Най - вълнуващия въпрос зимно време.
grants - специалист
burner написа:
Кошницата не е виновна, аз отдавна я отпуших и с хубави пелети няма грешка.
Аз със запушени дупки на всички страни изкарах без да отварям вратичката 26 дена, със свободни отвори 2-3 макс. Малко не ми се вярва, че всичко е от пелетите :wink: Ако са кофти да, нито настройки, нито дупки ще им помогнат, но аз карам с някакви среден клас иглолистни 330лв/тона и 26 дена има само сипване на чувалчета :lol:
burner - специалист
На стр.3 колегата Грантс е дал снимки на своята камина. Там ясно се вижда, че частта върху която лежи кошничката е различна от тези от 2016 година. Пак колегата Гранта, който им добра възможност да наблюдава камините от 2016 и преди това казва, че им разлика в работата на вентилаторите им. Ако това е така, кой може да каже още какви конструктивни разлики има в годините. И защо се мисли, че ако се сложи кошничка от 2015 на 2016, резултатите ще са същите. Не е нужно да се търси начин ежедневното обслужване да се облекчава излишно. В инструкцията е написано, че почистването е ежедневно. И тъй като така или иначе почистваме стъклото, не е кой знае какъв труд да изсипем пепелта от гор.камера и пепелника.
aatri - специалист
Колега burner по всичко личи че пелетите не са виновни.С мой приятел ползваме еднакви пелети на различни камини.При моя BURNit PM Comfort plus 13 производство 20016 год. пепел ,шлака ,лошо горене висока температура на изгорелите газове.При него това са напълно непознати явления.Та че, верно за тез пари толкова но все пак са пари.Кошничката е пълна недомислица.Това го твърдят всички които ползват горе споменатите камини.Мисълта ме е ,който е съгласен да си потърсим правата по надлежния ред нека пише или се обади-0898571627 Александър Трифонов.По този начин и производителя ще вземе мерки за подобряване на качеството на изделията и ще има шанс да изчисти името си.Знаем примери от световни производители как изтеглят дефектни партиди от пазара и ги заменят.Мисля че няма да имаме проблеми с производителя да ни замени дефектния детайл с нов годен за употреба.Живеем в епохата на глобалните комуникации всеки знае, че ако иска да избегне една кампания срещу неговото лошо качество на продукция ще направи необходимото за запазване на своя имидж.Желая ви здраве и топли вечери с нашите камини BURNit 13 и 25 kW.
burner - специалист
Най-лесно е вместо да си изработя за проба нова кошничка, да отида в понеделник в някоя от фирмите дистрибутори и да поискам като резервна част една кошничка от стария модел. Ама кой може да ми каже, дали останалата част от горивната камера е еднаква на 2015 и 2016, и дали няма и други конструктивни промени. Все пак ще се опитам да намеря в нашия град някой със старата камина, за да сверя на място размерите предварително, за да не купувам излишно.
aatri - специалист
Задължително нова кошничка или заварка на крилца отпред и отзад ,кошничката да ляга на тънко плоско /2 мм / огнеустойчиво въже и край на проблемите от вчера съм така.А новата след сезона от завода на техни разноски.Камината се промени тотално минах на заводски настройки, като само пелетите са ми малко занижени от потребителското меню.Топля 90 кв къща с PVC и вътрешна изолация,четири радиатора 60-160 , 2 Ал.радиатора по 7 глидера и бойлер 80 литра .Къщата е студена/северна България/ вътрешни стени само между стаите.Разхода е по-малко от килограм.
Бъдете здрави!
Помощ за настройки за горелка greenecotherm gp xx r tsc
Работи 15тина минути и се гаси.
Barbutko82 - специалист
rosen_mi написа:
Помощ за настройки за горелка greenecotherm gp xx r tsc
Работи 15тина минути и се гаси.
Не вярвам някой от нас да може да ти помогне колега.Това е форум за Burnit pm 13 и pm 25.
bu4o - напреднал
Днес взех кошница от 23 кв ,но нестава за 25 кв.Има разлика в широчината,отвора на запалката идва отдалечен и е права откъм шнека.

Прикачен файл

image.jpeg

Прикачен файл

image.jpeg

Прикачен файл

image.jpeg
burner - специалист
Днес поръчах кошница за 13 кв. Не знам каква ще доставят. На витрината имаше камина, но не можахме да я отворим, защото беше затисната с други камини. Доколкото можах да видя отвън, кошницата беше обкръжена отвсякъде с опорни планки (май нямаше въже), а не само с две уши. Цена около 35-40 лева. Ще видя дали подхожда по размери и как е вътре, и после ще напиша.
aatri - специалист
Здравейте колеги,и аз гледах новите кошници на BURNit PM Comfort plus 13 в Практикер и в магазин на BURNit .Лично аз не ги харесвам.Отново са направени нескопосано.Заварките са криви (ушите не прилепват плътно към основата на камерата) и при това положение пак ще има накъде да издиша , вентилацията и обдухването на пелетите няма да е ефективно.Ако някой реши да сменя кошничката с новите и предните модели, има голяма вероятност да не пасне на неговата камина и по точно към неговата горивна камера.По мое мнение е по добре доработка на настоящата.Не бих препоръчал тези камини.Много проблемни-трудно почистване,лоша кошничка(горелка),проблеми с шнека и може би още други които не са се проявили.Който чете и още не се набутал го съветвам да даде още някой левец отгоре и да спести много нерви и несгоди.
Поздрави

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: