Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте колеги. Каква може да е причината камината да ми гасне по ниска температура на изгорелите газове (erorr3). Камината е BURN IT PM 13.Гасне когато е на степен 1, но не винаги.
Може да работи 1-2 седмици без проблем и в един момент изгасва (erorr3).
grants - специалист
Провери параметри Th03 в менюто ТР04 и T14 в менюто ТР05. Също напиши какви са всички стойности на параметрите в меню ТР08.
burner - специалист
СветльоKN написа:
Здравейте колеги. Каква може да е причината камината да ми гасне по ниска температура на изгорелите газове (erorr3). Камината е BURN IT PM 13.Гасне когато е на степен 1, но не винаги.
Може да работи 1-2 седмици без проблем и в един момент изгасва (erorr3).


Моята гаснеше поради проблем в транспорта на пелетите. Чуваше се как шнека върти, а пелети не падат. Огънят гасне, Т пада и ето ти error 3. Оказа се, че доста от камините от 2016 имат този проблем. В началото са сменявали бункерите със шнека, а след това само прорязват и разширяват отвора на бункера над шнека. При мен така интервенираха. Ще изчакам да видя резултата, че след това съм я палил само няколко пъти и ще напиша по-подробно, за да знаят и други за какво става въпрос.
Barbutko82 - специалист
burner написа:
СветльоKN написа:
Здравейте колеги. Каква може да е причината камината да ми гасне по ниска температура на изгорелите газове (erorr3). Камината е BURN IT PM 13.Гасне когато е на степен 1, но не винаги.
Може да работи 1-2 седмици без проблем и в един момент изгасва (erorr3).


Моята гаснеше поради проблем в транспорта на пелетите. Чуваше се как шнека върти, а пелети не падат. Огънят гасне, Т пада и ето ти error 3. Оказа се, че доста от камините от 2016 имат този проблем. В началото са сменявали бункерите със шнека, а след това само прорязват и разширяват отвора на бункера над шнека. При мен така интервенираха. Ще изчакам да видя резултата, че след това съм я палил само няколко пъти и ще напиша по-подробно, за да знаят и други за какво става въпрос.
Можеш ли да направиш снимка как са прорязали бункера,че и на мен доста често ми се затлачва точно там,особенно когато има по-дълги пелети.Благодаря преварително,бъдете живи и здрави колеги!
Valko1989 - помощник
Момчета в момента ми правят инсталация радиатори с пелетна камина.Майстора ми работи с burnit и ми е изчислил че всичко-радиатори+бойлер и лира ми е 13кв. съответно ми трябва камина 13кв.Но при него има за продажба камина burnit 25кв нова неползвана с найлоните но без гаранция (от нереализиран проект)мисля че е модел 2015.Дилемата ми е коя камина да взема?
benimm8808 - специалист
Valko1989 написа:
Момчета в момента ми правят инсталация радиатори с пелетна камина.Майстора ми работи с burnit и ми е изчислил че всичко-радиатори+бойлер и лира ми е 13кв. съответно ми трябва камина 13кв.Но при него има за продажба камина burnit 25кв нова неползвана с найлоните но без гаранция (от нереализиран проект)мисля че е модел 2015.Дилемата ми е коя камина да взема?
Малко глупаво ще постъпиш да купиш нещо без гаранция.
burner - специалист
Можеш ли да направиш снимка как са прорязали бункера,че и на мен доста често ми се затлачва точно там,особенно когато има по-дълги пелети.Благодаря преварително,бъдете живи и здрави колеги!
=================================================================================================================
Абе то че може - може, но в момента е пълна догоре. Аз не винаги я паля за по-дълго време и не знам кога ще ги издухам пелетките, а не ми се изгребва пълен бункер. При ремонта снеха бункера със шнека и го носиха някъде. Шнекът се снема при тази операция. После лепят там нещо със силикон. Това, че е имало дефектни камини, ме светнаха от друга фирма. И те са преправили доста камини, но моите се повъртаха, увъртаха - демек, прикриваха фирмата-майка. Дано сега всичко е наред. Всъщност камината безпогрешно работеше със пелети чувствително по-ситни от стандарта, а гаснеше с пелети в стандарта. Нито една пелетка не надвишаваше 35 мм, а камината не работеше. Аз май някъде описвах, как извадих една трета от чувала в друг празен чувал, разстлах пелетите равно и ги нагазих здраво от двете страни, без да ми пука за това че се чупят, ронят и стават на прах, демек - надребних ги.. Камината работи така 9 дни без да загасне, а преди това гаснеше всеки ден, че и по два пъти. Сега тя работи с миналогодишни пелети, с които гаснеше.Само един път при запалване се опита да угасне, но не я изчаках и набутах пелети с една пръчка. Струва ми се, че нещата ще бъдат ОК. След няколко дни ще я пробвам с едни сръбски пелети на Кладово. Клас А2 са, а и виждам чат-пат двойна дължина между тях, та не знам как ще я карам. Меки са и шнекът може да си ги троши безпроблемно. Има един съвет от сериозна фирма - ако имаш дълги пелети и не се транспортират добре, удари чувала няколко пъти в земята, преди да го насипеш. Отворът за шнека може да се разшири само от двете страни на правоъгълната му форма( и то само с няколко милиметра), от другите две просто няма накъде. При мен не се затлачва, а се образува купол над шнека, с празно пространство и шнекът просто не може да загребе пелетите. Ще гледам да направя снимката, а и да замеря точните размери след рязането. Защото и други ревяха тук миналата година от това, ама никой не написа как се е оправил и дали, де.
Напиши ми от коя година ти е камината, защото са много различни и може моят опит изобщо да не ти е от полза.
На маскари ни направиха. :rock:
Здравейте,

Предстои ми планиране и изграждане на локално парно в къща (ет.2) + пристройка (долепена до къщата, 1-ви етаж).
Обща отопляема площ 103.5 м2, спрял съм се на камина BURNit PM Comfort plus 25 kW
Тъй като къщата и пристройката не са санирани а е сменена само дограмата с PVC, залагам по 210W / м2.

Къщата:
Стая #1 12м2 с 2 прозореца (2 x 1200W)
Стая #2 14.3 м2 с 1 прозорец (1 x 3000W)
Стая #3 14.6 м2 с 2 прозореца (2 x 1500W)
Баня: 3.9 м2 с малък прозорец (1 x 800W)
Тоалетна: 1.5 м2 с малък прозорец (1 x 400W)

Коридор (13.2 м2) с 1 прозорец, (1 x 2000W + 3000W(макс) отдавана от камината
заедно свързан с кухнята(7.9 м2 с 1 прозорец) (1 х 1700W) (общо 21.2 м2)

Камината ще поставя в коридора за да ми е по-лесно пускането на тръбите към останалите помещения.

Пристройката (тръбите ще вървят по пода от 2 етаж по тавана на пристройката):
Стая #1 15.4 м2 (1 x 3200W)
Стая #2 11.3 м2 (1 x 2400W)
Стая #3 9.5 м2 (1 x 2200W)

За етажа съм изчислил 14.2kW, за пристройката 7.8kW

За момента не съм предвидил бойлер със серпентина (може би ще направя това след санирането), предвидил съм само тръбен път.

На радиатори все още не съм се спрял, но 100% ще бъдат алуминиеви.

Кажете според вас дали камината ще се справи с товара, и, ако някой има наблюдения над подобна инсталация - грубо разход на месец / сезон.

Ако имате забележки или въпроси с радост ще отговоря.

Ще последват и още въпроси :)

Благодарско,
Добри
Привет на всички..... Т.на изходните газове е 110 градуса,при положение,че е почистена основно и е паля от няколко дена.13 кв.каминка от две години е имам и благодарение на вас се справях с всички предизвикателства.Според мен е доста висока Т.а и стъклото за 5-6 часа става черно.
Здравейте да по питам как се влиза в главното меню и как да си сверя часовника

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: