Най - вълнуващия въпрос зимно време.
martolk - специалист
1,5 бара е добре, стига да не минава 2,1-2,2 на топло. Направи я да включва на 50 и да гаси на 45.
Dzvera - напреднал
вт ное 27, 2018 3:10 pmmartolk написа:
1,5 бара е добре, стига да не минава 2,1-2,2 на топло. Направи я да включва на 50 и да гаси на 45.
Ами аз я карама само на 2-а и повече от 47-48 не вдига при зададени 60 ...и за това искам да я намаля да циркулира по от ниско, че иначе включва/изключва до де направи температурата . А как е по добре - на изключена или на работеща да сменя настройката ? :drinkers:
martolk - специалист
Мисля, че помпата се настройва само при изключена камина.
вт ное 27, 2018 5:57 pmDzvera написа:
вт ное 27, 2018 3:10 pmmartolk написа:
1,5 бара е добре, стига да не минава 2,1-2,2 на топло. Направи я да включва на 50 и да гаси на 45.
Ами аз я карама само на 2-а и повече от 47-48 не вдига при зададени 60 ...и за това искам да я намаля да циркулира по от ниско, че иначе включва/изключва до де направи температурата . А как е по добре - на изключена или на работеща да сменя настройката ? :drinkers:
Няма значение.
Ако я промениш на изключена, няма да те дразни цветомузиката.
После с интерес ще обикаляш камината, белким включи по бърже.
k_marinov - специалист
Здравейте, Колеги!
От доста време не съм влизал във форума, не че не съм имал проблеми с моята камина Бърнит...Ама, каквито сме си купили, такива ще поддържаме, нали така?! Та, да попитам пак, някой успял ли е да се сдобие с инфо за контролера EasyTech.One, който е монтиран на камините Burnit 25 PM Comfort plus? Как ще можем да го управляваме? В книжката пише, че може да се свърже с модем и посредством SMS да се пали и гаси камината...и нещо такова. Не съм го пробвал този вариант, за това исках ако някой го е пробвал, да сподели! :)
martolk - специалист
Не се занимавай с този модул. Купи си един bboil rf и я управлявай онлайн, ако това е целта.
Valko1989 - помощник
Това bboil rf на какъв принцип работи?Как се свързва с камината защото видях че прекъсва и пуска захранването само?Да не би да ползва rf честотите на дистанционното?
martolk - специалист
Работи като стаен термостат. Отваря и затваря контакта. Има безжичен датчик, който мери температурата в някие помещение и управлява посредством контакта камината. Какво ще прави камината, зависи как си я настроил (дали ще се гаси и пали или пък да влиза в някаква модулация). Може да го ползваш и само за да я включваш и изключваш дистанционно или по график. Добре изглеждащ и унтуитивен интерфейс, както web, така и на приложението. Made in Bulgaria.
Здравейте, имам пелетна камина burnit comfort 15 kw и днес забелязах, че водата в системата достига до 88 градуса. Как да я настроя на по-ниски градуси?
Здравейте,
доста интересна тема се е заформила и случайно попаднах тук след като се разтърсих за следния проблем с моята пелетна камина инсталирана от едни мърлячи, подизпълнители на Кливенто.

Kамината е Jolie Hydro но грешката ER02 е същата като при Бърнит и предполагам, че контролера е същия.

Инсталираха камината и радиаторите в Понеделник и веднага започна да се повявява грешка Er02 , по описание "Грешка Високо Напрежение. 2. Може да се активира само ако Вентилатора за горене е активиран.( недостатъчна тяга на комина ) ( комина е около 4м, прав, 35х45см вътре )
Камината гасне на около час, нощем трябва да стои някой дежурен да я пуска.

Явно това е някакъв сериен дефект на тези камини, чак с по-тъмни букви са го написали.

Та хората монтираха камината, тръби, радиатори , взеха парите и се сиктирдосаха.. ( 0888401646 ЗИЗИ - ЗЕЛЕНЧЕНКО Инстал Пелети ). Вдигнаха си веднъж телефона, казаха "Това е от комина, трябва да има 6м " и приключиха въпроса. Повече на се си вдигали телефона.. Естествено тези малки подробности ги сервираха постфактум.

Накратко, гледах в темата че са се сблъсквали с проблема. Кой може да обясни какво трябва да се направи по настройките? Как се влиза в сервизното меню и какво да настройвам там?

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: