Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kali3896 - напреднал
Здравей колега. Дай малко повече информация какво се случва при промяна на настройката.Колкото и да мисля , не стигам до някакъв логичен отговор,а не смея да експериментирам с този параметър.Поздрави. :?
seiko72 - специалист
вт яну 29, 2019 10:25 pmkali3896 написа:
Здравей колега. Дай малко повече информация какво се случва при промяна на настройката.Колкото и да мисля , не стигам до някакъв логичен отговор,а не смея да експериментирам с този параметър.Поздрави. :?
здр аз вече експериментирах с параметър Th-04 при d8 -5 това са ти 5 те скорости аз си направих опити с 4 , 3 , 2 стига бързо до модулация ако това те интересува, след това ще усетиш мощноста на камината но за разхода не знам, ако ти е по икономично сам прецени , и погледни след това колко са ти изгорелите газове по време на промяната на параметъра успех.
kali3896 - напреднал
Благодаря ти много. =D>
burner - специалист
За камина, която работи през по-голямата част от денонощието, автоматичния режим е за предпочитане. Там може да си нагласите количеството на подаваното гориво както си искате. При запалване камината започва от пета степен и постепенно достига до степен, която е равновесие за дадената отоплителна система и съответната външна температура, като отвреме-навреме качва или сваля с по една степен. Хватката на колегата, който я държи на 4 степен според мен е необходима, ако камината се пали да речем след връщане от работа и се търси бързо достигане на работна температура. Защо не 5 степен? Ами вероятно печката ще думка яко, и затова е предпочетена по-ниска степен. Лично аз съм свалил доста степените, като пета ми е равна на четвърта по заводски настройки. Вчера при нула градуса през деня камината работи почти само на първа степен, а тя е 1 с още 14% намаление и вентилатор на 950 оборота. От опит препоръчвам да се започва от заводските настройки и постепенно да се намалява количеството гориво и подбират подходящи стойности на вентилаторите, докато се достигне до задоволителни резултати. Но това да става само след запознаване с логиката на работа на камината, а не с безразборно ръчкане.
lxndr - напреднал
Някой знае ли обема на водната риза на 25kw модел?
Никъде не срещнах колко литра поема водната риза.
Здравейте, имам един проблем, който е от самото начало. Печката е burnit pm comfort plus 13 kw. Закупена е лятото на 2018 г. Проблемът е следният : когато сутрин се запали и след като качи температурата и се включи помпата в един от радиаторите се чува клокочене на водата. Явно има въздух. Този проблем продължава само няколко минути /5-10/ в началото и после изчезва. Печката работи от 6.00 до 23.00 ч. Шумът се чува само сутрин при първото и второто завъртане на помпата. След това изчезва. Обезвъздушавам радиаторите, на сл. сутрин пак същото. Течове нямам, тръбите са открити. Налягането на водата е 1 бар. Е когато обезвъздуша, пада на 0, но после пак се качва на 1 бар. Печката работи на автоматичен режим, темп. на водата 55 градуса. Някой имал ли е подобен проблем ? Каква може да е причината ?
burner - специалист
Аз имах точно такъв проблем. Чуваше се шум в радиатор, разположен на метър от камината с размери 60/60. И точно така изчезваше след малко работа на помпата. Обезвъздушавах от лирата и от този радиатор и след време изчезна. Мисля, че трябва да се обезвъздушава при незапалена камина и неработеща помпа, на студено. Налягането ми винаги е над 1. И при работеща, и при неработеща камина. В момента при работеща е 1,2. Успех!
Благодаря, за бързия отговор. И аз си мислех, че трябва да обезвъздушавам при студена и теработеща печка. Тези дни е по топло и може през уикенда да го направя. Ти казваш, че при теб и при горяща и негоряща камина налягането на водата е над 1 бар. При мен когато не работи налягането пада на 0.
burner - специалист
пет фев 01, 2019 4:26 pmtolini61 написа:
Благодаря, за бързия отговор. И аз си мислех, че трябва да обезвъздушавам при студена и теработеща печка. Тези дни е по топло и може през уикенда да го направя. Ти казваш, че при теб и при горяща и негоряща камина налягането на водата е над 1 бар. При мен когато не работи налягането пада на 0.
Когато отворя крана за напълване (допълване) с вода, налягането се повишава. И по-високо май е било (май 1,6, но не помня точно), но аз не му давам зор. При това положение всичко си работи добре. Преди започване на сезона отворих крана за 2-3-4 секунди и това си беше оттогава. А моят проблемен радиатор го поставих когато монтирах пелетната камина. Преди това имах с водна риза на дърва в тази стая и системата си съществуваше, добавих само този малък радиатор за всеки случай, макар че монтажниците ме убеждаваха, че няма смисъл. Смисъл се оказа, че има. Точно ми стига и помага. Обезвъздуши на студено проблемният радиатор и дано се оправи всичко.
kali3896 - напреднал
пет фев 01, 2019 4:26 pmtolini61 написа:
Благодаря, за бързия отговор. И аз си мислех, че трябва да обезвъздушавам при студена и теработеща печка. Тези дни е по топло и може през уикенда да го направя. Ти казваш, че при теб и при горяща и негоряща камина налягането на водата е над 1 бар. При мен когато не работи налягането пада на 0.
При налягане 0 на студена камина означава, или ненапомпан разширителен съд или спукана мембрана!!!Демек си без разширител!!! Нормалното налягане при студена камина трябва да е 1,2 бара.При загрята на 60 градуса малко по високо 1,4 .Най добрият вариант е да немърда , но е трудно пстижимо.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: