Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) И в ютуб има клипове .
Изображение
съб окт 06, 2018 12:09 amaatri написа:
нед сеп 30, 2018 10:05 amВенцислав Василев написа:
Здравейте колеги нов съм тук и от сторо собсвеник на камина бурнит 13 кв. С ноият контролер интересува ме мога ли по някакъв начин да вляза в настройките да намаля вентилатора и шнека за подаване на пелети защото от контролера няма такава опция
Може дай снимки на контролера :partyman:

Прикачен файл

IMG_20181006_142819_122.jpg
IMG_20181006_142819_122.jpg (18.01 KиБ) Видяна 2757 пъти
nokoniko - специалист
съб окт 06, 2018 2:30 pmВенцислав Василев написа:
Изображение
съб окт 06, 2018 12:09 amaatri написа:
нед сеп 30, 2018 10:05 amВенцислав Василев написа:
Здравейте колеги нов съм тук и от сторо собсвеник на камина бурнит 13 кв. С ноият контролер интересува ме мога ли по някакъв начин да вляза в настройките да намаля вентилатора и шнека за подаване на пелети защото от контролера няма такава опция
Може дай снимки на контролера :partyman:
Това май е фумис алфа, тук е описано подробно.http://www.starteco.bg/site/wp-content/ ... %D0%B0.pdf
Здравейте пичове.Купих си камина Бърнит 25 кв с Фумис контролер.Свързах я и чакам майсторите да дойдат да я пуснат.Обаче ги нямаааа.Пуснах я за проба и пали и работи малко и гасне и ми светва иконата че е празен бункера.Все едно е в някъв режим на симулация.А в бункера има пелети.Мисла си да не е в режим демонстрация.Дайте идей ако е такъв режим как да го спра защото се вбесявам вече и майсторите ги няма абе мани.Благодаря предварително.Ааа и иконата на настройките за пелети не свети и не ми дава да влеза в нея.
filmatoplo - майстор
Когато не и достига дозата да гори предимно на степен 1 -губи пламък и изписва това че няма пелети . :wink:
нед окт 07, 2018 7:31 pmfilmatoplo написа:
Когато не и достига дозата да гори предимно на степен 1 -губи пламък и изписва това че няма пелети . :wink:
На всички степени гори еднакво.Вентилатора духа есно и също на всички степени.И не ми свети менюто за пелети.Демек нищо не се случва.Гори си на неква настройка която не мога да променя.Бесен съм.
нед окт 07, 2018 10:45 amnokoniko написа:
съб окт 06, 2018 2:30 pmВенцислав Василев написа:
Изображение
съб окт 06, 2018 12:09 amaatri написа:

Може дай снимки на контролера :partyman:
Това май е фумис алфа, тук е описано подробно.http://www.starteco.bg/site/wp-content/ ... %D0%B0.pdf
Благодаря ще го изчета и ще се пробвам
raduloff - напреднал
нед окт 07, 2018 8:02 pmGogomimeto написа:
нед окт 07, 2018 7:31 pmfilmatoplo написа:
Когато не и достига дозата да гори предимно на степен 1 -губи пламък и изписва това че няма пелети . :wink:
На всички степени гори еднакво.Вентилатора духа есно и също на всички степени.И не ми свети менюто за пелети.Демек нищо не се случва.Гори си на неква настройка която не мога да променя.Бесен съм.
Без човек който са подпише гаранцията и да я настрои няма да стане. По добре търси най близкия оторизиран. Успех.
:drinkers:
Здравейте
От тази година съм с камина burnit comfort 25kW,с нея отоплявам етаж 85кв. ,5 радиатора с термоглави на степен 4,4 глидера в банята и бойлер 80л.,който все още си работи на ток,но е свързан към системата.Инсталатора дойде за 10 минути и я пусна и до тук.Беше с доста завишени стойности на подаването на пелети и въздух,които впоследвствие сам нагласих,защото много бързо достигаше до зададените градуси на водата-60,влиза в модулация,спада на 53 пали се отново и стига на 64 и се гаси.Искам да настроя повторното палене след като е излезнала от модулация да бъде всеки път на около 40 градуса ако е възможно,за да не прегрява и изключва,или да намаля времето на режим палене и стабилизация.Пробвах и на ръчен режим на една от степените ,но след 5,6 часа работа пак достига 64 градуса на водата
и се гаси.
grants - специалист
Колега много зависи как ти е топлоизолирано жилището .. според мен ако имаш хубава дограма и изолация тази 25kW камина ти идва много голяма за 85кв. аз съм със същата квадратура, около 13кВ мощности по радиатори и бойлер 150л и камината се справя без никакви проблеми, че и разхода на края на сезона се вързва добре. Добре ще е да свалиш инструкцията за камината и да прочетеш малко по-обстойно настройките и логиката около горенето.

Поздрави !

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: