Най - вълнуващия въпрос зимно време.
grants - специалист
Колеги здравейте, да попитам и в наща тема. Трябва ми сервизно ръководство за новите камини на Бърнит с Фумис контролер, камината е суха 8кв мисля че беше :)

Поздрави !
Здравейте айде някой да даде параметри за суха 10kw
Добър вечер,
И аз се сдобих с пелетна камина Burnit 13 kW.

Пуснахме я, зададохме и 50 радуса на водната риза, запалва, топли радиаторите и после изгасва и не пуска пелети за да поддържа температурата. След известно време изключва.
Моля за помощ, как да я настроиме?

Благодаря!
burner - специалист
пет окт 18, 2019 10:01 pmSez0 написа:
Добър вечер,
И аз се сдобих с пелетна камина Burnit 13 kW.

Пуснахме я, зададохме и 50 радуса на водната риза, запалва, топли радиаторите и после изгасва и не пуска пелети за да поддържа температурата. След известно време изключва.
Моля за помощ, как да я настроиме?

Благодаря!
При тези високи външни температури не могат да бъдат направени настройките, които ще бъдат валидни за зимата. Ти ако пуснеш сега един климатик, или елрадиатор, ще изключат за нула време. Същото е и с камината. Изчакай да стане по-студено и тогава пипай настройките, ако изобщо се окаже необходимо. В момента навън е 24°С, а вътре - 21,2°. Кой пали печка в това време?
aatri - специалист
чет окт 17, 2019 7:06 amТрифон П.Трифонов написа:
Ееегаси, тоя напраска ли за 19 минути 5 изречения в отделни мнения?!!!
?
aatri - специалист
съб окт 19, 2019 1:55 pmburner написа:
пет окт 18, 2019 10:01 pmSez0 написа:
Добър вечер,
И аз се сдобих с пелетна камина Burnit 13 kW.

Пуснахме я, зададохме и 50 радуса на водната риза, запалва, топли радиаторите и после изгасва и не пуска пелети за да поддържа температурата. След известно време изключва.
Моля за помощ, как да я настроиме?

Благодаря!
При тези високи външни температури не могат да бъдат направени настройките, които ще бъдат валидни за зимата. Ти ако пуснеш сега един климатик, или елрадиатор, ще изключат за нула време. Същото е и с камината. Изчакай да стане по-студено и тогава пипай настройките, ако изобщо се окаже необходимо. В момента навън е 24°С, а вътре - 21,2°. Кой пали печка в това време?
Излишен неудачен отговор
aatri - специалист
пет окт 18, 2019 10:01 pmSez0 написа:
Добър вечер,
И аз се сдобих с пелетна камина Burnit 13 kW.

Пуснахме я, зададохме и 50 радуса на водната риза, запалва, топли радиаторите и после изгасва и не пуска пелети за да поддържа температурата. След известно време изключва.
Моля за помощ, как да я настроиме?

Благодаря!
Кажи кой е модела колега с Фумис ли е?Пусни една снимка.А този дето ти пише за градусите не го чети дай снимка.
aatri - специалист
чет окт 17, 2019 8:54 amgrants написа:
Колеги здравейте, да попитам и в наща тема. Трябва ми сервизно ръководство за новите камини на Бърнит с Фумис контролер, камината е суха 8кв мисля че беше :)

Поздрави !
http://shop.amigobg.com/userfiles/produ ... 1.4_BG.pdf
aatri - специалист
чет окт 17, 2019 8:54 amgrants написа:
Колеги здравейте, да попитам и в наща тема. Трябва ми сервизно ръководство за новите камини на Бърнит с Фумис контролер, камината е суха 8кв мисля че беше :)

Поздрави !
file:///D:/%D0%9A%D0%90%D0%9C%D0%98%D0%9D%D0%90%20BURNIT%2013/%D0%98%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F%20Burnit%208-10%20kW%202.pdf
Успех!!! :partyman:
grants - специалист
нед окт 20, 2019 11:43 pmaatri написа:
http://shop.amigobg.com/userfiles/produ ... 1.4_BG.pdf
Благодаря за ръководството колега, определено ще ми е от полза :)
Трябва ми обаче и сервизното такова, за да настроя параметрите на контролера. На 27стр се вижда на С90 че има параметри от Р001 до Р101, точно тези стойности с обозначения ми трябват :)
Изображение

Поздрави !

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: