Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lxndr - напреднал
Благодаря ,интересува ме параметър th09 колко е ?
grants - специалист
Moynov написа:
Идеи ?
Здравей колега и при мен си спомням имаше подобна случка, точно след основно чистене. Аз си го обеснявам с факта, че преди почистването Т която е показвала камината не е била реалната, защото щуцера в който в сложен датчика е в пряк контакт с корпуса на камината. При задръстени сервизионни отвори Т на изгорелите газове се повишава, съответно и Т в самата камина и предполагам се отдава по корпуса и от там лъже датчика. При мен камината след основно почистване е доста по-хладна отколкото преди това.
Но може и да греша, поне аз така си я обеснявам случката :)

@lxndr параметър th09-250

Ето мойте настройки ако някой не ги е изнамерил в темата
Burnit Comfort 13+
https://www.dropbox.com/s/k3by2x7mcshc8 ... .xlsx?dl=0
Изображение
lxndr - напреднал
Като гледам параметрите в менютата са почти като моите,сега ще пробвам с тях да видя какво ще постигна като резултат.
Благодаря на колегите
здравейте как се влиза в менюто кои копчета се задържаше
lxndr - напреднал
s1n40 написа:
здравейте как се влиза в менюто кои копчета се задържаше
Задържаш бутоните р2 и р4 после избираш tpar
firebrand - специалист
Bolqri написа:
idavi написа:
burner написа:
Да не би да е от запушен пресостат за налягането?
Да, реших проблема. След като в книжката не е написано много добре за какво е това HV2 - "сигнализира при включен вентилатор" немога да разбера какъв вентилатор, на схмета пише, че е пресостат ... та затова след по-задълбочено наблюдаване при пробите за пускане и даването на грешката, се позачетох в менютата в книжката и реших да вдигна T10 в меню TP05 на 30 сек. и вече нямам проблем.

п.с. Нямам информация какво следи този пресостат в камината? Не съм сигурен дали въобще го има? При положение, че си следя налягането в тръбната мрежа и си е ок.
Другото е да следи налягането на изходящите газове и да се омотва нещо при високо атмосферно.
Понеже не съм във вкъщи, този параметър който си променил за какво отговаря :drinkers:
Запушена е димоотвода или комина.
aatri - специалист
Здравейте колеги
Ползвам Burnit 13+ производство 2016 год. с негодната кошница.Настройките са ми 1:1 с тези на grants и не мога да се отърва от пепелта в кошницата - с запушени дупки по препоръка от форума.Камината работи 24 часа кошницата се пълни до половината с пепел ,чистя паля и т.н. Когато увеличих оборотите драстично на 1-ва 1450 до 1950 на 5-та Темп. на изгорелите газове не падаше под 150 градуса и разхода стана 2 чувала за 22 часа.Чистих я основно преди две седмици.Смених три вида пелети.Дайте идея.Последно съм намислил да намаля времето за почистване от 45 минути на 20 минути вентилатор на 2400 оборота и време на обдухване 30 секунди. :?
Бъдете здрави!
Последна промяна от aatri на пет яну 19, 2018 9:40 am, променено общо 1 път.
grants - специалист
Вземи/направи си нова кошница, с настройки няма как да се оправи конструктивния дефект.
aatri - специалист
И това ще направя като крайна мярка но за сега нямам представа кой може да го направи това нещо.От къде да взема размери на нормална кошница?Най вероятно ще бъде за другия сезон до тогава ще карам така.Мисля да предприема правни действия спрямо производителя.Потърпевшите ако имат желание може да се обединим и да си търсим правата.Това от страна на производителя е пълно безобразие.И мисля кошницата не ние да си ги правим а BURNit PM Comfort plus 13 да се размърдат и да ни изработят по една нормална използваема кошница.
Поздрави!
burner - специалист
С пелетите на Говежда (Екоинд) след 12 часа работа няма и прашинка в кошницата. От пет вида пелети, само тези са добри. С пелетите на Кладово (сръбски, вярно че са А2) за по-малко време - пълна с пепел кошница, в добавка и шлака. Вентилатори със заводските настройки, пелети намалени. Кошницата не е виновна, аз отдавна я отпуших и с хубави пелети няма грешка. Сега смесвам сръбските с Екоинд, 2 към 1 лоши към хубави, та да избутам сръбските. Получава се приемливо количество пепел в единия ъгъл на горелката. Моето мнение е, че не са нужни никакви интервенции по хардуера, а софтуера работи чудесно, с безкрайни възможности за настройка. Единственото слабо място е усложненото основно почистване. Не е зле да спрете да ровите по камината и да се успокоите.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: