• 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
benimm8808 - специалист
grants написа:
Един натурелски контролер единствено ще улесни инсталатора и ще поизпразни джоба на клиента. Както споменах контролера, който се монтира в тези камини има голям диапазон от настройки и има нужда само да се вникни в тях. Ако пък проявиш малко фантазия нещата с камината стават още по-добре.
Тук масово проблемите на хората са свързани с грешно въведени настройки и затова сме тук да си помагаме. Мен ми отнема около ден два да настроя камината да работи оптимално според вида на пелетите, после цяла зима нищо не барам само чистя.
Гена проблема е,че такива като теб са единици,който разучават менюто и знаят в всеки един момент точно какво да барнат,а и не им е работа.Лошото е,че им се налага на клиентите, а няма обратна връзка с дистрибутори и техници.
Тая година,вече инсталирах няколко камини Lily и съм очарован от изработката(нека не бъде реклама) и управлвнието.Оказа се същото като на стария Burnit от 2014 и е лесен за експлоатация.
Не съм се сблъсквал още с новия Burnit 2017 и нямам отзиви относно кошницата, а там им беше основния проблем на моделите след 2014.
Чакаме новите клиенти, да кажат. :cool:
grants - специалист
Кошницата им до някъде прилича на тази в Грейкото, има странични рамена от всички крайща този път и уплътнява добре. Ако го бяха измислили примерно страничните декоративни капаци да се отварят като врати щеше да е много по-лесна и за почистване.
Иначе чакам малко отзиви за натурелския контролер и може да направя един ъпгрейд от чист мерак и интерес :)
filmatoplo - майстор
Абе свикнах на контролер Натурела ,дещо горелки монтирам все с такъв са Грейко,Бурнит и отделно си купувам управлението от завода и го слагам на всякакви други които са се прецакали .Посвикнах и на управлението Фумис Алфа покрай камини Екоспар .Но с сегашното управление на камина Бурнит не желая да се занимавам .
kaptagona - специалист
а моята е алфа плам15 дали ще ти се занимава. :?
Здравейтве а аз как мога да разбера с кой контролер съм на бърнит 13 кв и като влезна в настройките те са много кое за какво грам на идея си нямам малко помощ за да мога да я настроя както трябва
kaptagona - специалист
Bilyan написа:
Здравейтве а аз как мога да разбера с кой контролер съм на бърнит 13 кв и като влезна в настройките те са много кое за какво грам на идея си нямам малко помощ за да мога да я настроя както трябва
и аз съм като теб само че моята е алфа плам15. и какво ще правим не знам. :?
benimm8808 - специалист
Има си тема за алфа плам колега,виж там за настойките.
filmatoplo - майстор
Днес разгледах една Алфаплам 15 ,много добре изглежда и детайлите са много качествени Абе заводско направена ,не в гараж пилена с флекса .
Също като я купих ми казаха че имала вентилатор който вкарвало топлината в стаята също и това не разбрах как става вентилатора на самата камина е ясна а тоя др има ли го вобще или са ме метнали за тая функция имам книжка но бъкел не разбирам кое какво значи някой от варна ако има ще съм му благодарен да ми обесни кое как е :sad:
kaptagona - специалист
benimm8808 написа:
Има си тема за алфа плам колега,виж там за настойките.
гледам ги настройките но няма да се справя.има нещо кодове.а не всеки може да разбира от всичко. затова ако има хора срещу заплащане разбира се да ги настройват. :vom: а и там съм писал преди няколко дни и никой не отговаря.
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: