Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalinvd1 - напреднал
Здравейте,и аз като всеки тук с питане за въпроси.Та моя бурнит е от сухите камини 10kw с контролера на фумис и дисплея с тъча,и вчера изгоря дънната платка.Днес я поръчах но ми казаха,че не била настроена.За това моля някой ако има настройките да ги прати.🙂
пет яну 15, 2021 8:56 pmGeorgi7777 написа:
вт яну 12, 2021 4:55 pmgeorgiy2k написа:
пон яну 04, 2021 9:20 pmАндрей Добрев написа:


Извинявай, дали имаш инсталационно те настройки на твоята камина?
Здравей,
Не нямам ги. Мога да ти извадя параметрите, но моята е 13-ка.
Аз си ги бутнах малко и сега е доста добре.
Пиши на лично ако искаш да извадя нещо от мойте.
Колеги имам стойностите на заводските настройки на 13 и 25 кв. Инструкция за инсталатори и сервизи но не мога да кача снимки прекалено голям бил файла. Ако на някой му трябват да пише ще му ги пратя на тел. Да споделя и аз малко информация може на някой да му е полезна. Моята я купих със запушени странични и челни дупки на горивата камера след възстановяване на заводските установих че когато са запушени гори много по добре и горивата камера почти няма отлагане камината я чистя на пет дни. Пелетите са Атлантик
Ако имаш за менюто със 6-те степени да аз бих ги искал.
Ще ти пиша на лично
bu4o - напреднал
нед авг 23, 2020 12:40 amSTOYANOV12345 написа:
Здравейте. Тъй като сезона на печките наближава, чисто информативно качвам размерите на втулката за шнека на 25kw.
Възможно е някой вече да ги е писал , но не ги намерих когато ми трябваха. Дано бъдат полезни на някой.
P.S. извинете ме за рисунката. 8-[ Не владея техническо чертане :roll:
20200823_003854.jpg
Може ли малко инфо как се сменя.
Добра вечер ,отскоро сме с пелетна камина Бурнит Концепт 18 киловата,жилището ни е 95 кв с 3 радиатора /панелни/ и една лира .Проблема е ,че камината се гаси твърде често ,паля я на 4 та степен ,като направи 60 градуса свалям до 2 -ра но явно тези финни настройки трябва да се пипат .Не знам дали да се обаждам на служителя ,който я настройва и пуска за пръв път или сам да се мъча.Камината е настроена да издухва пепелта на всеки 20 минути /ако това има значение/ Но като влезе в режим модулация -готовност за работа направо откачам ,гаси се и радиаторите изстиват ,адски дразнещо е .Искам камината да работи равномерно примерно на 2 ра степен да държи 60-65 градуса
Здравейте! Пелетен котел Burnit Comfort +25 25KW. Показва грешка при стартиране Er12. Как да премахнете и защо възниква такъв проблем? Пелетите са сухи, използваме ги за втора поредна година, котелът е почистен с прахосмукачка, шнекът е пълен, няма пепел-всичко е чисто :|
bu4o - напреднал
ср яну 20, 2021 9:39 amKonstantin38 написа:
Здравейте! Пелетен котел Burnit Comfort +25 25KW. Показва грешка при стартиране Er12. Как да премахнете и защо възниква такъв проблем? Пелетите са сухи, използваме ги за втора поредна година, котелът е почистен с прахосмукачка, шнекът е пълен, няма пепел-всичко е чисто :|
Неуспешно запалване. Грешката се трие със задържане на копчето за палене. Установих, че този модел трябва да се чисти на тон и половина изгорели пелети.
ср яну 20, 2021 9:47 ambu4o написа:
ср яну 20, 2021 9:39 amKonstantin38 написа:
Здравейте! Пелетен котел Burnit Comfort +25 25KW. Показва грешка при стартиране Er12. Как да премахнете и защо възниква такъв проблем? Пелетите са сухи, използваме ги за втора поредна година, котелът е почистен с прахосмукачка, шнекът е пълен, няма пепел-всичко е чисто :|
Неуспешно запалване. Грешката се трие със задържане на копчето за палене. Установих, че този модел трябва да се чисти на тон и половина изгорели пелети.
Ако камината е почистена и грешката не изчезва, тогава трябва да задържите бутона за запалване (със символа огън), нали?
seiko72 - специалист
пон яну 18, 2021 9:00 ambu4o написа:
Здравейте,
Имам Бърнит комфорт 25плюс 2016г.
Запушил съм страничните дупки на кошницата,но така и не успях,да оправя препълването в кошницата с пелети.
На 7-8 час кошницата е пълна с пепел около два пръста.Пелетите са от дробилка,но се бели кората и са чисти.
Почистването е на 30 минути за 20 секунди.Да пробвам ли с времето на шнека от 10 на 15 или,да не си правя експерименти.
Днес ще я почистя димогарните тръби,че съм горе долу на 2 тона.
Всеки съвет е добре дошъл.
увеличи си вентилатора ,няма достатъчно въздух.
bu4o - напреднал
чет яну 21, 2021 7:09 pmseiko72 написа:
пон яну 18, 2021 9:00 ambu4o написа:
Здравейте,
Имам Бърнит комфорт 25плюс 2016г.
Запушил съм страничните дупки на кошницата,но така и не успях,да оправя препълването в кошницата с пелети.
На 7-8 час кошницата е пълна с пепел около два пръста.Пелетите са от дробилка,но се бели кората и са чисти.
Почистването е на 30 минути за 20 секунди.Да пробвам ли с времето на шнека от 10 на 15 или,да не си правя експерименти.
Днес ще я почистя димогарните тръби,че съм горе долу на 2 тона.
Всеки съвет е добре дошъл.
увеличи си вентилатора ,няма достатъчно въздух.
Иска почистване на димогарните тръбина всеки тон, тон и половина. Почистена е и сега е пушка. Когато е почистих, намалих въздуха и падна димната температура в комина.
burner - специалист
чет яну 21, 2021 7:16 pmbu4o написа:
чет яну 21, 2021 7:09 pmseiko72 написа:
пон яну 18, 2021 9:00 ambu4o написа:
Здравейте,
Имам Бърнит комфорт 25плюс 2016г.
Запушил съм страничните дупки на кошницата,но така и не успях,да оправя препълването в кошницата с пелети.
На 7-8 час кошницата е пълна с пепел около два пръста.Пелетите са от дробилка,но се бели кората и са чисти.
Почистването е на 30 минути за 20 секунди.Да пробвам ли с времето на шнека от 10 на 15 или,да не си правя експерименти.
Днес ще я почистя димогарните тръби,че съм горе долу на 2 тона.
Всеки съвет е добре дошъл.
увеличи си вентилатора ,няма достатъчно въздух.
Иска почистване на димогарните тръбина всеки тон, тон и половина. Почистена е и сега е пушка. Когато е почистих, намалих въздуха и падна димната температура в комина.
На страница 46 от инструкцията е написано: Почистете основно след изгаряне на 800 до 1000 кг пелети, или веднъж годишно.

Няма два тона, няма тон и половина.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: