Най - вълнуващия въпрос зимно време.
geniya - специалист
ДА, шумна им е помпата.Смених я веднага след покупката, преди монтажа и няма проблем.
grants написа:
Можеш да погледнеш назад в темата съм пуснал Екселски файл с настройките на моята камина. Аз не ползвам термостати и когато Т на водата достигне зададената влиза в модулация с хистерезис 2гр.
Ако влиза в модулация преди да достигне зададената Т на водата най-вероятно не сии вдигнал градусите в менюто на стайния термостат - tErN - 40.
Разбрах. А къде да вляза, за да видя на колко градуса е настроена водата?
grants - специалист
Като натиснеш + или - на управлението ти излиза настроената Т на водата стответно пак с +/- коригираш тази стойност.
Хубаво е да изчетеш книжката и да се запознаеш с основните неща около камината.
grants написа:
Като натиснеш + или - на управлението ти излиза настроената Т на водата стответно пак с +/- коригираш тази стойност.
Хубаво е да изчетеш книжката и да се запознаеш с основните неща около камината.
Колега, още един въпрос. Можеш ли да ми кажеш каква е функцията на този термостат за буфер, който се настройва от менюто tern при p26=1
Благодаря..
grants - специалист
СветльоKN написа:
Колега, още един въпрос. Можеш ли да ми кажеш каква е функцията на този термостат за буфер, който се настройва от менюто tern при p26=1
Благодаря..
Колега параметър Р26 е от сервизното меню ТР08, а не в tErN и определя управлението на иснталацията ти, единия вариант е когато имаш вързан буфер към нея, другия е локално парно с радиатори. Нямам много познания около буферите и тяхното управление, но предполагам трябва да се следи Т на водата в него та камината да разбира кога да работи и кога не.
Менюто tErN ти показва температурата на стайния термостат/буфер ако имаш вързани такива на пинове 17 и 18 на управлението.
grants написа:
СветльоKN написа:
Колега, още един въпрос. Можеш ли да ми кажеш каква е функцията на този термостат за буфер, който се настройва от менюто tern при p26=1
Благодаря..
Колега параметър Р26 е от сервизното меню ТР08, а не в tErN и определя управлението на иснталацията ти, единия вариант е когато имаш вързан буфер към нея, другия е локално парно с радиатори. Нямам много познания около буферите и тяхното управление, но предполагам трябва да се следи Т на водата в него та камината да разбира кога да работи и кога не.
Менюто tErN ти показва температурата на стайния термостат/буфер ако имаш вързани такива на пинове 17 и 18 на управлението.
Благодаря много.хубав ден
Здравейте,от пет дена и аз съм горд собственик на BURNit PM Comfort plus 25 kW.Проблемът е че инсталатора я направи като стигне 60 градуса на водата да влиза в модулация.Въпроса ми е как да я настроя да стига 55 градуса и тогава да почне да модулира?Вчера пробвах с натискане на P4 да я направа на 55,но камината подминава зададените градуси стига 60-62 и се изгася.Промяната я правих при работеща камина.
grants - специалист
Здравей колега и честито за придобивката. Много е вероятно степените от 1 до 5 вкл и модулация да са с доста завишени стойности според твоята и инсталирана мощност.
Кажи 1во какво имаш подсъединено към камината и после сподели зададените настройки при теб за мощностите от 1 до 5 и степен модулация. Има описано от мен и други колеги как се влиза в сервизното меню и кое за какво е, прочети и сподели какво е при теб.

Поздрави !
filmatoplo - майстор
Колко и е хистерзиса ,тоест колко преди зададената температура сваля степените.
Здравейте, вече 3 година се отопляваме с Burnit PM 25kw . До сега почти никакви проблеми сме няма ли. От вчера излиза грешка 01, каква може да е причината?
Благодаря предварително

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: