Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bu4o - напреднал
пон яну 03, 2022 9:37 amkoz_k_19 написа:
Имам 1 предложение, някоя тема да направиме САМО със снимки на настройките, заводски или пипани, с обяснения? И всеки да пише коя настройка за какво е. Без въпроси , без спам.

Аз с моето крайно неправилно ползване, бутнах промени малко.
Промених времето за пуск на шнека на всяка степен - С03, С04, С05 ,С06, С06, С07 , като ги намалих спрямо заводските, и увеличих Р05 (време за пауза на шнека) от 10.00 на 20.00

Сега работим на 1степен само, пелети фина настройка -7 , вентилатор фина настройка -3.

Тгазове 80-110градуса , пламъка е малък , малко над горелката.

Доста по-добре се държи за нашите нужди. Единствено при самопочистване като духне и почти изчезне пламъка. Кои параметри са за самопочистването колеги?
А за колко време ви загрява системата след палене. Защото с тази пауза ще си вдига градуси до обяд.
Димитър Димов - специалист
пон яну 03, 2022 9:57 ambu4o написа:
пон яну 03, 2022 9:37 amkoz_k_19 написа:
Имам 1 предложение, някоя тема да направиме САМО със снимки на настройките, заводски или пипани, с обяснения? И всеки да пише коя настройка за какво е. Без въпроси , без спам.

Аз с моето крайно неправилно ползване, бутнах промени малко.
Промених времето за пуск на шнека на всяка степен - С03, С04, С05 ,С06, С06, С07 , като ги намалих спрямо заводските, и увеличих Р05 (време за пауза на шнека) от 10.00 на 20.00

Сега работим на 1степен само, пелети фина настройка -7 , вентилатор фина настройка -3.

Тгазове 80-110градуса , пламъка е малък , малко над горелката.

Доста по-добре се държи за нашите нужди. Единствено при самопочистване като духне и почти изчезне пламъка. Кои параметри са за самопочистването колеги?
А за колко време ви загрява системата след палене. Защото с тази пауза ще си вдига градуси до обяд.
И аз това се чудя.Колко време е нужно след палене за да стигне системата 60-65 градуса.Пример:вечер в 22 ч.се гаси котела (камината),сутрин в 6 ч. се пали,за колко време трябва да загрее системата? :?
bu4o - напреднал
пон яну 03, 2022 2:02 pmДимитър Димов написа:
пон яну 03, 2022 9:57 ambu4o написа:
пон яну 03, 2022 9:37 amkoz_k_19 написа:
Имам 1 предложение, някоя тема да направиме САМО със снимки на настройките, заводски или пипани, с обяснения? И всеки да пише коя настройка за какво е. Без въпроси , без спам.

Аз с моето крайно неправилно ползване, бутнах промени малко.
Промених времето за пуск на шнека на всяка степен - С03, С04, С05 ,С06, С06, С07 , като ги намалих спрямо заводските, и увеличих Р05 (време за пауза на шнека) от 10.00 на 20.00

Сега работим на 1степен само, пелети фина настройка -7 , вентилатор фина настройка -3.

Тгазове 80-110градуса , пламъка е малък , малко над горелката.

Доста по-добре се държи за нашите нужди. Единствено при самопочистване като духне и почти изчезне пламъка. Кои параметри са за самопочистването колеги?
А за колко време ви загрява системата след палене. Защото с тази пауза ще си вдига градуси до обяд.
И аз това се чудя.Колко време е нужно след палене за да стигне системата 60-65 градуса.Пример:вечер в 22 ч.се гаси котела (камината),сутрин в 6 ч. се пали,за колко време трябва да загрее системата? :?
С пауза 20 секунди, пеи мен загряваше 8 метра панелни радиатори на 60см високи, за около 4-5часа.за да се стопли водата си иска киловати. Все дно да намалиш горивото на колата и да искаш да върви...
Димитър Димов - специалист
Питането ми е свързано с това че досега никъде не съм прочел или съм го пропуснал,но какъв период като време е ''най-здравословен ''за системата да работи за да достигне 60 гр.Нещо от сорта на това:за 15 мин. трябва да вдига по 5 градуса до достигане на желаната температура.
marinn3011 - напреднал
пон яну 03, 2022 2:19 pmДимитър Димов написа:
Питането ми е свързано с това че досега никъде не съм прочел или съм го пропуснал,но какъв период като време е ''най-здравословен ''за системата да работи за да достигне 60 гр.Нещо от сорта на това:за 15 мин. трябва да вдига по 5 градуса до достигане на желаната температура.
Според мен , а и на други места съм видял по- малки порции по-често да върти шнека ( p05-10 сек при мен) . Паля я на висока степен достига 56-58 градуса за час горе долу ( панелни радиатори 2х180 /60 … 2х120 и 1х 140 ) после смъквам на долна степен и поддържам цял ден 51-52 … без модулации и тем подобни глупости. Може и на ауто… по мой сметки няма голяма раЗлика в разхода
fbr - майстор
пон яну 03, 2022 2:19 pmДимитър Димов написа:
Питането ми е свързано с това че досега никъде не съм прочел или съм го пропуснал,но какъв период като време е ''най-здравословен ''за системата да работи за да достигне 60 гр.Нещо от сорта на това:за 15 мин. трябва да вдига по 5 градуса до достигане на желаната температура.
Ако приемем че отоплителната система (радиатори, тръби, арматура, комин) е източника, а масата (тухли, мазилка, бетон) на къщата е крайния консуматор на топлинната енергия, то въздуха в стаите се явява междинното звено, между двата елемента на отоплението. При бързи изменения на температурата в частта с източника, топлинна енергия в нужния обем, не може да премине през междинния елемент (въздуха) и почва едно бързо редуване на повишения и понижения на температурата на въздуха, породени от включването и изключването на източника. От дългогодишния ми опит, работата на източника продължително време на минимум мощност, която гарантира положителен температурен баланс на крайния получател на енергията, е най-комфортното поведение на отоплителната система. Логиката в случая е, че ние усещаме топлината по междинното звено в отоплителния процес.
koz_k_19 - помощник
Колеги, при мен камината не се гаси, гори 24/7 целта ми беше на минимална степен да поддържа температура с адекватен разход. До сега все прегряваше , гасне, стаите изстиват, тя пали като изстине в нея водата.... което в повечето случаи водеше и до дискомфорт . Пали/гаси по 30пъти на ден, и не поддържа постоянна температура. При -10 се държеше така, както искам, но при над 0, почваме гимнастиките. Може би ми е по-мошна от колкото трябва. По изчисления трябваше 21кв, аз взех 25кв камина.

Сега си поддържа 50-55гр , на степен 1, без да гасне нито веднъж за 2 дни. Ако навън стане над 7-8 градуса, камината успявада мине 55 градуса и да угасне. Повече няма какво да ровя. Съответно , паузата си е една и съща за всички степени, та на 1ва работим ОК до 3градуса, под 3 вече идва мъка и не стига 55градуса. Тогава минавам на 2ра степен, същата пауза но с повече пуск, и си държи пак 55градуса при 3 и около 0градуса. Към момента за 2 дни разхода ми е около 0.700 на час, първа степен, темп навън от 0 до 10 градуса.
И запалката я щади доста така, спестявам й 10 паления днес.
marinn3011 - напреднал
чет яну 06, 2022 7:59 amkoz_k_19 написа:
Колеги, при мен камината не се гаси, гори 24/7 целта ми беше на минимална степен да поддържа температура с адекватен разход. До сега все прегряваше , гасне, стаите изстиват, тя пали като изстине в нея водата.... което в повечето случаи водеше и до дискомфорт . Пали/гаси по 30пъти на ден, и не поддържа постоянна температура. При -10 се държеше така, както искам, но при над 0, почваме гимнастиките. Може би ми е по-мошна от колкото трябва. По изчисления трябваше 21кв, аз взех 25кв камина.

Сега си поддържа 50-55гр , на степен 1, без да гасне нито веднъж за 2 дни. Ако навън стане над 7-8 градуса, камината успявада мине 55 градуса и да угасне. Повече няма какво да ровя. Съответно , паузата си е една и съща за всички степени, та на 1ва работим ОК до 3градуса, под 3 вече идва мъка и не стига 55градуса. Тогава минавам на 2ра степен, същата пауза но с повече пуск, и си държи пак 55градуса при 3 и около 0градуса. Към момента за 2 дни разхода ми е около 0.700 на час, първа степен, темп навън от 0 до 10 градуса.
И запалката я щади доста така, спестявам й 10 паления днес.
Остави я на auto , така няма да влиза в модулация и да гасне и да пали и ще поддържа 2-3-4 под зададените ( поне при мен е така)
чет яну 06, 2022 7:59 amkoz_k_19 написа:
Колеги, при мен камината не се гаси, гори 24/7 целта ми беше на минимална степен да поддържа температура с адекватен разход. До сега все прегряваше , гасне, стаите изстиват, тя пали като изстине в нея водата.... което в повечето случаи водеше и до дискомфорт . Пали/гаси по 30пъти на ден, и не поддържа постоянна температура. При -10 се държеше така, както искам, но при над 0, почваме гимнастиките. Може би ми е по-мошна от колкото трябва. По изчисления трябваше 21кв, аз взех 25кв камина.

Сега си поддържа 50-55гр , на степен 1, без да гасне нито веднъж за 2 дни. Ако навън стане над 7-8 градуса, камината успявада мине 55 градуса и да угасне. Повече няма какво да ровя. Съответно , паузата си е една и съща за всички степени, та на 1ва работим ОК до 3градуса, под 3 вече идва мъка и не стига 55градуса. Тогава минавам на 2ра степен, същата пауза но с повече пуск, и си държи пак 55градуса при 3 и около 0градуса. Към момента за 2 дни разхода ми е около 0.700 на час, първа степен, темп навън от 0 до 10 градуса.
И запалката я щади доста така, спестявам й 10 паления днес.
Здравей може ли да ми изпратиш настройките ти на viber 0896182132 благодаря
burner - специалист
Направо съм поразен от глупостите, изписани в последните две страници. Преди това не искам и да чета. Всичко, което се коментира относно горивен процес, самопочистване и т.н. вече е отработено още преди 4-5 години и описано подробно тук. ФБР е единствения, който ви обясни нещата, ама кой да го чуе. Учуден съм, колко бързо се е загубило знанието. Хич вече няма и да се отбивам тук. Темата е превзета от хора, които пишат безсмислици.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: