недоразумение наречено б¥¥¥ рнит .... сегта ще ви обясня как закупих наи скъпият и на " хубав ,, вариянт на тази за мен простотия измислена от някъкъв пиян и безработен идиот ... така преди 1 месец закупих за близо 4000 лв този отпадък за вторични суровини който съдържа едно моторче на шнека една умряла запалка малко ламарина са контейнера в който сипвате пелетите 3 евтини датчика закачени с свински опашки две метални тръби и една помпа която може и от вторични суровини да си я закупите .... работи 20 дни и започна да дава само грешки не работи пуши и ако някой се прецака да я отвори за да провери какво става ЩЕ ВИДИ надробени пелети във вътрешноста на това ламаринено изделие дето някой го е правил в часът по труд и творчество .... пълначнато отделение е запълнено със силикон защото този пиян тип дето я е измислил не е сметнал правилно размерите на скапаната ламарина дето е около не повече от 10 лв .... за да не ви обеснявам как пумярите искат 130 лв за първи пуск и даже и да ги почерпите и за да не ви обеснявам как комина ще кажат че е на 3 см на ляво от изискванията им как помещенито дето сте я инсталирали е на северозапад и леко има северен полъх на вятъра ..... ще ви спестя подробносните за атмосферното нялягане и чупките в комина .... и ще ви кажа едно ... никога АМА НИКОГА не си копувайте тези не добре измислени боклуци ..... и ЗА БОНУС ЩЕ ВИ КАЧА НОВАТА НАЙ НОВАТА ИНСТАЛАТОРКА КНИЖКА ДЕТО ВСИЧКИ Я ТЪРСИТЕ ... НЕ МЕ ПИТАЙТЕ КАК Я НАМЕРИХ С МНОГО СКАНДАЛИ И СУ МАЛКО Б.....ООО..... опитвам се да ви кача инсталаторската книжка пише ми че файла не може да се качи опитвам се да ви кача снимки от мизерията която закупих файлът бил голям .... тоя фрум да не го е създал некой дето е от техната фирма ?????
Едно време в час по трудово правехме къде по-добри проекти. Липсата на отношение към крайния клиент е основен фактор при тези измислени инженери.
ако може изпрати ми книжката на Вайбър 0898927007
syller - специалист
Каква е нормалната температура на tf при 2ра скорост
Здравейте: Малко помощ за настройки на камина burnit advant 25kw сега съм с заводски настройки и харчи пелети 24 ч. 3 чувала пелети моля помогнете
нед ное 29, 2015 8:13 pmgrants написа:
Здравей колега , съжелявам за късния отговор но нещо съм пропуснал че има отговор в темата за нашите печки :)
Така 1во да обесня малко за самата конструкция на печката , вчера си поиграх да я разглобя и да видя какво има вътре. Та стаен термостат си има самата камина и е изведен на десния край навит в щуцер. Принципно има характеристики за него та можеш този вградения да го откачиш и да си изведеш друг на негово място някъде по-далечко от камината. датчика за пелети също отсъства.
Хубаво е да кажеш какви мощности си инсталирал на каминката и какво е жилището - изолация, дограма .. :wink:
При мен имам 2х 1600х500 , 1х 1800х600 , 3х 600х600. Големите радиатори са с термоглави , като единия е изключен , другия е на максимална степен а третия радиатор който е в хола с камината заедно е на 3та степен.
Та от 2 дена съм я запалил и се опитвам да я настроя. Термостата съм го нагласил на максималната температура - 40 градуса и в момента се управлява само по вода.
От това което видях разбрах следното - ако я настроиш на някоя степен (примерно 4та) работи само на нея докато не стигне зададената температура (примерно 60гр.). След това минава в режим на модулация и ползва стойностите зададени за режима на модулация. Аз ги бях занижил доста и след 5-6 минутки в модулация температурата падаше от 60 на 52 и се включваше директно на максималната степен която си задал и така пак до 60 и се заформяше един цикъл , който не ми хареса.
Сега ползвам Автоматичния режим и мисля , че работи вече оптимално. Там задаваш хистерезис , за да може примерно 5-6 градуса преди зададената температура да започне да смъква степените. Сега съм задал 53 градуса , след 2-3 часа работа като затопли горе долу всичко и се стабилизира температурата поддържа 50-51 градуса. На 50 градуса работи на 3та степен , на 51 градуса е на 2ра степен (чудно ми е че не стига зададените 53 , но не е голяма драма) :wink:
Та в този режим днес от 11 часа до 18 часа изгори между 5.5 и 6кг , което се пада около 0.8~0.9кг/ч
Работи примерно 20 минути на 3та степен и вдигни 51 градуса , минава на 2ра степен пак работи около 20 минути и като падне на 50 градуса минава на 3та степен.
Помпата ми включва на 45 градуса , и не никога не зареждам ръчно пелети :wink:
Ако има нещо питай , ще помагам с каквото мога , може и по телефона да се чуем ако има зор :lol:
Поздрави ! :partyman:

Здравейте,
Виждам, че имате доста познания по темата с камините. Ние има 13+, за съжаление изобщо не мога да се оправя с нея. Бих искала да помоля за помощ. Не съм наясно изобщо с тия параметри, вентилатори и не знам си още какво. Проблемът е, че пълни кошничката с пепел догоре и не се самопочиства, а аз нямам никаква идея къде и какво да пипна. Може ли да се чуем, ако е удобно, 0892353138 Даниела
вт фев 23, 2021 9:45 pmseiko72 написа:
пет фев 19, 2021 4:31 pmKathie написа:
Здравейте. Имаме пелетна камина Burn it 13kW, но не знаем как да си направим настройките. На тези по книгата ни харчи много пелети. Ако може малко помощ. :?
напишете си настройките на лични да ги погледна.
Здравейте, и аз имам същия проблем, като Кати, но дори не знам къде да проверя какви са и настройките. Може ли да се чуем, ако е удобно 0892353138 Даниела

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: