Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Еееех, Б...б...бул....

Съболезнования!
Ако си близо до Филматопло, сигурен съм, че ще оправи нещата.
Или някъде, около братя Ганеви.
djendov - специалист
Някой ползвал ли е гаранцията на Burnit?
Закупих пелетна камина преди година. Платих 130лв за "инсталация" въпреки, че беше просто заверка.
Сега имам проблем с платката, не пуска помпата, а помпата не е изгоряла.

Казаха ми, че трябва да плата за профилактика + транспорт+ резервни части.
Е какво покрива гаранцията тогава? Освен КЗП, други идеи?
пон окт 17, 2022 9:53 amdjendov написа:
Някой ползвал ли е гаранцията на Burnit?
Закупих пелетна камина преди година. Платих 130лв за "инсталация" въпреки, че беше просто заверка.
Сега имам проблем с платката, не пуска помпата, а помпата не е изгоряла.

Казаха ми, че трябва да плата за профилактика + транспорт+ резервни части.
Е какво покрива гаранцията тогава? Освен КЗП, други идеи?
Директно КЗП и стискаш палци да ги подгонят малко! Тия нямат оправия. Фирмата е тотал-щета! За всички видове ремонти се опитват да намират сервиз подизпълнител. Проблемът е, че почти никога не им се получава. Юни месец заявих сервиз - до ден днешен няколко телефонни разговора само от рода на "да, да, ще дойдем да" и това е. Сезона започна, ни профилактика, ни нищо. Виж няколко мнения по-назад, какво съм писал. При мен обаче камината вече не е в гаранция. Ако твоята е- няма какво да мислиш - само насила могат евентуално да се случат с тях нещата. Подчертавам - евентуално. При все, че като цяло съм доволен от камината ни, от фирмата съм отвратен до крайност.
iva6ki - специалист
пон окт 17, 2022 9:53 amdjendov написа:
Някой ползвал ли е гаранцията на Burnit?
Закупих пелетна камина преди година. Платих 130лв за "инсталация" въпреки, че беше просто заверка.
Сега имам проблем с платката, не пуска помпата, а помпата не е изгоряла.

Казаха ми, че трябва да плата за профилактика + транспорт+ резервни части.
Е какво покрива гаранцията тогава? Освен КЗП, други идеи?
Плащаш си инсталация и профилактика преди втория сезон за да важи гаранцията. Ако при рекламацията се установи че е дефект не плащаш нищо, ако е по твоя вина ти казват колко струва извън гараннцинно и пак не плащаш нищо ако не желаеш ремонта.
Здравейте от 3 часа като пуснам печката и ми изписва er02. Не знам защо, A14 е зададено на 0. Рестартирах я няколко пъти и нищо. Какъв може да бъде проблема
Здравейте от 3 часа като пуснам печката и ми изписва er02. Не знам защо, A14 е зададено на 0. Рестартирах я няколко пъти и нищо. Какъв може да бъде проблема
Krasi_S - специалист
нед ное 06, 2022 4:13 pmpoli1017 написа:
... и ми изписва er02.
Ако не сте си решили досега проблема... :-D
Правилно сте се ориентирали, че е от пресостата за налягане. Но изключването на следенето му ще работи само за единични грешки. При постоянна такава, не се взима под внимание.
Най-често тази грешка излиза след сезонното почистване на камината. Размества се шлауха на датчика докато се чисти с прахосмукачаката и после няма добро уплътнение към него. Лечението е да се свали и продуха въпросното маркучЛе и да се намести отново.
Е, и винаги си остава варианта да се е повредил сензора. Въпреки че са доста устойчиви...
пон ное 07, 2022 4:49 pmKrasi_S написа:
нед ное 06, 2022 4:13 pmpoli1017 написа:
... и ми изписва er02.
Ако не сте си решили досега проблема... :-D
Правилно сте се ориентирали, че е от пресостата за налягане. Но изключването на следенето му ще работи само за единични грешки. При постоянна такава, не се взима под внимание.
Най-често тази грешка излиза след сезонното почистване на камината. Размества се шлауха на датчика докато се чисти с прахосмукачаката и после няма добро уплътнение към него. Лечението е да се свали и продуха въпросното маркучЛе и да се намести отново.
Е, и винаги си остава варианта да се е повредил сензора. Въпреки че са доста устойчиви...
Благодаря за съвета. Оказа се проблем с комина.
Здравейте на всички нова съм във форума от юни месез имаме бурнит 13 плюс, след прочитане на темата ми се изясниха доста неща.
Печката ни има два радиатора по 2*2кв , 1 *1кв и боилер 3 кв.Имам проблем камината е настроена на 60 градуса, след като стигне необходимата температура се изгасва и след 10/15 мин се пали отново (интслатора ни каза че това било съвсем нормално), намерих настроикте с които мисла да опитам .Но влизайки в менютона инсталатора виждам че копчетата не работят добре .Понякога се опитвам 10 мин да влезна в менюто .Въпросът ми е целият контролер ли трябва да се смени или... .Ако се е случвало на някой и може да сподели как е успял да оправи проблема.Благодаря предварително
Krasi_S - специалист
пет ное 11, 2022 10:57 amnelkamilano написа:
... след 10/15 мин се пали отново (инсталатора ни каза че това било съвсем нормално)...
Така е настроена да работи. Но за мен това не е най-подходящият режим при положение, че се запалва отново след 15 мин. "Икономията" на пелети е спорна, а и износването на запалката си върви... Или трябва да се вдигне хистерезиса, за да се увеличи времето, в което е изгасена, или да не работи в режим с гасене. Имайте в предвид, че като вдигнете хистерезиса, тя ще запали при няколко градуса по студена вода, което може да доведе до нежелано изстиване на жилището. Ако изключите режима с гасене и минете на режим с "модулация", ще трябва да си поиграете със степените и времената за подаване на пелети. Идеята е след достигане на настроената температура, камината да влезе в режим на "поддържащо" горене. Да успява да наваксва само загубите. Така е най-икономична.
пет ное 11, 2022 10:57 amnelkamilano написа:
... виждам, че копчетата не работят добре. Понякога се опитвам 10 мин да влезна в менюто. Въпросът ми е целият контролер ли трябва да се смени или...
С кои бутони е вашата камина - сензорни или обикновени. Ако сте с обикновени - преди опит за влизане в менюто работят ли добре? Защото самото влизане иска едновременно натискане и задържане на 2 бутона. Дали успявате да го "синхронизирате"?
Ако сте с тъч бутони и не работят добре, това си е за гаранционен ремонт. И в двата случая се сменя само модула с дисплея и бутоните.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: