Най - вълнуващия въпрос зимно време.
грешка при запалването
burner - специалист
Здравейте, отскоро и аз съм с Burnit 25kw,при 100кв.м апартамент саниран с дограма, 4 радиатора с т.глави, лира и бойлер, засега съм я настроил на 3степен пелети -3/въздух 4. Темп. на водата е 58градуса.Въпросът ми е следният, как да се избегне влизането в модулация с цел да не се налага изгасяне и запалване на камината.Възможно ли е да си гори без да изгася? Благодаря!
====================================================================================
И после си написал че ти дава гр. 12 - окачествена от теб като "грешка при запалването". Но точното и значение е "неуспешно запалване". Пипано ли е нещо в заводските настройки на тази камина от теб, или от някой "инсталатор"? Не ми е ясно, само на трета степен ли работи тази камина? Ако ти прегрява и гасне, намали стойностите на шнека и в 1 и 2 степен и пусни камината на автоматична работа. При автоматична работа камините рядко влизат в модулация, освен ако 1 степен ти е висока. При степен А се ползват едни и същи настройки с ръчните степени, но се редуват автоматично. И виж, в заводските настройки 1 степен и модулация за 25 кв са еднакви - 2. Ами свали на 1 за опит. И виж тези термоглави да не затварят и от това да ти идват проблемите - може да нямаш достатъчно "топлоотнемане". Отвори ги докрай и виж дали ще ти гасне тогава. Ако трябва, отвори си прозорците ( стига да не са електронни, със защита при отворен прозорец) и виж дали ще угасне. Ако и при отворени прозорци гасне - имаш проблем, ако не - намалявай количеството на подаваното гориво. Затова ти написах да четеш. Не съм там, за да знам колко градуса ти качва на стенния термометър. Много хора тук биха искали да ти помогнат, но ти си там и виждаш цялата система. Трябва сам да и намериш баланса.
Не е зле да си дадеш стойностите на шнека за различните скорости. Какво ще приказваме на сляпо.
Uo1 = 1500, U11 = 1300, Th=50, To1 = 30, To4 = 300, това е което сме променяли с майстора :)
burner - специалист
Uo1 = 1500, U11 = 1300, Th=50, To1 = 30, To4 = 300, това е което сме променяли с майстора :)
Ох! U01 - скорост на вентилатор при запалване. При мен по дефолт 1600н оборота, толкова съм го оставил. При теб трябва повече със не знам колко, но хайде - не е от значение. При мен в таблицата във волтове е 145, за теб е 160. Аз съм ги смятал по формула, но твърдо си ми показва 1600 об.
U11 - скорост на вентилатор при модулация. При мен на 13кв - 1300 об.
Тh = 50. Какво е това - не знам. Ако е Th01 - толкова е и при мен, и за теб трябва да е толкова заводски.
Т01 - 30 - време за почистване преди запалване. По дефолт за теб и мен - 20. промяната не е от никакво значение, според мен.
Т04 = 300. Ами то си е толкова по дефолт. Внимавай ако пипаш там, защото запалката работи по време и (не или) температура. Ако променяш нещо, трябва да знаеш какво и защо пипаш.
И дотук само вентилатори. Които не са толкова определящи за горенето и твоите проблеми. Дай стойностите на времената, в които работи шнека. От C03 до C07 вкл., както и C11. Там трябва да се намаляват стойностите. Разбери, при прегряване трябва да намалиш количеството гориво, подавано на камината. При теб 3 степен в рамките на 10 секунден цикъл подава 3 секунди, 7 почива, 3, подава, 7 почива... При модулация по дефолт (след като не сте пипали, ама все пак провери) работи 2 секунди. Пак ти пиша, свали стойностите на подаване на гориво и трябваше да ги напишеш тук ( не е зле да ги провериш в контролера със каква стойност са). Относно това, че ти гасне със грешка 12.... Ами ти там ли беше като угасна? Може да ти е угаснала от прегряване и после при опит да запали да дава грешката. Пак ти казвам, намали количеството на горивото. От основните настройки го намали, ако не можеш и не знаеш оттам, поне от потребителските го сложи на -7, поне с 14% го свали. Макар че не знам, дали това ще помогне. Всъщност имаш ли инсталаторската книжка и знаеш ли да влизаш в настройките? Ако пипаш там. преди да променяш стойности на параметри записвай промените, за да можеш да възстановиш нещата в случай на нужда. Късмет!
Rumen72 - специалист
Rkb написа:
Пропуснах да кажа, че от всичките проби, доста често изобщо не тръгва помпата при включване. Общо взето тръгва на магия по някога и след едно две завъртания на водата пак спира да работи.
А може проблемът да е в самата помпа????
burner написа:
Uo1 = 1500, U11 = 1300, Th=50, To1 = 30, To4 = 300, това е което сме променяли с майстора :)
Ох! U01 - скорост на вентилатор при запалване. При мен по дефолт 1600н оборота, толкова съм го оставил. При теб трябва повече със не знам колко, но хайде - не е от значение. При мен в таблицата във волтове е 145, за теб е 160. Аз съм ги смятал по формула, но твърдо си ми показва 1600 об.
U11 - скорост на вентилатор при модулация. При мен на 13кв - 1300 об.
Тh = 50. Какво е това - не знам. Ако е Th01 - толкова е и при мен, и за теб трябва да е толкова заводски.
Т01 - 30 - време за почистване преди запалване. По дефолт за теб и мен - 20. промяната не е от никакво значение, според мен.
Т04 = 300. Ами то си е толкова по дефолт. Внимавай ако пипаш там, защото запалката работи по време и (не или) температура. Ако променяш нещо, трябва да знаеш какво и защо пипаш.
И дотук само вентилатори. Които не са толкова определящи за горенето и твоите проблеми. Дай стойностите на времената, в които работи шнека. От C03 до C07 вкл., както и C11. Там трябва да се намаляват стойностите. Разбери, при прегряване трябва да намалиш количеството гориво, подавано на камината. При теб 3 степен в рамките на 10 секунден цикъл подава 3 секунди, 7 почива, 3, подава, 7 почива... При модулация по дефолт (след като не сте пипали, ама все пак провери) работи 2 секунди. Пак ти пиша, свали стойностите на подаване на гориво и трябваше да ги напишеш тук ( не е зле да ги провериш в контролера със каква стойност са). Относно това, че ти гасне със грешка 12.... Ами ти там ли беше като угасна? Може да ти е угаснала от прегряване и после при опит да запали да дава грешката. Пак ти казвам, намали количеството на горивото. От основните настройки го намали, ако не можеш и не знаеш оттам, поне от потребителските го сложи на -7, поне с 14% го свали. Макар че не знам, дали това ще помогне. Всъщност имаш ли инсталаторската книжка и знаеш ли да влизаш в настройките? Ако пипаш там. преди да променяш стойности на параметри записвай промените, за да можеш да възстановиш нещата в случай на нужда. Късмет!


Изванявам се Th19=50 :) Знам как да влизам в настройките, освен тези настройки нищо друго не е пипано,всичко е по книжката. От 19ч днес съм я пуснал на 58гр. на водата на :sad: Автоматичен и досега 2пъти си изгася и се пали, това добър вариант на работа ли е, не вреди ли на живота на запалката? :sad:
burner - специалист
Няколко пъти ти казах, да си намалиш количеството на подаваното гориво. И Анди Форсайт ти го каза. Не знам какво искаш да ти кажат. Повече няма да ти пиша.
burner написа:
Няколко пъти ти казах, да си намалиш количеството на подаваното гориво. И Анди Форсайт ти го каза. Не знам какво искаш да ти кажат. Повече няма да ти пиша.
Намалих ги на -6, ще я оставя така тази нощ да видим резултата.
lxndr - напреднал
Здравейте
Някой може ли да ми даде стойности за TP04,TP05,TP08 за Burnit 25 kw,било заводски или такива, по които той си е задал за работа.
:roll:
Колега 15 мин само да стигна до вкъщи че съм на вилата и ще ти пусна моите параметри.
И аз имам един въпрос. Днес правих основно почистване на димогарните тръби и двата отвора отстрани.Преди нямаше проблем да задам 67 градуса на водата и камината си достигаше 63градуса и работи на 1-ва степен . На авто режим съм. Става въпрос за пм комфорт 25+. След почистването едвам кретам 59 градуса при зададени 64 и така е от 6 часа вече. Идеи ? П.С. Настройки не съм променял.Пелетите са едни и същи. Поздрави ! TP04 0050 th01
TP05 0020 t01
TP08 0001 A01 Колега , това е при мене !

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: