Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nokoniko - специалист
пон окт 21, 2019 9:33 amgrants написа:
нед окт 20, 2019 11:43 pmaatri написа:
http://shop.amigobg.com/userfiles/produ ... 1.4_BG.pdf
Благодаря за ръководството колега, определено ще ми е от полза :)
Трябва ми обаче и сервизното такова, за да настроя параметрите на контролера. На 27стр се вижда на С90 че има параметри от Р001 до Р101, точно тези стойности с обозначения ми трябват :)
Изображение

Поздрави !
На 37 и 38 страница в същото ръководство са параметрите и стойностите на тези параметри. Почваш да корегираш по малко. За горенето са ти важни параметри 10, 18, 24 и 28.
grants - специалист
Олее мой пропуск :?
Благодаря отново !
burner - специалист
нед окт 20, 2019 10:58 pmaatri написа:
пет окт 18, 2019 10:01 pmSez0 написа:
Добър вечер,
И аз се сдобих с пелетна камина Burnit 13 kW.

Пуснахме я, зададохме и 50 радуса на водната риза, запалва, топли радиаторите и после изгасва и не пуска пелети за да поддържа температурата. След известно време изключва.
Моля за помощ, как да я настроиме?

Благодаря!
Кажи кой е модела колега с Фумис ли е?Пусни една снимка.А този дето ти пише за градусите не го чети дай снимка.

Би ли се обосновал? За това, как при 24 градуса външна топлина, се прави настройка на топлинна система. Кое не е нормалното при тази външна Т и зададени 50 градуса на водната риза, тези 50 градуса да бъдат достигнати бързо и печката да угасне. На мен ми е трудно да постигна баланс при 0 градуса. Обясни нещата.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
В топлото време се прави режим поддръжка. В суденото вече, другите степени.
Няма нужда да гаси и пали постоянно. Тая запалка не е вечна.
grants - специалист
Колеги здравейте с наближаващия зимен сезон :lol: ме гложди мисълта отново да направя опит за автоматизация/смартизация на моя дър Бърнит :lol:
Основната ми идея е да мога да гледам градусите на водата и да я вкл/изкл дистанционно. По принцип мога да го направя, но с много и отделни wifi модулчета и т.н. , което не ми допада като вариант и е много аматьорско. Иска ми се да сложа едно у-во което хем да ми дава градусите, хем да управлява камината.
Относно управлението на камината според мен има 2 варианта:
1 - чрез AUX входа (тук съм много резервиран понеже изгорих вече една платка от незнание) това е най-добрия начин според мен, но незнам какво и как точно трябва да се свърже към него. Ако някой го разбира ще помоля да пусне една схемичка с описание да се ориентирам.
2 - чрез IR дистанционното, тук се слага един такъв модул и всичко заспива
https://www.jarcomputers.com/Broadlink- ... S6EALw_wcB

Само дето Broadlink нямат wifi термостат и тук влизаме във варианта с многото модулчета и т.н.
Иначе ето схема на стайния термостат, който съм харесал
Изображение

Поздрави !
Burnit2018 - помощник
ср окт 23, 2019 9:58 amgrants написа:
Колеги здравейте с наближаващия зимен сезон :lol: ме гложди мисълта отново да направя опит за автоматизация/смартизация на моя дър Бърнит :lol:
Основната ми идея е да мога да гледам градусите на водата и да я вкл/изкл дистанционно. По принцип мога да го направя, но с много и отделни wifi модулчета и т.н. , което не ми допада като вариант и е много аматьорско. Иска ми се да сложа едно у-во което хем да ми дава градусите, хем да управлява камината.
Относно управлението на камината според мен има 2 варианта:
1 - чрез AUX входа (тук съм много резервиран понеже изгорих вече една платка от незнание) това е най-добрия начин според мен, но незнам какво и как точно трябва да се свърже към него. Ако някой го разбира ще помоля да пусне една схемичка с описание да се ориентирам.
2 - чрез IR дистанционното, тук се слага един такъв модул и всичко заспива
https://www.jarcomputers.com/Broadlink- ... S6EALw_wcB

Само дето Broadlink нямат wifi термостат и тук влизаме във варианта с многото модулчета и т.н.
Иначе ето схема на стайния термостат, който съм харесал
Изображение

Поздрави !
Вземи си един ббойл и си готов
aatri - специалист
вт окт 22, 2019 7:31 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
В топлото време се прави режим поддръжка. В суденото вече, другите степени.
Няма нужда да гаси и пали постоянно. Тая запалка не е вечна.
Абсолютно си прав колега :partyman:
aatri - специалист
ср окт 23, 2019 5:43 pmBurnit2018 написа:
ср окт 23, 2019 9:58 amgrants написа:
Колеги здравейте с наближаващия зимен сезон :lol: ме гложди мисълта отново да направя опит за автоматизация/смартизация на моя дър Бърнит :lol:
Основната ми идея е да мога да гледам градусите на водата и да я вкл/изкл дистанционно. По принцип мога да го направя, но с много и отделни wifi модулчета и т.н. , което не ми допада като вариант и е много аматьорско. Иска ми се да сложа едно у-во което хем да ми дава градусите, хем да управлява камината.
Относно управлението на камината според мен има 2 варианта:
1 - чрез AUX входа (тук съм много резервиран понеже изгорих вече една платка от незнание) това е най-добрия начин според мен, но незнам какво и как точно трябва да се свърже към него. Ако някой го разбира ще помоля да пусне една схемичка с описание да се ориентирам.
2 - чрез IR дистанционното, тук се слага един такъв модул и всичко заспива
https://www.jarcomputers.com/Broadlink- ... S6EALw_wcB

Само дето Broadlink нямат wifi термостат и тук влизаме във варианта с многото модулчета и т.н.
Иначе ето схема на стайния термостат, който съм харесал
Изображение

Поздрави !
Вземи си един ббойл и си готов
Супер сте колеги давайте да развием темата!!!!!!!!!!!!
grants - специалист
ср окт 23, 2019 5:43 pmBurnit2018 написа:
Вземи си един ббойл и си готов
Колега проблема не е до периферията ами до самия начин на свързване. В Алиекспреса са от сорта на 4-50лв с NTC сензор и wifi свързаност.
Както съм показал има няколко начина на свързване към AUX входа на контролера
Изображение

Миналата година май беше, пробвах да подам фаза и нула на този вход и изгорих контролера, така че този варинат явно не работи :)
Сега след като малко помислих предполагам, че ако замостя(ги да на късо) тези 2 изхода 24 и 25 ще заработи AUX входа :?
Та в такъв случай трябва да се ползва такава схема на управление на стайния термостат
Изображение

Помня че някой беше свързвал стаен термостат към нашите камини, дано се включи в дискусията че предишния път беше бая зор докато си намеря нов контролер :lol:

Поздрави !
burner - специалист
ср окт 23, 2019 11:19 pmaatri написа:
вт окт 22, 2019 7:31 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
В топлото време се прави режим поддръжка. В суденото вече, другите степени.
Няма нужда да гаси и пали постоянно. Тая запалка не е вечна.
Абсолютно си прав колега :partyman:
В момента е топло време, 25°C. Може ли някой от професионалистите да ми обясни, как да точно днес при тази температура, една камина ще работи в режим ,,поддръжка" денонощно, без да угасне.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: