• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
velinsl - специалист
Улизам в отбора с една 13-ка.
Днес я "викнах". На 20.04 ще пристигне. Трябва да правя тези месеци и инсталация.
Ще има питания много. Дано се окажат сполучливи камини. Основният ми критерии беше евтина и да не е "Голдън файър", че им четох темата за подръжката, а и нямат приблизително такива мощности.
Очаквайте питания за "най-подходящо място", но да не слагаме каруцата пред коня. Нека първо пристигне.
teodor7192 - напреднал
От вчера и на моята горелка задните и страничните отвори са запушени окончателно със електрожена след като от 1 месец насам тестово ги запушвах с алуминиево фолио. Желания ефект е налице-в горелката не остава пепел и всичко се издухва!
Вече мога само да сипвам пелети и да я чистя през няколко дни!
Благодаря на ivo_steel за снимките!
здравей те
някой да ми прати менюто на BURNIT PM 25 KW на ogilogil@abv.bg

аз имам но на старите компютри печката е купена преди 3 години

сега племиничката ми си купи големи мъки с тези майстори нищо не настройват
за 10 мин. и готово а всяка година пилетите са други и трябва настройки
а и сега камината върви зле но без меню няма как да я настроя имам опит от моята печка
velinsl - специалист
velinsl написа:
Улизам в отбора с една 13-ка.
Днес я "викнах". На 20.04 ще пристигне.
Дойде.
velinsl - специалист
На дясната снимка с червен кръг съм оградил очевАдно изходът за топлата вода, със синьо студаната вода.
За кво е обаче е изходът/входът ограден в бяло?
Имам предположения някакво, но не знам дали е правилно.

И от чисто любопитство за какво служи този огромен червен съд на лявата снимка? Това вече от чисто любопитство.

Прикачен файл

20170420_202356.jpg

Прикачен файл

20170420_21422700.jpg
startx - специалист
velinsl написа:
На дясната снимка с червен кръг съм оградил очевАдно изходът за топлата вода, със синьо студаната вода.
За кво е обаче е изходът/входът ограден в бяло?
Имам предположения някакво, но не знам дали е правилно.

И от чисто любопитство за какво служи този огромен червен съд на лявата снимка? Това вече от чисто любопитство.

Приятелю, единия вход ти е за топла другия студена 3тия вход който ти е на 3/4 ти по принцип е направен за пълнене на системата ( аз съм и забил един кран) и от там я точа системата ако има нужда .... ЧЕРВЕНОТО НЕЩО ТИ Е РАЗШИРИТЕЛНИЯ СЪД. Дефакто нямаш нужда от разширителен съд ако си бил до сега на ДрЪва ... в камината си има и помпа и разширителен съд връзваш пълниш и пускаш
startx - специалист
startx написа:
velinsl написа:
На дясната снимка с червен кръг съм оградил очевАдно изходът за топлата вода, със синьо студаната вода.
За кво е обаче е изходът/входът ограден в бяло?
Имам предположения някакво, но не знам дали е правилно.

И от чисто любопитство за какво служи този огромен червен съд на лявата снимка? Това вече от чисто любопитство.

Приятелю, единия вход ти е за топла другия студена 3тия вход който ти е на 3/4 ти по принцип е направен за пълнене на системата ( аз съм и забил един кран) и от там я точа системата ако има нужда .... ЧЕРВЕНОТО НЕЩО ТИ Е РАЗШИРИТЕЛНИЯ СЪД. Дефакто нямаш нужда от разширителен съд ако си бил до сега на ДрЪва ... в камината си има и помпа и разширителен съд връзваш пълниш и пускаш

Прикачен файл

20170420_21422700.jpg
velinsl - специалист
startx написа:
Приятелю, единия вход ти е за топла другия студена 3тия вход който ти е на 3/4 ти по принцип е направен за пълнене на системата ( аз съм и забил един кран) и от там я точа системата ако има нужда .... ЧЕРВЕНОТО НЕЩО ТИ Е РАЗШИРИТЕЛНИЯ СЪД. Дефакто нямаш нужда от разширителен съд ако си бил до сега на ДрЪва ... в камината си има и помпа и разширителен съд връзваш пълниш и пускаш
Благодаря за бързият отовор.
Казано честно мисля за ди взема друг разширителен съд(за отворена система), че нещо не искам са си се надявам на гаранцията само. Все пак това "нещо" ще стои във всекидневната. Поне съм познал него, че е разширителен съд.
Ще взема отделно 50лв ще е, дори и няма толкова когато питах. Не повече.
Както го смятам наливането ще стане от нов разришителен съд, защото тръбите така или иначе ще достигат до и дори над касите на вратите. За съжаление положението е такова, че камина - комин - баня/тоалетна - две спални(една над друга) се намират на една линия в апартамента, на искам да къртя и да вграждам. До сега е нямало никаква подобна инсталация.
startx - специалист
velinsl написа:
startx написа:
Приятелю, единия вход ти е за топла другия студена 3тия вход който ти е на 3/4 ти по принцип е направен за пълнене на системата ( аз съм и забил един кран) и от там я точа системата ако има нужда .... ЧЕРВЕНОТО НЕЩО ТИ Е РАЗШИРИТЕЛНИЯ СЪД. Дефакто нямаш нужда от разширителен съд ако си бил до сега на ДрЪва ... в камината си има и помпа и разширителен съд връзваш пълниш и пускаш
Благодаря за бързият отовор.
Казано честно мисля за ди взема друг разширителен съд(за отворена система), че нещо не искам са си се надявам на гаранцията само. Все пак това "нещо" ще стои във всекидневната. Поне съм познал него, че е разширителен съд.
Ще взема отделно 50лв ще е, дори и няма толкова когато питах. Не повече.
Както го смятам наливането ще стане от нов разришителен съд, защото тръбите така или иначе ще достигат до и дори над касите на вратите. За съжаление положението е такова, че камина - комин - баня/тоалетна - две спални(една над друга) се намират на една линия в апартамента, на искам да къртя и да вграждам. До сега е нямало никаква подобна инсталация.
не ти пречи да си сложиш по инсталацията отворен разширителен съд ... този нека си седи в камината ... реално с отворения този ще ти седи като контеинер за вода буфер и системата няма да ти е под налягане .. аз на сякъде монтирам под наляге все пак тои самия съд не ти е застраховка към камината тр да имаш един предпазен клапън за налягане които монтираш в мокро помещение ... и един манометър налягането мине ли 2 бара изплюва водата ...
velinsl - специалист
startx написа:
към камината тр да имаш един предпазен клапън за налягане които монтираш в мокро помещение ... и един манометър налягането мине ли 2 бара изплюва водата ...
Да бе, вярно. Прав си! Сега го видях, само че е на 3 бара вече. Клапана трябва да ли са подменя през известно време?
Като я взех видях дисплея и едно "дистанционно за автомобил" и останалото не съм го и отварял. Бях доста впечатлен само от от това. Все ендо бях купил "нов" автомобил(ама леко ударен).
Затворената система как се пълни при условие, че ще има и тръби над касите на вратите на височина дори? Мисля да ползвам дестилирана вода. Според мен е редно съдът за доливане с вода да бъде най-високо. ДО колокот знам има специално такива съдове - за отворени системи и за затворени.
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: