Най - вълнуващия въпрос зимно време.
valeridechev - специалист
пет фев 21, 2020 4:35 amvaleridechev написа:
Здравейте.
От Стара Загора съм. Имам пелетна камина BURNit PM Comfort plus 25 kW.
Търся квалифициран специалист, който да монтира wifi модем на контролера, като идеята ми е да я управлявам дистанционно през Интернет с мобилно приложение за Android.

Ако не е толкова сложен монтажа и настройките, бих могъл да се справя и сам, ако кажете от къде и какъв модем да си купя.
Благодаря предварително.

Ако питането ми не е за тук, кажете да го пусна, като нова тема.
Тъй ли пък ни един не знае нещо, че да напише нещо по въпроса!?!
BlagoB89 - помощник
Здравейте ,колеги ! Камината е Бърнит комфорт 25kw ,чиято експлоатация е за първа година. Проблема се появи днес след запалване на камината , кошницата се пълни с пелети,но не ги гори! грешка err12. Най-вероятно проблем със запалката, но ако някой има други предположения, моля за съвет! Уикенд сме и колегите от Бърнит едва ли ще ми вдигнат телефона утре ,ако им звънна ,затова пиша тук .
Благодаря предварително!
filmatoplo - майстор
За да не седите на студено ,когато пусне пелети -ги запали с нещо горимо -сух спирт например .
seiko72 - специалист
нед мар 08, 2020 12:10 amBlagoB89 написа:
Здравейте ,колеги ! Камината е Бърнит комфорт 25kw ,чиято експлоатация е за първа година. Проблема се появи днес след запалване на камината , кошницата се пълни с пелети,но не ги гори! грешка err12. Най-вероятно проблем със запалката, но ако някой има други предположения, моля за съвет! Уикенд сме и колегите от Бърнит едва ли ще ми вдигнат телефона утре ,ако им звънна ,затова пиша тук .
Благодаря предварително!
здр приятелю, от първия път ли останови че запалката ти е заминала,виж през стъклото ако запалката ти не свети и не загрява значи е заминала , има много причини и едната от тях е честото гаснене и палене на камината,мисля че сме го обсъдили това , вземаш нова и забравяш за проблема.
nazista - напреднал
здравейте
пак проблем Бърнит 13кв без водна риза
при опит да я стартирам изписва грешка 05 за висока температура на изходните газове и не иска да запали а само издухва въздуха
grants - специалист
Колеги здравейте :) Тази сутрин нещо камината изписка така както не я бях чувал никога до сега и като погледнах - 87градуса на водата :lol: Веднага я изключих и започнах да оглеждам какво е положението - тръбата за топлата вода не се пипа, помпата и тя не се пипа а самия холендър след нея студен :?
Ясно че е сдала багажа, въпроса ми е сега дали повредата е механична или нещо управлението на помпата се е спраскало ? 4 години работа не ми се виждат чак толкова много за една помпа, която работи основно в лек режим 1ва степен 50-55гр на водата и т.н. отделно лятото я хващам да се пуска за по малко, което значи че се подържа механично да не спече нещо.
Сега се сетих че за разлика от соларната ми система няма филтър, дали може това да е проблема :?
Някой сменял ли е и филма голям ли е, хубавото е че имам кранове след 2та холендъра и източването ще стане по лесно, само че вътрешния холендър ми се вижда на доста заср*но място.
Ще се радвам някой да сподели ако е минавал през нещо подобно.

Поздрави !
grants - специалист
Здравейте колеги, проблема при мен се оказа изгорял кондензатор в клемната кутия на помпата. Хубавото е че не се налага сваляне на самата помпа да знаете.
Поздрави и бъдете здрави !
BlagoB89 - помощник
нед мар 08, 2020 10:24 amfilmatoplo написа:
За да не седите на студено ,когато пусне пелети -ги запали с нещо горимо -сух спирт например .
Благодаря за отговора!
BlagoB89 - помощник
пон мар 09, 2020 10:23 pmseiko72 написа:
нед мар 08, 2020 12:10 amBlagoB89 написа:
Здравейте ,колеги ! Камината е Бърнит комфорт 25kw ,чиято експлоатация е за първа година. Проблема се появи днес след запалване на камината , кошницата се пълни с пелети,но не ги гори! грешка err12. Най-вероятно проблем със запалката, но ако някой има други предположения, моля за съвет! Уикенд сме и колегите от Бърнит едва ли ще ми вдигнат телефона утре ,ако им звънна ,затова пиша тук .
Благодаря предварително!
здр приятелю, от първия път ли останови че запалката ти е заминала,виж през стъклото ако запалката ти не свети и не загрява значи е заминала , има много причини и едната от тях е честото гаснене и палене на камината,мисля че сме го обсъдили това , вземаш нова и забравяш за проблема.
Здравей ! Благодаря ти за отговора ! Да , запалката беше проблема . Камината е в гаранция и запалката е сменена от отороризирано лице от Бърнит.
Излезнах от стаята за точно 10 мин да му дам гаранционната карта и като се върнах той вече ръчкаше по настройките на камнината :rolleyes:
Не видях какво е пипал ,но сега камината не отговаря на направените от нас настройки. В интерес на истината са си същите ,които сме задали с теб, но все едно това меню е изключено и работи на съвсем други параметри. Разхода в момента с цял бункер, който побира около 17-18кг пелети - 9ч :? Камината е бърнит комфорт 25 Kw и отоплявам с нея 130 кв къща с външна изолация и дограма сменена преди 4г ,която е в бих казал отлично състояние. Някаква идея какво може да е бърникано по камината?
seiko72 - специалист
вт мар 24, 2020 12:37 pmBlagoB89 написа:
пон мар 09, 2020 10:23 pmseiko72 написа:
нед мар 08, 2020 12:10 amBlagoB89 написа:
Здравейте ,колеги ! Камината е Бърнит комфорт 25kw ,чиято експлоатация е за първа година. Проблема се появи днес след запалване на камината , кошницата се пълни с пелети,но не ги гори! грешка err12. Най-вероятно проблем със запалката, но ако някой има други предположения, моля за съвет! Уикенд сме и колегите от Бърнит едва ли ще ми вдигнат телефона утре ,ако им звънна ,затова пиша тук .
Благодаря предварително!
здр приятелю, от първия път ли останови че запалката ти е заминала,виж през стъклото ако запалката ти не свети и не загрява значи е заминала , има много причини и едната от тях е честото гаснене и палене на камината,мисля че сме го обсъдили това , вземаш нова и забравяш за проблема.
Здравей ! Благодаря ти за отговора ! Да , запалката беше проблема . Камината е в гаранция и запалката е сменена от отороризирано лице от Бърнит.
Излезнах от стаята за точно 10 мин да му дам гаранционната карта и като се върнах той вече ръчкаше по настройките на камнината :rolleyes:
Не видях какво е пипал ,но сега камината не отговаря на направените от нас настройки. В интерес на истината са си същите ,които сме задали с теб, но все едно това меню е изключено и работи на съвсем други параметри. Разхода в момента с цял бункер, който побира около 17-18кг пелети - 9ч :? Камината е бърнит комфорт 25 Kw и отоплявам с нея 130 кв къща с външна изолация и дограма сменена преди 4г ,която е в бих казал отлично състояние. Някаква идея какво може да е бърникано по камината?
здр приятелю, имаш много голям разход, не знам само защо такива самодейци пипат по настройките без да им казваш , викаш ги за едно те се правят на велики, ако ми имаш все още номера на мобилния ми звънни и ще ги направим наново ,но това трябва да стане преди да е отминала напълно зимата.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: