Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Nikt - напреднал
startx написа:
startx написа:
Nikt написа:


Здравей колега startx.По рано във форума писах че отоплявам 100кв. но реално имам 80кв.Разхода ми за 8 часа беше 20кг като го палих във 13:00ч. и го гасих във 21:22 ч.Взех решение да продам моя BURNit PM Comfort plus 25 kW във края на отоплителния сезон и да си купя климатик имам още един и мисля че ще е добре.Реших да пробвам съветите на колегите( burner, Raij) преди сезона и сега съм на
4 степен със 3 и половина на термоглавите и Т на водата 57 гр., след 24часа горене разхода ми е 30-35.Сега мисля да сложа и стаен термостат,чакам инсталатора другата седмица и ако успея да сваля разхода още за 24 ч. можеби ще размисля.Това е при мен пробвах и А режим но няма разлика.Въпроса ми е имаш ли изолация и ползваш ли топла вода от бойлера(аз да но не е голяма консумацията),колко часа работи парното и това със стайния термостат ще намали ли разхода ми.Засега има някакъв лъч светлина да остана на пелети но дори и да остана ще сменя системата със напълно автоматизирана.(котел с горелка и бункер)но това все още е голяма ? при мен.Ще се очаквам някакъв съвет и от теб!!!!!!!! :?
С котел и горелка няма да паднеш под 30 кг на денонощие минимум, имам бойлер миналата година го пусках но реално той не може да ми затопли водата за къпане на 3ма човека единствено за ежедневните нужди ( все пак температурата на водата е 50 градуса) за това реших че ми е по изгодно да сложа два проточни бойлера при мен 8kw ( кухнята ми е изнесена на 7 метра от бойлера и имам загуби) .. Ако сложиш
старн термостат в най студената стая и ограничаваш другите с термоглави разхода ти ще падне но забрави за стопляне на бойлера.

Сложи си bboilrf безжичен термостат направи си графици за деня денем когато ви няма да подържа допустими градуси примерно 23 градуса от 08 до 16 часа след 16 часа да подържа 24 градуса от 16 до 22 часа , нощем е нормално да се спи на 22,5-23 дефакто от 22 до 06 часа. разхода ще ти падне със сигурност ... всичко е възможно стига да си наясно как да си автоматизираш системата и да гониш топло и икономия... това че гасиш денем камината ти дава и разхода, водата и топлото в жилището ти за часовете който не гори ги наваксва с пускането , същото е и като при климатиците за да има икономия се пускат в началото на сезона и не се спират до края ...
Този за който ми казваш трябва да има WIFI аз имам но сигнала не стига до котелното помещение и затова си поръчах пак безжичен но няма мобилно приложение нз дали е добър вариан.Все още нямам ups ни ако се задържа на пелети ще си купя.Но ако искам да използвам мобилната версия трябва да търся рутер и да пускам кабели до котелното.Според теб имали разлика във обикновенно което аз да си регулирам или да си взема мобилната версия разликата е 50лева.
startx - специалист
Nikt написа:
startx написа:
startx написа:

С котел и горелка няма да паднеш под 30 кг на денонощие минимум, имам бойлер миналата година го пусках но реално той не може да ми затопли водата за къпане на 3ма човека единствено за ежедневните нужди ( все пак температурата на водата е 50 градуса) за това реших че ми е по изгодно да сложа два проточни бойлера при мен 8kw ( кухнята ми е изнесена на 7 метра от бойлера и имам загуби) .. Ако сложиш
старн термостат в най студената стая и ограничаваш другите с термоглави разхода ти ще падне но забрави за стопляне на бойлера.

Сложи си bboilrf безжичен термостат направи си графици за деня денем когато ви няма да подържа допустими градуси примерно 23 градуса от 08 до 16 часа след 16 часа да подържа 24 градуса от 16 до 22 часа , нощем е нормално да се спи на 22,5-23 дефакто от 22 до 06 часа. разхода ще ти падне със сигурност ... всичко е възможно стига да си наясно как да си автоматизираш системата и да гониш топло и икономия... това че гасиш денем камината ти дава и разхода, водата и топлото в жилището ти за часовете който не гори ги наваксва с пускането , същото е и като при климатиците за да има икономия се пускат в началото на сезона и не се спират до края ...
Този за който ми казваш трябва да има WIFI аз имам но сигнала не стига до котелното помещение и затова си поръчах пак безжичен но няма мобилно приложение нз дали е добър вариан.Все още нямам ups ни ако се задържа на пелети ще си купя.Но ако искам да използвам мобилната версия трябва да търся рутер и да пускам кабели до котелното.Според теб имали разлика във обикновенно което аз да си регулирам или да си взема мобилната версия разликата е 50лева.
Модула който трябва да е пряко свързан с камината ти може да не е до нея единствено трябва да пуснеш някакъв кабел 2х0,5 или 2х0,75 към нея ... и устройството може да го захраниш някъде където имаш интернет , другия ти вариянт е ако този термостат който си купил може да програмира седмични графици да си го ползваш .... хем че ако гониш само една температура без промяна в денонощието не ти пречи да си седиш и с обикновения термостат.
Здравейте колеги и честит празник.
Камината ми е BURNIT plus13.
Изключих я за почистване и при повторното включване ми даде error 2. Изчистих грешката и включих пак, но отново същата грешка.
Някой ако може да помогне.
Благодаря предварително.
startx - специалист
СветльоKN написа:
Здравейте колеги и честит празник.
Камината ми е BURNIT plus13.
Изключих я за почистване и при повторното включване ми даде error 2. Изчистих грешката и включих пак, но отново същата грешка.
Някой ако може да помогне.
Благодаря предварително.


Изчисти си комина !
Nikt - напреднал
Колега startx четох доста неска мисля да има седмичен програматор и по 5 режима на температурата за деня.Не гоня една и съща температура просто искам котела да не работи постоянно и ме посъветваха за тази опция.Този модел за който ми казваш е добър вариант а можели да се управлява от два ТЕЛЕФОНА например.А относно WIFI имам и рутер имам и кабел имам и време да го направя перфектно. :partyman: ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!!!
startx - специалист
Nikt написа:
Колега startx четох доста неска мисля да има седмичен програматор и по 5 режима на температурата за деня.Не гоня една и съща температура просто искам котела да не работи постоянно и ме посъветваха за тази опция.Този модел за който ми казваш е добър вариант а можели да се управлява от два ТЕЛЕФОНА например.А относно WIFI имам и рутер имам и кабел имам и време да го направя перфектно. :partyman: ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!!!
Може има опция за споделяне, ти си основния ползвател с твоята регистрация можеш да правиш всичко, другите потребители трябва и те да си направят регистрация и от твоя профил има опция за споделяне ... споделянето става като напишеш eMail адреса на човека на който искаш да дадеш достъп за контрол на котела ти ... също така има опции дали да има пълни права като тебе или ограничен достъп.
burner - специалист
СветльоKN написа:
Здравейте колеги и честит празник.
Камината ми е BURNIT plus13.
Изключих я за почистване и при повторното включване ми даде error 2. Изчистих грешката и включих пак, но отново същата грешка.
Някой ако може да помогне.
Благодаря предварително.
Може да е пресостата. Май ако се запуши, дава тази грешка. Един прозрачен маркуч води до него. Не знам при бърнита как е, но при други камини има такъв и дава грешки, ако е запушен. Решението е просто - откача се маркуча към него и се продухва с уста. Може да се е запушил при почистването.
startx - специалист
burner написа:
СветльоKN написа:
Здравейте колеги и честит празник.
Камината ми е BURNIT plus13.
Изключих я за почистване и при повторното включване ми даде error 2. Изчистих грешката и включих пак, но отново същата грешка.
Някой ако може да помогне.
Благодаря предварително.
Може да е пресостата. Май ако се запуши, дава тази грешка. Един прозрачен маркуч води до него. Не знам при бърнита как е, но при други камини има такъв и дава грешки, ако е запушен. Решението е просто - откача се маркуча към него и се продухва с уста. Може да се е запушил при почистването.
Силно ме съмнява ;)
burner - специалист
Е, не съм сигурен. Ама пък комина да се "счупи" едновременно с почистването.... Нека да провери, все пак.
Nikt - напреднал
startx написа:
burner написа:
СветльоKN написа:
Здравейте колеги и честит празник.
Камината ми е BURNIT plus13.
Изключих я за почистване и при повторното включване ми даде error 2. Изчистих грешката и включих пак, но отново същата грешка.
Някой ако може да помогне.
Благодаря предварително.
Може да е пресостата. Май ако се запуши, дава тази грешка. Един прозрачен маркуч води до него. Не знам при бърнита как е, но при други камини има такъв и дава грешки, ако е запушен. Решението е просто - откача се маркуча към него и се продухва с уста. Може да се е запушил при почистването.
Силно ме съмнява ;)
Аз като новобранец мисля да изкажа мнение.Преди седмица и на мен ми да тази грешка почистих гофрата но пак продължи.И така два три пъти.Реших да откача гофрата която влиза във комина и повярвайте ми изпада толкова много пепел която се бе навлажнила и затапила кумина.Сега е ок но мисля от време на време да хвърлям по едно око ако остана на пелети де все още ги обмислям нещата,сега ще видя и със стайния термостат как е и ще пиша.Лека вечер.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: