Най - вълнуващия въпрос зимно време.
burner - специалист
чет яну 21, 2021 7:16 pmbu4o написа:
чет яну 21, 2021 7:09 pmseiko72 написа:
пон яну 18, 2021 9:00 ambu4o написа:
Здравейте,
Имам Бърнит комфорт 25плюс 2016г.
Запушил съм страничните дупки на кошницата,но така и не успях,да оправя препълването в кошницата с пелети.
На 7-8 час кошницата е пълна с пепел около два пръста.Пелетите са от дробилка,но се бели кората и са чисти.
Почистването е на 30 минути за 20 секунди.Да пробвам ли с времето на шнека от 10 на 15 или,да не си правя експерименти.
Днес ще я почистя димогарните тръби,че съм горе долу на 2 тона.
Всеки съвет е добре дошъл.
увеличи си вентилатора ,няма достатъчно въздух.
Иска почистване на димогарните тръбина всеки тон, тон и половина. Почистена е и сега е пушка. Когато е почистих, намалих въздуха и падна димната температура в комина.
На страница 46 от инструкцията е написано: Почистете основно след изгаряне на 800 до 1000 кг пелети, или веднъж годишно.

Няма два тона, няма тон и половина.
И не само димогарните тръби, а и се свалят страничните капаци и се чисти и там.
Здравейте моля Помогнете
И аз съм собственик от скоро на Burnit 25k
Намалил съм полетите на -7 и вдигнах малко вентилатора на +3 Но продължава да препълва кошчето.
Прочетох ,че трябва да я направя да почиства по често ... Но не зная как .
Моля за помощ
Кажете ми стъпка по стъпка как да направя интервала по малък между почитанията? .
Благодаря На всички
Параметър 5 Т07
Това е за самопочистването. Направи си го 20
Здравейте имам няколко въпроса.
Спечелихме по проект life 25кв камина с TIMME дисплея. Работи доста добре, харчи си около 20кг/ч или грубо казано тон пелети на месец. Чистя си я редовно.
1. В момента съм я нагласил да си модулира по температура на водата (48 градуса). Когато стане 50 си изключва сама и на 42 се пали отново.
Помпата е настроена да тръгва на 40. Не мога обаче да намеря от къде се задава стойността на повторното палене да е по-ниска от 42 градуса, за да има по-голям диапазон на почивка?

2. Задал съм стойност на подаване на пелетите през 14.5 секунди и отваряне на шнека за 1.2. Вентилатор на 1600 с корекция -2, но пламъка седи ниско долу. Трябва ли да излиза над кошничката за да гори оптимално? Тя и сега си гори, но ми се струва че бавно вдига градуси (42 градуса на водата 81 на изходящи газове)


3. Другият ми въпрос е пуснах да е на дневен цикъл но на всеки ден има 3 реда ON и 3 OFF. Сега всеки ден съм задал ON - 08:00 и OFF 02:00 (само на 1вия ред) и на Модалност съм избрал ден. Снощи забелязах, че 2ч не е спряла (датата и часа са сверени). Къде бъркам?
Здравейте, имам 13-ка на 4-ти сезон.
От няколко дни започна да "играе" налягането, угасена пада почти на нула, като загрее отива на 3 атмосфери и почва да капе от предпазителя.
пет фев 05, 2021 10:08 amПетър Спасов написа:
Здравейте, имам 13-ка на 4-ти сезон.
От няколко дни започна да "играе" налягането, угасена пада почти на нула, като загрее отива на 3 атмосфери и почва да капе от предпазителя.
Разширителен съд.
nazista - напреднал
Помогнете приятели
трябват ми стандартните настройки за менютата за Бърнит 13 суха пелетна камина
seiko72 - специалист
ср яну 20, 2021 9:39 amKonstantin38 написа:
Здравейте! Пелетен котел Burnit Comfort +25 25KW. Показва грешка при стартиране Er12. Как да премахнете и защо възниква такъв проблем? Пелетите са сухи, използваме ги за втора поредна година, котелът е почистен с прахосмукачка, шнекът е пълен, няма пепел-всичко е чисто :|
увеличи си времето на запалване TP-05 параметър T04- 300 може и пелетите да са ти влажни.
seiko72 - специалист
ср фев 10, 2021 9:57 amseiko72 написа:
ср яну 20, 2021 9:39 amKonstantin38 написа:
Здравейте! Пелетен котел Burnit Comfort +25 25KW. Показва грешка при стартиране Er12. Как да премахнете и защо възниква такъв проблем? Пелетите са сухи, използваме ги за втора поредна година, котелът е почистен с прахосмукачка, шнекът е пълен, няма пепел-всичко е чисто :|
увеличи си времето на запалване TP-05 параметър T04- 300 може и пелетите да са ти влажни.
по принцип е не успешно запалване , по вероятно пелетите.
Здравейте колеги.
От няколко дни вентилатора за изгорели газове започна да издава страни звуци предполагам ,че е лагер. Моля някой ако е имал такъв проблем и ремонтирал вентилатор да сподели .Камината ми е 13 kw производство 2017 г. Да сподели размера на лагерите моля също. Благодаря предварително.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: