• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравете колеги

Имам проблем бурнит 13 + не мога да я настроя постоянно е в модулация.Настройките са по книга.Камината няма датчик за стайна температура може ли това да е причината?

Поздрави
grants - специалист
Slavi_1 написа:
Здравете колеги

Имам проблем бурнит 13 + не мога да я настроя постоянно е в модулация.Настройките са по книга.Камината няма датчик за стайна температура може ли това да е причината?

Поздрави
Колега здравей , погледни в менюто TP08 - параметър А19 на колко ти е зададен. Аз преди няколко дена му зададох "0" и се случи точно както при теб , независимо от зададената и моментната температура на водата камината работи в режим на модулация. Като си го върна на "1" започва да си работи на зададената степен докато стигне желаната температура и след това минава в модулация , както и трябва да си е :wink:
Здравей

А19 ми е на 1 ,но на дисплея като натисна P1 на на стаина температура показва Lo.Свалях капака да проверя за дали има датчик,но няма и за това си миля че това може да е причината да модулира постоянно

Поздрави
Здравейте, този отоплителен сезон съм с бурнит 25+ до тук добре но разходът е много голям в сравнение с това което пишат колегите. Идваха настройваха не мога да го смъкна и това е.Преди няколко дни говорих с приятел и ми каза да върна всички заводски настройки и пак същото само почна да опушва стъклото от тъмно кафяво до черно.Последен разход от снощи 15кг за 12ч.Влиза в модулация на 61 градуса пелети на -7 вентилатор на 1, режим на 4 цяла вечер държи 58,59 -63,64 не гасне засилва и намалява горенето. Моля дайте съвет как да постигна по малък разход и камината да работи добре.Благодаря предварително.
Здравейте!От три дена съм с пелетна камина BURNit PM Comfort plus 25 kw и има следния въпрос.Защо при пускане на камината ми изписва следната грешка Er02?В книжката ми пише че това е следната грешка:Предпазен термостат за налягане HV2 :сигнализира при включен вентилатор.След два ,три рестарта тръгва.Но днес и след пет рестарта не тръгна.Налягането във водната риза е 1 bar.За сега чакам техник,но ако някой може да ми даде съвет ще съм благодарен.
andy_forresite - майстор
ДСК написа:
Здравейте, този отоплителен сезон съм с бурнит 25+ до тук добре но разходът е много голям в сравнение с това което пишат колегите. ......Последен разход от снощи 15кг за 12ч.Влиза в модулация на 61 градуса пелети на -7 вентилатор на 1, режим на 4 цяла вечер държи 58,59 -63,64 не гасне засилва и намалява горенето. ....
Колко стаи и с какви радиатори отопляваш с нея? По стайния термостат ли си я пуснал или по Твода?
Стаите темперираха ли се вече или стените и мебелите са студени? Опиши как работи като я включиш при студена вода в системата - на коя степен колко време работи горе-долу и кога сваля на първа. На първа степен ако е оставена по заводски мощна (11 квт) харчи поне две кила пелети/час. През колко време се самопочиства, падат ли недоизгорели пелетчета и т.н.
При управление със зададени градуси по стаен термостат много е важно какви са топлозагубите на точно тази стая (където е камината, респ. термостатът). Всяка изолирана стена е от значение, всеки процеп на прозорец и врата и вида на дограмата и стъклопакета.
Всеки дом си има индивидуални х-ки и всеки има някакъв разход на пелети при задена Т вътре и Т на околната среда. Може би това е твоят разход при тези температури с толкова мощна камина. По-малкият модел е почти наполовина по-нисък разход, но и мощността му е някъде 1/2 от твоята. Така че за разхода на фона на другите писали тук е много относително.
Ако нещо се съмняваш в настройките или качеството на пелетите, изчисти стъклото и снимай огъня да видим "на живо" за какво става дума.
Сподели и с какво си отоплявал същите помещения досега до около тази Т за да се прецени имаш ли проблем с настройките или това е положението с разхода ти.
Orion - специалист
Здравейте колеги,

Рядко пиша, но това не значи че не следя постоянно всичко. Форумът е чудесен! Взимам под внимание всяко нещо което сте казали и е написано, тествам постоянно, но още ми е рано да давам съвети и ща се въздържа и сега. Явно сгреших с някои неща, стаен термостат явно има, просто може би няма датчик който показва температурата. При мен настройката както си помисли и andy_forresite е по стаен термостат. При опит да променя настройката и да мина по вода (както е направил grants) камината не тръгва (ако изключа само стайния термостат от менюто А19=0). Ясно че и други неща когато променя, ще стане :)

Относно разговора с колегата andy_forresite:
andy_forresite написа:
Ако скоро няма да качваш радиатори, обади се на инсталатора да дойде и да направите настройките по твоите нужди в момента. После пак трябва да му се обадиш като добавиш радиатори.
Не е проблем да звънна на инсталатора, изглежда пич, но на мен този вид форуми ми харесва, иска ми се сам да се справя, има доста знаещи от които да се уча а... надявам се скоро - и да помагам и аз. Писал съм по пет страници в други форуми, които са ми били по силите, а сега тук ми е интересно и благодарение на вас, всичко ще е ок накрая :wink:

Именно за това че повечето параметри са навързани и за да я настроим правилно, трябва да разберем връзката между тях, все още се боричкам и експериментирам. Мисля че е излишно да се боря да достигна постоянна работа при моите мощности, идеята е всичко да стане ясно :)
И все пак дали по стайния термостат е по добре или по Твода според вас? За да не се боричкам два пъти, макар че и това не е проблем.
Нямам много време за жалост, но вечер след работа и отделям време. Иска ми се да наблегна и на това със зацапването на стъклото.
Ясно е че всичко е съвсем съвсем индивидуално, но все пак принципа ако се знае, всеки може да черпи инфо и да опитва (стига да има желание)... grants явно е напред с експеримента :), както и andy_forresite.

Ами... това е за сега момчета, само да си покумуникираме малко намерих време, ще следя какво пишете за сега и скоро ще дам някои параметри и аз, тези дни ще сложа още един радиатор и една лира. След това ще ви пиша, но... чета постоянно да знаете :wink:
Все пак разхода ми от под 15 кг. за 24 часа за сега е сравнително добър мисля.
Ще се радвам ако споделяте мнение относно питането ми.

Късмет на всички!
Orion
Последна промяна от Orion(стар) на ср дек 16, 2015 6:31 am, променено общо 1 път.
benimm8808 - специалист
Колега,за мен най удачния вариант е да модулира по Т на водата,така спокойно можеш да контролираш тем. във всяка отделна стая.При режим ON/OFF по стаен термостат това нама как да се случи,камината ще следи само тем. в едно помещение,а останалите?
Поздрави.
Orion - специалист
Здравей benimm8808,

След като зададените и стойности за стайна температура са завишени доста, реално мисля че тя пак си е по вода.
От потребителското меню като влезна в Термостати - TErN зададената му температура е 30 градуса.

Поздрави!
Колко стаи и с какви радиатори отопляваш с нея? По стайния термостат ли си я пуснал или по Твода?
Стаите темперираха ли се вече или стените и мебелите са студени? Опиши как работи като я включиш при студена вода в системата - на коя степен колко време работи горе-долу и кога сваля на първа. На първа степен ако е оставена по заводски мощна (11 квт) харчи поне две кила пелети/час. През колко време се самопочиства, падат ли недоизгорели пелетчета и т.н.
При управление със зададени градуси по стаен термостат много е важно какви са топлозагубите на точно тази стая (където е камината, респ. термостатът). Всяка изолирана стена е от значение, всеки процеп на прозорец и врата и вида на дограмата и стъклопакета.
Всеки дом си има индивидуални х-ки и всеки има някакъв разход на пелети при задена Т вътре и Т на околната среда. Може би това е твоят разход при тези температури с толкова мощна камина. По-малкият модел е почти наполовина по-нисък разход, но и мощността му е някъде 1/2 от твоята. Така че за разхода на фона на другите писали тук е много относително.
Ако нещо се съмняваш в настройките или качеството на пелетите, изчисти стъклото и снимай огъня да видим "на живо" за какво става дума.
Сподели и с какво си отоплявал същите помещения досега до около тази Т за да се прецени имаш ли проблем с настройките или това е положението с разхода ти.[/quote]




Здравей, колега ползваните от мен радиатори са 5 бр с 65 ребра общо. Когато ги купувах ми казаха,че са по 170w реброто бойлер 120л лира на нея не знам ватовете и два вентил конвектора по 4300w които работят на едно.Преди да взема камината специалисти гледаха смятаха и казаха 13+ ще е малка да вземам голямата.До сега съм се отоплял с котел на дърва 30 kw при същата инсталация. Ползвам камината от края на септември преди да и върна заводските настройки се палеше и гасеше по 4-5 на час сега модулира, и не загася при спадане на т. се засилва вентилатора и пелетите и огъня се увеличава/това което показва дисплея съдя по него/. Когато почне да обдухва хвърчат горящи пелети също и преди да почне да модулира.Не знам дали т е на водата или на стайна т и къде да го проверя.Защото казват,че няма термостат за въздуха в стаята.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: