Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
ср яну 09, 2019 10:06 pmaatri написа:
ср яну 09, 2019 1:51 pmnelkamilano1 написа:
Здравейте на всички.Имам нужда от помощ за настроиките на печка Елледи "Crystall".Доста неща изчетох по форуми но не мога да нагласа настройките за да работи добре печката (просто не излъчва топлина едва прави 23 градуса при нея за 3/4 часа работа на 5 степен в другите стаи е 20 градуса.Отоплябаме 55 кв.м )и вече втора зима мога да кажа че си стоим на студено а пелетите ги лапа.Печката е 10 kw. без водна риза т.е суха процесора е на Мicronova kato na Burnit .Натройките с които работи печката са следните:
ПР1 18/ПР2 /pr3 40/ pr4 1.5 /pr5 1.7 /pr6 1.4 /pr7 2.9 /pr8 2760 /pr9 1 /pr10 50 gr. /pr11 60 /pr12 20 /pr13 35 /pr14 250 /pr15 80 C /pr16 1700 /pr17 1700 /pr18 1700 /pr19 1850 /pr20 190V /pr21 225V
TIPO CAMINO(регулира пелетите) -2 /tipo pelett -2 (регулира въздуха).
Проблема е че на П5 поддържа много високи градуси на изх.газове 190/200 и не топли .
Ако има нужда от друго инфо и ако накой може да помогне със съвет предварително благодаря.
Това е друга камина ние сме с BURNit
Колега намали малко вентилатора на всяка степен и виж как ще е ...
Благодаря за съвета bmahod.
Тази вечер съм замислила да инаправя основно почистване ще намаля вентилатора на всички степени.И ще пиша как е .Благодаря за съвета :)
чет яну 10, 2019 8:21 pmnelkamilano1 написа:
Благодаря за съвета bmahod.
Тази вечер съм замислила да инаправя основно почистване ще намаля вентилатора на всички степени.И ще пиша как е .Благодаря за съвета :)
Привет отново след основно почистване намаляване вентилатора на всички степени т.е pr16-1650/pr17-1550/pr18. 1 степен -1500/pr19 5степен - 1450.Пламъка е много висок изпълва цялата камина топли повече усеща се но изход.газове се спряха на 180/190.
Трябва ли да ме притеснява това че пламъка е много висок или мога спокойно да намаля вентилатора още за да достигна 160 изход.газове.Правих няколко теста и видях че колкото повече намалям въздуха толкова по голям става пламъка.
Или е правилно да намаля кол.пелети и кол.въздух .Извинявам се че досаждам не с вашият модел печка и с може би малко неточни въпроси но се опитвам да намеря решение на проблема сама.Благодаря на всички ви. :)
aatri - специалист
чет яну 10, 2019 10:07 pmnelkamilano1 написа:
чет яну 10, 2019 8:21 pmnelkamilano1 написа:
Благодаря за съвета bmahod.
Тази вечер съм замислила да инаправя основно почистване ще намаля вентилатора на всички степени.И ще пиша как е .Благодаря за съвета :)
Привет отново след основно почистване намаляване вентилатора на всички степени т.е pr16-1650/pr17-1550/pr18. 1 степен -1500/pr19 5степен - 1450.Пламъка е много висок изпълва цялата камина топли повече усеща се но изход.газове се спряха на 180/190.
Трябва ли да ме притеснява това че пламъка е много висок или мога спокойно да намаля вентилатора още за да достигна 160 изход.газове.Правих няколко теста и видях че колкото повече намалям въздуха толкова по голям става пламъка.
Или е правилно да намаля кол.пелети и кол.въздух .Извинявам се че досаждам не с вашият модел печка и с може би малко неточни въпроси но се опитвам да намеря решение на проблема сама.Благодаря на всички ви. :)
Висока е температурата на газовете колега.Намали още оборотите на вентилатора.При моя BURNIT стигат макс до 120
aatri - специалист
чет яну 10, 2019 10:07 pmnelkamilano1 написа:
чет яну 10, 2019 8:21 pmnelkamilano1 написа:
Благодаря за съвета bmahod.
Тази вечер съм замислила да инаправя основно почистване ще намаля вентилатора на всички степени.И ще пиша как е .Благодаря за съвета :)
Привет отново след основно почистване намаляване вентилатора на всички степени т.е pr16-1650/pr17-1550/pr18. 1 степен -1500/pr19 5степен - 1450.Пламъка е много висок изпълва цялата камина топли повече усеща се но изход.газове се спряха на 180/190.
Трябва ли да ме притеснява това че пламъка е много висок или мога спокойно да намаля вентилатора още за да достигна 160 изход.газове.Правих няколко теста и видях че колкото повече намалям въздуха толкова по голям става пламъка.
Или е правилно да намаля кол.пелети и кол.въздух .Извинявам се че досаждам не с вашият модел печка и с може би малко неточни въпроси но се опитвам да намеря решение на проблема сама.Благодаря на всички ви. :)
Колега високи са ти градусите на газовете.При моя BURNIT са макс 120.Пробвай да намалиш още вентилатора.Успех.
aatri - специалист
чет яну 10, 2019 4:49 pmMARIASVETOSLAVOVA написа:
Добър ден на всички. Първо искам да се извиня, че ще задавам глуповати въпроси но техническите ми познания за камината са сведени до минимум. А й колкото да ви чета все на китайски ми говорите.Имам закупена камина Burnot 13 с контролер на фумис алфа UI. Определено имам проблем с настройките, няма да задълбавам като вас / вие сте висш/ пилотаж. Бихте ли ми дали по подробно инфо как става настройката за седмичния програматор Другите ми основни проблеми с тази камина са че прави доста пепел/ всъщност не зная дали е така/, до сега не съм имала такова чудо. Има извън пепелника повече от колкото в пепелника, а и остават не малко не изгорели пилети. Също така два пъти прави едно и също от както я ползвам, дава грешка че няма пилети, а е пълна. Явно някъде забиват или и аз не знам какво. Приемам критики, мнения и препоръки .
Благодаря предварително!
Здравей колега,бавно ,методично ,търпеливо почни да четеш от начало написано е доста.След като изчетеш първите писания ще ти се изясни всичко и ще можеш да си настроиш камината както ти харесва на теб.Успех!!! :partyman:
съб яну 12, 2019 11:57 pmaatri написа:
чет яну 10, 2019 10:07 pmnelkamilano1 написа:
чет яну 10, 2019 8:21 pmnelkamilano1 написа:
Благодаря за съвета bmahod.
Тази вечер съм замислила да инаправя основно почистване ще намаля вентилатора на всички степени.И ще пиша как е .Благодаря за съвета :)
Привет отново след основно почистване намаляване вентилатора на всички степени т.е pr16-1650/pr17-1550/pr18. 1 степен -1500/pr19 5степен - 1450.Пламъка е много висок изпълва цялата камина топли повече усеща се но изход.газове се спряха на 180/190.
Трябва ли да ме притеснява това че пламъка е много висок или мога спокойно да намаля вентилатора още за да достигна 160 изход.газове.Правих няколко теста и видях че колкото повече намалям въздуха толкова по голям става пламъка.
Или е правилно да намаля кол.пелети и кол.въздух .Извинявам се че досаждам не с вашият модел печка и с може би малко неточни въпроси но се опитвам да намеря решение на проблема сама.Благодаря на всички ви. :)
Колега високи са ти градусите на газовете.При моя BURNIT са макс 120.Пробвай да намалиш още вентилатора.Успех.
Благодаря за съветите стигнах заветните 120 на изх.газове но черни много стъклото веднага след запалването. :?
Мисля да пробвам да намалям пелетите по малко... и дано да успея да постигна някакъв компромисен вариант. :?

Благодаря
burner - специалист
Не е зле колегите с Бурнит с Фумис контролер да си направят друга тема, а тази да ползват само по въпроси свързани с общата за всички ни конструкция на Бърнит. По такъв повод е започната тази тема. Вижте първото мнение в нея. Иначе нещата ще се объркат много при кръстосаното коментиране на различни контролери.
нед яну 13, 2019 11:46 pmaatri написа:
чет яну 10, 2019 4:49 pmMARIASVETOSLAVOVA написа:
Добър ден на всички. Първо искам да се извиня, че ще задавам глуповати въпроси но техническите ми познания за камината са сведени до минимум. А й колкото да ви чета все на китайски ми говорите.Имам закупена камина Burnot 13 с контролер на фумис алфа UI. Определено имам проблем с настройките, няма да задълбавам като вас / вие сте висш/ пилотаж. Бихте ли ми дали по подробно инфо как става настройката за седмичния програматор Другите ми основни проблеми с тази камина са че прави доста пепел/ всъщност не зная дали е така/, до сега не съм имала такова чудо. Има извън пепелника повече от колкото в пепелника, а и остават не малко не изгорели пилети. Също така два пъти прави едно и също от както я ползвам, дава грешка че няма пилети, а е пълна. Явно някъде забиват или и аз не знам какво. Приемам критики, мнения и препоръки .
Благодаря предварително!
Здравей колега,бавно ,методично ,търпеливо почни да четеш от начало написано е доста.След като изчетеш първите писания ще ти се изясни всичко и ще можеш да си настроиш камината както ти харесва на теб.Успех!!! :partyman:
Методично и търпеливо, четох но дори се съмнявам че става въпрос за настройки от същия контролер.
пон яну 14, 2019 2:35 pmburner написа:
Не е зле колегите с Бурнит с Фумис контролер да си направят друга тема, а тази да ползват само по въпроси свързани с общата за всички ни конструкция на Бърнит. По такъв повод е започната тази тема. Вижте първото мнение в нея. Иначе нещата ще се объркат много при кръстосаното коментиране на различни контролери.
Благодаря мисля че е най правилно !

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: