Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Нагреватела какъв е - съпротивителен метален или керамична запалка .погледни през кошничката трябва да се види .
redjoff - помощник
filmatoplo написа:
Нагреватела какъв е - съпротивителен метален или керамична запалка .погледни през кошничката трябва да се види .
Метален
geniya - специалист
Що да е метален на моята стърчи керамика, дали това е нагревателя или отделна керамика която е на върха на метален нагревател е друг въпрос.
burner - специалист
В актуалната реклама на Бърнит 13 и 25 пише, че са с керамична запалка. А каква е разликата между керамична и метална, аз не знам. Както не знам тази на колегата кога е произведена и какви запалки са слагани в годините. При мен се вижда нещо като бял порцелан. И нещо като централен електрод на автомобилна запалителна свещ. И въобще защо пита тук, а не пита фирмата доставчик?
tanio_s - помощник
Здравейте, да попитам някой сменял ли вентилатор на Burnit PM Comfort plus 25kW? Има ли такъв който да е по тих?
filmatoplo - майстор
Ако се гледа бяла керамична тръбичка - това е керамичен нагревател ,ако се вижда плътно метално нещо с кръгла форма това е метален съпротивителен нагревател .И двата вършат работа докато са здрави . :wink:
teodor7192 - напреднал
Здравейте!
Не съм писал отдавна. Ползвам модел 25кв от миналата година.
Аз все още си оставам с проблема със задръстването на горелката. Колкото повече време гори камината толкова повече се наслоява вътре в нея. Използвам пелети Master pellet Копривщица от бор.
След като изгася камината,за да я почистя в нея остатъка е малко корав!
Последните промени които правих:
-запуших страничните отвори с електожена
- пробих долните отвори с диаметър 5мм

Проблема си остава!
Разхода за 24ч. е голям.Около 3 чувалчета зависи от времето а и трудно достигам 22гр. стайна температура в много студените дни.
Все още не мога да преценя как е по-добре да я карам по външен стаен термостат и авторежим на горене или да го изключа и да и намаля степента на някоя по-ниска.
Втори сезон се топля с тази камина и не съм доволен!
Давайте съвети!
lxndr - напреднал
Здравейте
Днес ми се случи следното нещо .Помъчих се да подкарам камината 25пм бърнит по стяен термостат ,който ми сложиха предната година .Неможах и го изключих ,а сега се оказа ,че нещо не мога да вдигна градусите на водата .Стига до 50 ,започва да върти и пада на 47 и така вече 4 часа .Направи ми впечатление че индикатора L4 мига ,а не свети постоянно както до сега .
Моля за някакъв съвет .Благодаря предварително...
bu4o - напреднал
Здравейте и от мен.
Весела Коледа.
И аз запуших страничните дупки на комфорт 25+,но си остава проблема с препълването след 7-8 часа работа.
Пелетите ми са произведени само от талаш и са висок клас.
Нещо съвет и мнение ако имате,ще съм ви благодарен.
burner - специалист
Весела Коледа и от мен. Надявам се, че това, което ще напиша, ще помогне не някои от писалите тук. Става дума за препълването на кошничката. Според мен никой не знае, до какво води запушването на отворите ѝ, както и разпробиването на нови такива. Не може механично да се пренася конструкция от едни камини на други. Независимо от това, че копираните камини са по-скъпи и вносни. Моето мнение е, че бързото натрупване на пепел в кошничката и нейното препълване е следствие от лоши пелети. Самият аз тази година изгорих 10 торби от миналата година, от не кой знае какъв производител и нямаше никакъв проблем. Още с първата торба нови пелети кошницата започна да се пълни догоре за 6-12 часа работа и за пръв път узнах какво е това шлака. Така че, първо си сменете пелетите (независимо с какви уверения са ви продавани), а чак после заварявайте отвори, променяйте настройки и чистете камини и комини.
Новите ми пелети са сръбски, на Кладово, клас А2. Палят лесно, горят сравнително добре, но пепел - колкото искаш.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: