Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syller - специалист
Извинявай, за ологофренския въпрос, но как трябва да влезна в менюто за th02

Грантс да не разводняваме темата, ако искаш дай на лс
grants - специалист
Колега изписано е многократно как се влиза в сервизното меню и кое са менютата кое са параметрите. Има си сервизна книжка за камината там също го пише.
Поиска съвет дадох ти го, мисля че е редно и малко ти да се напънеш и да попрочетеш нещо :)

Поздрави !
syller - специалист
Направих менюто thp02 първо на 35, после на 20 и чак същата, работа... Не пали въобще запалката
grants - специалист
Пробвай да промениш параметър Th06 дали нещо се случва. Какви са стойностите ти на Т05 и Т06 ?
syller - специалист
Th06 - 30
To5- 360
To6 - 150
syller - специалист
Може ли да е изгорял нагревател??!? Тогава каква грешка дава?!?
Raij - специалист
пет ное 01, 2019 6:24 pmsyller написа:
Може ли да е изгорял нагревател??!? Тогава каква грешка дава?!?
Отвори вратичката 20 секунди след като натиснеш копчето за запалване и погледни дали грее нагревателя :?
пет ное 01, 2019 8:21 amgrants написа:
чет окт 31, 2019 7:57 pmburner написа:
Задавам Т на водата на 60 градуса в режим АUTO, камината ги достига обаче не спира да подава пелети, съoтветно ми се вижда доста разход. Няма ли някакви граници, в които да спира подаването и да пада до към 52-53 градуса и да започва пак да гони 60-те? В момента на достигане на 60 градуса ги държи без да мърдат дори с един градус.
Здравей колега като идеи ми идват 2 на ума :) Контролера, колкото и да го плюеме си е доста богат откъм функции и може да работи почти при всякакви ситуации стига те да са правилни.
Та 1вата ми е като достигне 60гр тя автоматично влиза в модулация .. нали така беше :lol: От там настройваш режима на модулация занижен, така че бавно да ти свали градусите до 52-53 колкото искаш ти, съответно трябва да промениш и хистерезиса и май още едно меню се буташе ама съм забравил вече, но ти сигурно си се сетил какво имам предвид и как да го настройш.
Другото е от менюто TP08 - A01=2 та от там като достигне 60те градуса ще влиза в стендбай и пак с хистерезиса ще кажеш кога да я запалиш.
Дано някой от съветите проработи :partyman:

Иначе за проблема на колегите по-горе с грешка ER12 трябва да се погледне тази логика и да се анализира от къде идва проблема
Изображение

Според мен се получава следното : камината започва да се пали (от режима standby) минава в режим на разпалване, съответно шнека, вентилатора и запалката трябва да работят. Пелетите и вентилатора ги изключваме щом казвате, че кошничките били препълнени. 1я вариант е запалката да не тръгва поради по-високата Т на изгорелите газове параметър Th02, ако този параметър при вас е настроен примерно на 50гр, Т на изгорелите газове трябва да е под 50 за да тръгне запалката.
2я вариант е ако пак Т на изгорелите газове е по-голяма от параметър Th06.
Според мен трябва щом тръгне да пали от standby да се гледат внимателно температурата на изгорелите газове и какво се случва със запалката.
Дано съм бил полезен, Поздрави !
Мисля , че реших проблема с паленето след stand by като вдигнах хистерзиса Ih24 от 2 на 5.
Отделно заради топлото време бутнах С03 на 1.8 и U03 на 1200 и днес цял ден варви по масло с няколко прекъсвания.
Дано не съм сбъркал с промяната на Ih24 :?
syller - специалист
За бъдещите лайци като мен.... Ер12, е напълно възможно да е запалката. След теста на изкл камина през менюто разбрах че е от него. Благодаря на всички отзовали се
syller - специалист
И докато разбера станало събота..... Сега ще чакаме неделята са мине за да може да си взема нещо. Та давайте съвети каква да взема?!? Керамична или най обикновен нагревател?!?

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: