Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет яну 27, 2022 1:01 pmkoz_k_19 написа:
чет яну 27, 2022 10:53 ampainkiller написа:
Благодаря за информацията независимо колко е, за другото си прав :)
Ето и настройките ми от последния месец, като пак казвам, камината работи 24/7 .

ШНЕК
c01 1.00
c02 1.00
c03 1.00 време пуск 1 степен
c04 1.20 време пуск 2 степен
c05 1.40 време пуск 3 степен
c06 1.60 време пуск 4 степен
c07 2.70 време пуск 5 степен
c08 1.00
c10 00.00
c11 1.30
p05 12.50 време за пауза на шнека
p15 0002
p27 00.10

ВЕНТИЛАТОР ГОРЕНЕ
u01 1550
u02 1550
u03 1350 скорост 1 степен
u04 1450 скорост 2 степен
u05 1550 скорост 3 степен
u06 1650 скорост 4 степен
u07 1750 скорост 5 степен
u08 1300
u09 2350
u10 1650
u11 1450
p14 0800
p30 2500
p16 0003
p25 0001

th19 0050 темп помпа, включва я на 50гр в случая.
ih19 0003 хистерзис помпа (почва да върти от 50гр и спира ако падне с 3 гр, под 47гр не върти)
ih24 0010 хистерзис от зададени градуси (ако си задал 60 , ih24 е на 0010, което е 10 градуса, значи при 60 ще гасне, при 49 ще пали камината)

Всички хистерзиси времена градуси се броят невключително, например ако работим на 60 с хизтерзис 10, ще запали на 49, не на 50.

Аз я ползвам от 1 месец вече само на 3та степен. Но гори 24/7. Като изгася да я почистя, и изстине до 40гр, после я запаля на 4та за да вдигне лесно, и постоянно работи на 3та. Не казвам , че ще сработи при всеки, но при мен е така.
Финната настройка е Пелети -6 , Вент -3.
Термоглавите са на 22гр.
зададени Твода 60 градуса.
2 радиатора са изцяло отворени.
Т в комина е 160-200 градуса.
Т навън е -7 , -20 тия дни.
Чистя я веднъж на 4 дни.
Повече от 2 чувала на 24ч няма шанс да изгори.
Жилището е 90кв , 8.60метра на 60см радиатори + лира.

Днес е около 0градуса навън и я свалих на 2ра степен, защото 3та започна да прегрява бързо, на 30мин гасне.
На 2ра степен си поддържа 53-60градуса и гасне на около 2часа.
Колега, при мен всичко е ок, но имам проблем при запалването.Събира дим и има лека детонация при палене. Дали да намаля още вентилатора.Комина е чист, шнека е на 0.1 , но...
koz_k_19 - помощник
вт фев 01, 2022 6:50 pmvasekbg написа:

Колега, при мен всичко е ок, но имам проблем при запалването.Събира дим и има лека детонация при палене. Дали да намаля още вентилатора.Комина е чист, шнека е на 0.1 , но...
Според мен има детонация при много пелети и малко вентилатор. Вдигни скоростта на вентилатора.

Нагряват се пелетите и отделят дим, който е лесно запалим, ама нама достатъчно кислород за запалване, и в един момент като напече яко запалката и дима се възпламенява.... така мисля. При мен има детонация при палене като не я чистя на време и се позапуши горелката,та не обдухва достатъчно и....пелетите запушват отвора при запалката и.... бум!
Valko1989 - помощник
Момчета помагайте!От едни смотани пелети си прецаках кошничката и има дупка в нея (Снимката е в следващото мнение).Пелетите образуваха една твърда пепел която не се самопочистваше и съответно гори на по високо пламъка и стана дупка,която първоначално беше малка но вече се разширява.Камината е Комфорт 13+,дайте идея откъде да намеря нова или да я заваря?
Последна промяна от Valko1989 на пон мар 14, 2022 4:53 pm, променено общо 1 път.
DinkoIvanov - напреднал
Здравейте. От миналата есен съм с пелетна камина Бела 13 кв. За сезона 3 пъти сменях пелетите заради незнаенето колко ще ми трябват за целия сезон, цени.
Искам да разбера как точно да си настройвам настройките на степените на мощност на камината според вида пелети. Камината работи постоянно на 2 мощност. Пламъкът е доста голям и зацапва стъклото (пелети Улф смес широколистни и иглолистни). Искам сам да мога да си правя настройките, а не да звъня на човека от когото купих камината. Другият ми въпрос е какви пелети е по-хубаво да ползвам (чисти иглолистни, чисти широколистни или смесени)? Ето снимка на контролера на камината.

Прикачен файл

IMG_20220209_041736~2.jpg
Ти оня ден нали пита бре? Ами чЕти, правилната книга си отворил!
Почва се от 1ва страница.
DinkoIvanov - напреднал
съб апр 23, 2022 3:59 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ти оня ден нали пита бре? Ами чЕти, правилната книга си отворил!
Почва се от 1ва страница.
Интересува ме кое какво променя или за какво е в настройките. Не искам да си правя експерименти с ползване на настройки взаимствани от други потребители без да знам какво точно променят.
съб апр 23, 2022 8:43 pmDinkoIvanov написа:

Интересува ме кое какво променя или за какво е в настройките. Не искам да си правя експерименти с ползване на настройки взаимствани от други потребители без да знам какво точно променят.
Ако бях "вчерашен", щях да си помисля, че почваш да наглееш.
Книга се чете от 1ва страница.
Страшничко е да пипнеш за първи път мома. Също като първо бънджи, сефте на колело или като да те бутнат във водата, преди да си се научил да плуваш.
Едно такова топличко ти става на стомахчето, също като първо влюбване.
Добре дошъл в дълбокото!

Айде сега, отвори първа страница и почвай!

пп. Все пак, ако огънят не ти е понятен, не разбираш кога какво иска, демек не го владееш, по добре не прави нищо! Най малкото ще е без полза.
Макар да са дурако защитени подобен тип изделия, всеки трябва да знае, че когато има контрол, това е просто Горене, полезен огън. Безконтролното си е пожар.

пп2. Забравих за пелетите да препоръчам.
Като бях новобранец, инсталатора каза да си купя чамови.
Това беше най доброто, което е горяло в пелетарника ми.
В началото на юни месец се обадихме на националния телефон на Burnit с конкретна заявка. Да дойдат и да сменят водната помпа, защото вече пърпори след 5 години и разширителния съд, защото прекалено често започна да иска припомпване, за да поддържа нормално налягането в системата. Всичко това беше надлежно "документирано в системата", 20 мин попълваха някакви формуляри, давах серийни номера и т.н.
Днес (2 месеца по-късно) ми се обадиха, да ми кажат, че след няколко часа ще дойдели, дали съм щял да бъда вкъщи, тъй като иначе нямало кога. За късмет имах възможността да съм вкъщи. Да съм бил източил камината и т.н. Викам си....абе я да ги зачакам да я източат те, още повече, че имам куп срещи на работа. В крайна сметка взимат 30 лв за транспорт, 40 лв на час....така и така ще се вътря, ще дам още 40 лв за източването и няма да се цапам. 10 мин преди уговорения час ми звънят: "НЯМА да идваме, защото нямаме части. Няма разширителен съд в склада."
- Кога ще има? - питам аз.
- Не знаем.
- Ама аз досега вече съм чакал 2 месеца, как ще процедираме от тук насетне? 8-[
- Като има части ще дойдем?
- Ама кога? Аз не мога да чакам до другата година и да си стоя вкъщи с надеждата вие да дойдете. :rolleyes:
- Не знам, не мога да кажа - ми вика тоя. Колцентъра си им е в Шумен, от там трябва да ни изпращат части към склада в София, ама сега не са изпратили и не знам, кога ще изпратят.
Добре, че не източих камината!!! - викам си на акъла.
Та такива работи дами и господа. Имам камина Бърнит от 5 години. В крайна сметка всичко ми се е наложило да правя сам по нея, само на база на този форум и помощ от приятел. Внимавайте и преценявайте добре, искате ли изобщо да се забърквате в този филм. Тази фирма, както и много други на родния ни пазар са ТОТАЛ ЩЕТА! Ама тотално ТОТАЛ ЩЕТА. :vom: :vom: :vom: Представете си най-песимистичния сценарий с тях и го умножете по две. Тогава ще сте някъде много близо до отговора.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: