Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nasiko_83 - помощник
чет яну 17, 2019 6:03 pmburner написа:
чет яну 17, 2019 2:49 pmtolini61 написа:
Да, така е. И на мен ми направи впечатление като гледах снимки и клипове на други пелетни печки. Мога да отрежа с ъглошлайф страничните планки, така,че да се открият отворите и пепелта да пада свободно в казанчето. Предполагам /не съм сигурен/ че са увеличили обема на горивната камера с цел да се повиши мощността на печката, но това е довело до запушване на тези отвори. Въобще имам идея да направя нова горивна камерка от неръждавейка. Може да добавя нови отвори или да увелича диаметъра на съществуващите. Ако някой има някакви идеи с удоволствие ще ги приема.
Не е нужно да режеш страничните планки изцяло, а само да ги позапилиш дотолкова, че хем отворите да са свободни, хем планките да уплътняват горивната камера така, че да няма загуба на въздух при продухването.
Ето как направих това при мен. Това ми е втора горелка, първата още си стои с онези арковидни уши, с които горелката не можеше да се прочисти изобщо. За 40 лева изобщо не си заслужава даDSCN1035.JPG си правиш горелка от неръждавейка, освен да ти е от безплатен материал и си я правиш сам в работно време.
На производителите на Бърнит изобщо не им пука за клиентите и изобщо не са погледнали как лежи горелката и че планките закриват отворите. Да не говорим, че от задната страна планка изобщо няма и когато заварих и там, се оказа ще тя не може да легне, защото отдолу има една голяма плюнка от заварката, която стъргах с дремел. И другите планки ги доправих. Пълно не пренебрежение, а презрение към клиента. Но камината като устройство (конструкция) и взаимодействие със софтуера е по-добра от доста други, широко рекламирани във форума. Не се влияе от качеството на пелетите и не и трябва пренастройка при смяната им, а и комбинацията между пелети и въздух няма голяма чувствителност и камината пердаши без проблем.
здравеи колега от каде мога да си закупя друга кошница защото моита е като тази която уписваш със дъгообразни стоики
burner - специалист
Скорост на вентилатора за периодично прочистване ( ако това имаш предвид като автоматично обдухване) - ТР 02 , параметър U08. Това в меню на вентилатора. Интервал за повторение на периодично почистване - меню таймер ТР 05, параметър Т07. Скоростта не съм я пипал, интервалът при мен е на 30 минути. заводски е на 60 минути. Всъщност мисля, че заводската настройка е добра, но при мен остана така, както беше когато бях със старата кошница, която не се чистеше добре. Новата купих от фирма, занимаваща се с продажба и инсталация нa Burnit. Просто не исках да пипам оригиналната, защото не знаех какво ще се получи. Резултатите надминаха очакванията ми. Дори с пелети А2 в кошницата след 14 часа работа няма и прашинка. За доставката чаках два месеца, но не бързах. Залепих отвсякъде планки. Отначало залепих и въже, но после то падна и видях, че няма никаква нужда от него. Ако изгори тази кошница, ще преправя и старата. Ако имаш още някакви въпроси - питай.
nasiko_83 - помощник
ср мар 13, 2019 7:39 pmburner написа:
Скорост на вентилатора за периодично прочистване ( ако това имаш предвид като автоматично обдухване) - ТР 02 , параметър U08. Това в меню на вентилатора. Интервал за повторение на периодично почистване - меню таймер ТР 05, параметър Т07. Скоростта не съм я пипал, интервалът при мен е на 30 минути. заводски е на 60 минути. Всъщност мисля, че заводската настройка е добра, но при мен остана така, както беше когато бях със старата кошница, която не се чистеше добре. Новата купих от фирма, занимаваща се с продажба и инсталация нa Burnit. Просто не исках да пипам оригиналната, защото не знаех какво ще се получи. Резултатите надминаха очакванията ми. Дори с пелети А2 в кошницата след 14 часа работа няма и прашинка. За доставката чаках два месеца, но не бързах. Залепих отвсякъде планки. Отначало залепих и въже, но после то падна и видях, че няма никаква нужда от него. Ако изгори тази кошница, ще преправя и старата. Ако имаш още някакви въпроси - питай.
благодаря ти много колега :supz: :supz: :prayer: :prayer: :partyman:
nasiko_83 - помощник
ср мар 13, 2019 8:01 pmnasiko_83 написа:
ср мар 13, 2019 7:39 pmburner написа:
Скорост на вентилатора за периодично прочистване ( ако това имаш предвид като автоматично обдухване) - ТР 02 , параметър U08. Това в меню на вентилатора. Интервал за повторение на периодично почистване - меню таймер ТР 05, параметър Т07. Скоростта не съм я пипал, интервалът при мен е на 30 минути. заводски е на 60 минути. Всъщност мисля, че заводската настройка е добра, но при мен остана така, както беше когато бях със старата кошница, която не се чистеше добре. Новата купих от фирма, занимаваща се с продажба и инсталация нa Burnit. Просто не исках да пипам оригиналната, защото не знаех какво ще се получи. Резултатите надминаха очакванията ми. Дори с пелети А2 в кошницата след 14 часа работа няма и прашинка. За доставката чаках два месеца, но не бързах. Залепих отвсякъде планки. Отначало залепих и въже, но после то падна и видях, че няма никаква нужда от него. Ако изгори тази кошница, ще преправя и старата. Ако имаш още някакви въпроси - питай.
благодаря ти много колега :supz: :supz: :prayer: :prayer: :partyman:
здравеи колега днес се случи нещо
Страно изписа ми ерор 7 и няма изчистване на грешката и не тръгва незнам какво да правя :roll:
burner - специалист
[/quote] здравеи колега днес се случи нещо
Страно изписа ми ерор 7 и няма изчистване на грешката и не тръгва незнам какво да правя :roll:
[/quote]
Това кога стана - след като си пипал нещо по настройките, или просто така. Да не си пипал Р25 ? Р25 трябва да е 1, ако си с енкодер.В смисъл, ако ти е показвал вентилатора във обороти. Старата версия е без енкодер, показва във волтове и Р25 там е нула
Провери си Р25. То е в меню на вентилатора ТР02.
nasiko_83 - помощник
пет мар 15, 2019 11:15 amburner написа:
здравеи колега днес се случи нещо
Страно изписа ми ерор 7 и няма изчистване на грешката и не тръгва незнам какво да правя :roll:
[/quote]
Това кога стана - след като си пипал нещо по настройките, или просто така. Да не си пипал Р25 ? Р25 трябва да е 1, ако си с енкодер.В смисъл, ако ти е показвал вентилатора във обороти. Старата версия е без енкодер, показва във волтове и Р25 там е нула
Провери си Р25. То е в меню на вентилатора ТР02.
[/quote]

Със енкодер е колега оказа се че е заклинил вентилатора и за тоя я исписва тая грешка смениха му лагерчетата и се управи благодаря
k_marinov - специалист
вт яну 08, 2019 10:32 amBarbutko82 написа:
Защо всички начинаещи задават въпроси,които отговори сме писали стотици пъти по-напред в темата!Ако искате да се справите с настройките,прочетете темата два пъти.
Да прочетат, но на никой не му се чете! [-X Искат така, лесно-хоп и готово! Като всичко останало! То ако можеше без четене...! :)
lxndr - напреднал
Здравейте притежатели на burnit
От скоро при тръгване на шнека, се чува странен шум, бих казал нещо като стъргане.
Някой има ли идея от какво може да е.
Има ли някакви лагерчета които може да са свършили курса вече😁.
Моля за съвет.
burner - специалист
нед мар 17, 2019 7:40 pmlxndr написа:
Здравейте притежатели на burnit
От скоро при тръгване на шнека, се чува странен шум, бих казал нещо като стъргане.
Някой има ли идея от какво може да е.
Има ли някакви лагерчета които може да са свършили курса вече😁.
Моля за съ

При мен се получи 2-3 пъти прискърцване. В този случай почиствам шнека от трици с прахосмукачка, като го превъртам ръчно, за да се изчисти идеално. Шнекът стои под ъгъл, в долния край има втулка, май е тефлонова. С една клечка капвам няколко капки моторно масло между оста на шнека и втулката, , като при това ръчно превъртам шнека, за да се разнесе маслото. Това от мен, дано не е нещо друго. Ако това е и при теб, напиши за да знаем.
lxndr - напреднал
Ще пробвам по този начин,после ще пиша кво е положението.
Ако ли не ще пада разглабяне :?

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: