Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dier - напреднал
Joro89 написа:
Здравейте,
От 1 месец съм с Бърнит 13 kw. досега всичко е ок,но в последните няколко дни като работи повече часове(над 4 ч. ) качва температура на водата до 64 градуса и гасне,връща се на 50 и пак се пали.Това е на 1 степен.Четох какво сте писали тук,но не разбрах особено,понеже още не съм много в час.Това добре ли или има някакъв проблем?Благодаря ви предварително.
По какво работи по темп. на водата или стайна, като изгасне след колко време пали?
dier написа:
Joro89 написа:
Здравейте,
От 1 месец съм с Бърнит 13 kw. досега всичко е ок,но в последните няколко дни като работи повече часове(над 4 ч. ) качва температура на водата до 64 градуса и гасне,връща се на 50 и пак се пали.Това е на 1 степен.Четох какво сте писали тук,но не разбрах особено,понеже още не съм много в час.Това добре ли или има някакъв проблем?Благодаря ви предварително.
По какво работи по темп. на водата или стайна, като изгасне след колко време пали?
Работи по температура на водата.Сваля до 50 градуса за около 5 мин. и след още 5 се пали.Но нагрява супер бързо и пак същата процедура става.
dier - напреднал
Мощна ти идва, след като изгасне бързо топло отдава, с термо глави ли си, не е хубаво и нормално да гасне и пали толкова често, хистерезиса на темп. трябва да ти е над 5 градуса и stand-by на off пусни си стойностите на степените и вентилаторите, като цяло за всяка камина си е индивидуална настройката само трябва да се намери златната среда на работа...
velinsl - специалист
Joro89 написа:
Здравейте,
От 1 месец съм с Бърнит 13 kw. досега всичко е ок,но в последните няколко дни като работи повече часове(над 4 ч. ) качва температура на водата до 64 градуса и гасне,връща се на 50 и пак се пали.Това е на 1 степен.Четох какво сте писали тук,но не разбрах особено,понеже още не съм много в час.Това добре ли или има някакъв проблем?Благодаря ви предварително.
Очевидно такива са и настройките. И моята на първа степен е така ориентировъчно.
Да питам нормално ли е през автоматичен обезвъздушител да хвърля вода?
dier написа:
Мощна ти идва, след като изгасне бързо топло отдава, с термо глави ли си, не е хубаво и нормално да гасне и пали толкова често, хистерезиса на темп. трябва да ти е над 5 градуса и stand-by на off пусни си стойностите на степените и вентилаторите, като цяло за всяка камина си е индивидуална настройката само трябва да се намери златната среда на работа...
С термо глави отворени на макс.Настройките са фабричните и досега всичко беше ок.Заради по-дългата работа ли е не знам ,но имя някакъв проблем.Разликата от гасненето до паленето е 15 градуса.На 64 градуса гасне и на 50 се пали.
dier - напреднал
Joro89 написа:
dier написа:
Мощна ти идва, след като изгасне бързо топло отдава, с термо глави ли си, не е хубаво и нормално да гасне и пали толкова често, хистерезиса на темп. трябва да ти е над 5 градуса и stand-by на off пусни си стойностите на степените и вентилаторите, като цяло за всяка камина си е индивидуална настройката само трябва да се намери златната среда на работа...
С термо глави отворени на макс.Настройките са фабричните и досега всичко беше ок.Заради по-дългата работа ли е не знам ,но имя някакъв проблем.Разликата от гасненето до паленето е 15 градуса.На 64 градуса гасне и на 50 се пали.
С отворени на макс термо глави все едно си без тях, ако е в гаранция по добре си викни инсталатора да я до настрой, но честото гаснене и палене не е добре освен за разхода а и за запалката, ако решиш, че сам ще можеш да се справиш с настройването ще трябва да споделиш параметрите на шнек, вентилатори и какви консуматори имаш.
dier - напреднал
velinsl написа:
Joro89 написа:
Здравейте,
От 1 месец съм с Бърнит 13 kw. досега всичко е ок,но в последните няколко дни като работи повече часове(над 4 ч. ) качва температура на водата до 64 градуса и гасне,връща се на 50 и пак се пали.Това е на 1 степен.Четох какво сте писали тук,но не разбрах особено,понеже още не съм много в час.Това добре ли или има някакъв проблем?Благодаря ви предварително.
Очевидно такива са и настройките. И моята на първа степен е така ориентировъчно.
Да питам нормално ли е през автоматичен обезвъздушител да хвърля вода?
Не, не е нормално разбира се, системата отворена или затворена е, при отворен тип със сложени автом. обезвъздушители съм виждал масово протекли...
ivo_steel - специалист
velinsl написа:
Joro89 написа:
.......
Да питам нормално ли е през автоматичен обезвъздушител да хвърля вода?
Не не е нормално ,идеята е обезвъздушителя да отвори само за въздуха да излезе и когато достигне вода до винтила ,затваря ! Според мен сменяй обезвъздушителя със соларен !
lxndr - напреднал
От няколко дни запуших страничните дупки на кошничката,като работата на камината и горенето по точно се промени.Вдигна се температурата на изгорели газове,пламъка стана доста по силен.Намалих вентилатора и подаване на пелетите ,но се натрупва доста пепел .
Нещо не се получава при зададени 58 гр. Вдига до 54-55 на авт. режим.
Някой ако може да даде съвет с нещо
grants - специалист
Здравей колега, ще е полезно да кажеш колко кВ е модела и също сегашните настройки на подаване и вентилатора. Запушването на дупките води до концентрация на въздушния поток основно през пелетите и затова пламакът се увеличава, съответно и Т на изгорелите газове. Най-вероятно много си намалил вентилатора и затова се получава задръстването, а също и пелетите и затова не може да вдигне градуси на водата.
С този мод поне при моята камина не съм намалял драстично стойностите на пелети и въздух, писано е че за да не се задръства вентилатора трябва да е поне 1300-1400об. след това нагласяш подаването според Т на водата която искаш.

Поздрави !

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: