Най - вълнуващия въпрос зимно време.
geniya - специалист
Svezar написа:
Ако се гори слънчоглед в камина резултата ще е като в онази приказка- "Тъкмо научих магарето да не яде, и то взе че умря" :idea:
Какво означава, "взе че умря"?
НЕ, няма да умре, но пелети различни от чисто дървесни НЕ СТАВАТ ЗА ПЕЛЕТНА КАМИНА, ако ще да е от 10000лв.!!!!
martolk - специалист
За ставане, стават. Има камини с автоматично механично почистване и допълнителен вентилатор. Ако са такива и с голям пепелник няма никакви проблеми да гори въпросните. В случая обаче, както по-рано казах, това нескопосно съоръжение гори зле дървени пелети А1 клас, а слънчогледовите ще го довършат съвсем, най-вече колегата, който мъчи да ги гори. Та мисълта ми беше..., да, има такива камини и не, тази не е от тях.
martolk написа:
За ставане, стават. Има камини с автоматично механично почистване и допълнителен вентилатор. Ако са такива и с голям пепелник няма никакви проблеми да гори въпросните. В случая обаче, както по-рано казах, това нескопосно съоръжение гори зле дървени пелети А1 клас, а слънчогледовите ще го довършат съвсем, най-вече колегата, който мъчи да ги гори. Та мисълта ми беше..., да, има такива камини и не, тази не е от тях.
Да спор няма, мъча се до толкова, че даги смеся. Засега проблем не виждам :o
Незнам обаче какво ще се случи в дългосрочен план :? . Дане стане евтиното скъпо :sad: . Фирмата от която купих камината ме уверяваха че може даги гори :)
startx - специалист
Bolqri написа:
martolk написа:
За ставане, стават. Има камини с автоматично механично почистване и допълнителен вентилатор. Ако са такива и с голям пепелник няма никакви проблеми да гори въпросните. В случая обаче, както по-рано казах, това нескопосно съоръжение гори зле дървени пелети А1 клас, а слънчогледовите ще го довършат съвсем, най-вече колегата, който мъчи да ги гори. Та мисълта ми беше..., да, има такива камини и не, тази не е от тях.
Да спор няма, мъча се до толкова, че даги смеся. Засега проблем не виждам :o
Незнам обаче какво ще се случи в дългосрочен план :? . Дане стане евтиното скъпо :sad: . Фирмата от която купих камината ме уверяваха че може даги гори :)
Сега след като си я заплатил, иди ги попитай пак :) да видим ....
martolk написа:
За ставане, стават. Има камини с автоматично механично почистване и допълнителен вентилатор. Ако са такива и с голям пепелник няма никакви проблеми да гори въпросните. В случая обаче, както по-рано казах, това нескопосно съоръжение гори зле дървени пелети А1 клас, а слънчогледовите ще го довършат съвсем, най-вече колегата, който мъчи да ги гори. Та мисълта ми беше..., да, има такива камини и не, тази не е от тях.
geniya написа:
Svezar написа:
Ако се гори слънчоглед в камина резултата ще е като в онази приказка- "Тъкмо научих магарето да не яде, и то взе че умря" :idea:
Какво означава, "взе че умря"?
НЕ, няма да умре, но пелети различни от чисто дървесни НЕ СТАВАТ ЗА ПЕЛЕТНА КАМИНА, ако ще да е от 10000лв.!!!!
И аз мислех така, ама преди няколко дни Борката даде линк как една стара GP 20 гори слъвчогледа както запалянко ги люпи на мач.
https://www.youtube.com/watch?v=kv0OuOJpPF0
И камина би могла, стига контролера да има възможности, а по скоро, настройчика да има глава на раменете си.
geniya - специалист
Не знам защо си вярвате, че камина може да гори слънчогледови пелети.ДА МОЖЕ да ги гори, но за няколко часа най-много.След като се слепят на топки в потата и в пепелника се натрупа много пепел и камината ще "загине".Когато ползвателя я изчисти няколко пъти ще се откаже.
martolk написа:
За ставане, стават. Има камини с автоматично механично почистване и допълнителен вентилатор. Ако са такива и с голям пепелник няма никакви проблеми да гори въпросните. В случая обаче, както по-рано казах, това нескопосно съоръжение гори зле дървени пелети А1 клас, а слънчогледовите ще го довършат съвсем, най-вече колегата, който мъчи да ги гори. Та мисълта ми беше..., да, има такива камини и не, тази не е от тях.
Това може би не камина, а котел!!!
martolk - специалист
Колега, няма нужда от удивителни знаци. Позапознай се повечко и може пак да си поговорим.

Bolqri, няма нещо толкова страшно. Ще се задръсти яката за нула време и ще ти омръзне да й слугуваш, но ако така се чувстваш по-добре - действай. Знаейки въпросния модел, как се разглабя и чисти, ти давам приятелски съвет да не се занимаваш.
andy_forresite - майстор
И common rail-ите вървят с олио и масло, но до едно време.
geniya - специалист
[quote="martolk"]Колега, няма нужда от удивителни знаци. Позапознай се повечко и може пак да си поговорим.quote]

Бъди така добър да дадеш линк към това което твърдиш, за да осветлиш мен невежия!

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: