Най - вълнуващия въпрос зимно време.
startx - специалист
Тази година забелязвам тенденцията , хора да си купуват камини с запас .. за 68 м2 апартаменти си взимат 25 квт камини или по тяхно усмотрение или от препоръка на онлайн магазините ... при това положение влизат в една хамалогия и плач за разход на пелети...
Много е важно при избора на пелетна камина да сте наясно какво трябва да търсите и от какво имате нужда ! След покупка на горепосочения запас нямате право да мрънкате на който и да било. Виновни сте си вие , че когато сте изсипъли една купчнина пари не сте мислили !


Поздрави !
startx - специалист
TONINO7608 написа:
Привет на всички..... Т.на изходните газове е 110 градуса,при положение,че е почистена основно и е паля от няколко дена.13 кв.каминка от две години е имам и благодарение на вас се справях с всички предизвикателства.Според мен е доста висока Т.а и стъклото за 5-6 часа става черно.
Тръба за чист въздух имаш ли ? какви пелети ползваш ? От опитът ми разбрах че без чист въздух чисто стъкло няма как да има ... важни са и пелетите .... 110 градуса на коя степен ?
burner написа:
Можеш ли да направиш снимка как са прорязали бункера,че и на мен доста често ми се затлачва точно там,особенно когато има по-дълги пелети.Благодаря преварително,бъдете живи и здрави колеги!
=================================================================================================================
Абе то че може - може, но в момента е пълна догоре. Аз не винаги я паля за по-дълго време и не знам кога ще ги издухам пелетките, а не ми се изгребва пълен бункер. При ремонта снеха бункера със шнека и го носиха някъде. Шнекът се снема при тази операция. После лепят там нещо със силикон. Това, че е имало дефектни камини, ме светнаха от друга фирма. И те са преправили доста камини, но моите се повъртаха, увъртаха - демек, прикриваха фирмата-майка. Дано сега всичко е наред. Всъщност камината безпогрешно работеше със пелети чувствително по-ситни от стандарта, а гаснеше с пелети в стандарта. Нито една пелетка не надвишаваше 35 мм, а камината не работеше. Аз май някъде описвах, как извадих една трета от чувала в друг празен чувал, разстлах пелетите равно и ги нагазих здраво от двете страни, без да ми пука за това че се чупят, ронят и стават на прах, демек - надребних ги.. Камината работи така 9 дни без да загасне, а преди това гаснеше всеки ден, че и по два пъти. Сега тя работи с миналогодишни пелети, с които гаснеше.Само един път при запалване се опита да угасне, но не я изчаках и набутах пелети с една пръчка. Струва ми се, че нещата ще бъдат ОК. След няколко дни ще я пробвам с едни сръбски пелети на Кладово. Клас А2 са, а и виждам чат-пат двойна дължина между тях, та не знам как ще я карам. Меки са и шнекът може да си ги троши безпроблемно. Има един съвет от сериозна фирма - ако имаш дълги пелети и не се транспортират добре, удари чувала няколко пъти в земята, преди да го насипеш. Отворът за шнека може да се разшири само от двете страни на правоъгълната му форма( и то само с няколко милиметра), от другите две просто няма накъде. При мен не се затлачва, а се образува купол над шнека, с празно пространство и шнекът просто не може да загребе пелетите. Ще гледам да направя снимката, а и да замеря точните размери след рязането. Защото и други ревяха тук миналата година от това, ама никой не написа как се е оправил и дали, де.
Напиши ми от коя година ти е камината, защото са много различни и може моят опит изобщо да не ти е от полза.
На маскари ни направиха. :rock:
Така изглежда бункера на burnit comfort 25 plus модел 2017.

Прикачен файл

received_1937721146243298.jpeg
startx написа:
TONINO7608 написа:
Привет на всички..... Т.на изходните газове е 110 градуса,при положение,че е почистена основно и е паля от няколко дена.13 кв.каминка от две години е имам и благодарение на вас се справях с всички предизвикателства.Според мен е доста висока Т.а и стъклото за 5-6 часа става черно.
Тръба за чист въздух имаш ли ? какви пелети ползваш ? От опитът ми разбрах че без чист въздух чисто стъкло няма как да има ... важни са и пелетите .... 110 градуса на коя степен ?
Трети сезон е ползвам,с едни и същи пелети и настойки
vml
Здравейте колеги, може ли някой да обясни разликите между режим Изключване и режим Standby при достигане на стойностите на стайния термостат? В настройките на TP8 това са параметрите за А01.
Изображение
Здравейте. Нормално ли е за 9 часа работа ..да има толкова изхвърлени пелети ...просто прескачат горивната камера и падат между вратата и пепелника ..Майстора от когото купих камината, два пъти преправя горивната кошничка .. Но продължава да си ги изхвърля "отвън" ..дупката от която падат пелетите не е идеално гладка ..има две три пъпки от заварката ..да ли като падат и отскачат от тези пъпки..
Изображение
burner - специалист
При мен беше от тези пръски от заварката. Почистих тръбата от тях и един пелет вече не пада отвън. То и за това е писано в темата, ама е заровено някъде по средата. И на самия връх на тръбата заварката стърчеше доста, но там само предпазливо позагладих (позаоблих), С пила е трудно, аз работих с едно бързооборотно шмиргелче с жило.
Последна промяна от burner на вт дек 05, 2017 2:56 pm, променено общо 1 път.
С пила за метал ..или как я почисти?
burner - специалист
Vlatki4 написа:
С пила за метал ..или как я почисти?
Някои пишат, че с пила са ги чистили. Но вероятно трябва къса пила. Иначе е неудобно. Дремел му викат на това устройство.
Благодаря. Ще опитам да изгладя нещата :)

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: