• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Koko_t - напреднал
grants написа:
Добра вечер колеги :)
Днес отдадох 1-2 часа за настройки по режима на модулация , та в крайна сметка ми се затвърди мнението че спрямо Автоматичния е по-зле.
За какво говоря , с две думи модулацията използва 2 степени - максимална до достигане на желаната Т и модулираща , на която минава след достигане на желаната Т. Отделно има доста голям диапазон , в който се регулира желаната Т - при зададена 53гр се движи от 54 до 50. Твърдо оставам на Автоматичния режим :)
@tysonlkr заводските настройки в книжката за 13кВ модел ми се видяха доста завишени , според моя случай.
Ето мойте настройки:

Режим : Автоматичен
Зададена температура : 53гр.
-----------------------------------
TP01:
C03 - 0.7 /1ва степен
C04 - 0.8 /2ра степен
C05 - 1.3 /3та степен
C06 - 2/ 4та степен
C07 - 3.2 /5та степен
C11 - 1 /степен Модулация
-----------------------------------
TP02:
U03 - 1150 /1ва степен
U04 - 1300 /2ра степен
U05 - 1400 /3та степен
U06 - 1550 / 4та степен
U07 - 1700 /5та степен
C11 - 1200 /степен Модулация
-----------------------------------
TP04:
Th01 - 47
Th19 - 45
Ih24 - 3
-----------------------------------

Аз имам следното питане при еднакво количество на подаване на пелети винтелатора каква роля играе :? Според мен ако е на по-високи обороти ще обдухва по-бързо пелетите , те по-бързо ще изгарят , но и ще се отделя по-висока Т. В другия случай ако вентилатора обдухва с по-ниски обороти , пелетите ще горят по-бавно и ще отделят по-малко топлина.
Питам защото подаването на пелети съм го оптимизирал максимално , дори 0.1 надолу или нагоре разтройва целия процес и Т започва да спада по-бързо и да се вдига по-бавно. Та остана само с вентилатора да си поиграя :-D
Поздрави !

Как направи да ти показва оборотите, при мен показва във волтове?
grants - специалист
Koko_t написа:
Как направи да ти показва оборотите, при мен показва във волтове?
Меню TP02 - параметър P25 - 1 :wink:
Koko_t - напреднал
grants написа:
Koko_t написа:
Как направи да ти показва оборотите, при мен показва във волтове?
Меню TP02 - параметър P25 - 1 :wink:
Промених параметър и веднага даде ER07. Което е , че няма сигнал от енкодера.
grants - специалист
Koko_t написа:
Промених параметър и веднага даде ER07. Което е , че няма сигнал от енкодера.
Хмм странна работа , това означава че или нямаш енкодер или има повреда в него :?
Според мен управлението на вентилатора е по-прецизно с него отколкото ако се управлява само по напрежение. Иначе можеш да сметнеш % стойност на мойте степени в обороти и да си ги сметнеш във волтове :wink:
Koko_t - напреднал
grants написа:
Koko_t написа:
Промених параметър и веднага даде ER07. Което е , че няма сигнал от енкодера.
Хмм странна работа , това означава че или нямаш енкодер или има повреда в него :?
Според мен управлението на вентилатора е по-прецизно с него отколкото ако се управлява само по напрежение. Иначе можеш да сметнеш % стойност на мойте степени в обороти и да си ги сметнеш във волтове :wink:
Промяната на параметъра го промених на запалена камина, може би трябви да се променя ни загасена. Ти как го променяш.
Здравейте от скоро имам BURNit PM Comfort plus 13 и още навлизам в нещата. Преди около 15 дни идва човека за настройките, но мисля че има няколко проблема след това и които не мога да разбера как да бъдат оправени от самата книжка за настройки. Първо независимо на коя степен на горене е зададена 1 2 3 4 5 А няма никаква промяна при горенето на пламъка той си остава един и затова го оставям на автоматичен. Второ след продължително горене може би след 3часа 3 часа и 30 мин започва запълването с пелети на пепелника на горелката и аз за да не се напълни прекалено включвам вентилатора с една степен нагоре за около 2-3 минути докато не се виждат пелети, но след определен период отново започва да се пълни.Можеби трябва да се нагласи на определен периот да се включва вентилато на по висока степен за да може да обдуха за да не се запълва.За момента е това ще съм благодарен за някакви съвети Благодаря поздрави
andy_forresite - майстор
Провери дали параметъра Р25=2. Ако Р25 ти е 0, значи работи без енкодер на вентилатора.

Какви градуси си задал и на какво - на температура в стаята или на вода? Какви градуси показва на дисплея за стаята и на водата? Давала ли ти е грешки и какви? Самопочистването през колко време си го направил? Предполагам си чистиш горелката.
grants - специалист
@jaws здравей :partyman:
С какви пелети се пълни кошничката - неизгорели или изгорели (пепел). Ако в 1вото то камината ти е настроена доста над оптималното за теб , ако е пепел то най-вероятно има нещо гнило по настройката за самопочистване. Можеш да си изтеглиш сервизното ръководство (качено и обяснено на 1ва страница) и да сравниш твоите настройки спрямо стоковите за 13кВ модел :wink:

Ето малко инфо за горивния процес при мен - на 2ра степен е 51гр. на 3та степен е 50гр на водата.
Изображение


@andy_forresite как се чисти горелката :? Аз през ден два отварям вратичката , чистя голямата и малката кошничка в която падат пелетите , всичко отдолу и отстрани и с една шпатола нагоре къде бие огъня до където мога да бръкна. Горелката според мен се подава на нивото на малката кошничка , но тя си е чиста :? Говорим за новия модел 13+ нали ?

Поздрави !
andy_forresite - майстор
Да де, почистването на пепелта и шлаката от скарата на горивната камера, като интервалът се дава от производителя (ден, два ... пет) според вида и качеството на използваното гориво. Не всички знаят за необходимостта от профилактики около тези отоплителни съоръжения. Едва ли не си мислят, че все едно натискат копчето на радиатора на ток и това нещо почва да ги топли без нищо друго да се налага да пипат, т.е. няма нужда да се чисти абсолютно нищо, а не е така.
grants - специалист
Аз моята я чистя на ден максимум два дена. Ето при мен какво се получава след горе долу два дена позлване
Изображение Изображение

Изображение

Този нагар по нагревателя да ме притеснява ли :? че миналия път по спомен май го нямаше
Изображение
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: