• 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Barbutko82 - специалист
Почистих и аз моята камина цялостно,след два тона изгорени пелети.Мисля,че може спокойно да изгори и четири тона без да се чисти,не беше чак толкова затлачена.Явно пелетите които ползвам са доста качествени.Поздрави.
grants - специалист
И аз днес чистих моята камина основно :toimonster:
Беше се задръстила на макс, но интересно че държеше горе долу ниски градуси на димните газове 100 110 на 54 53гр на водата. Сега разбира се са по-малко, но очаквах да няма толкова много сган.
Както и да е лъснах я отвсякъде , продухах и комина 2 3 пъти с вентилатора и сега е супер. Въпреки уплътненията труда ми отне около 2 часа. Ето го резила
Изображение

Барутко сподели какви пелети ползваш, от къде са и колко лв им е тона.
Аз тая година взех 1т иглолистни 350лв/т уж хубави, супер горят но след 1.2т някъде изгорени камината е задръстена на макс. Не е голяма драма, но ми е интересно какво да взема за следващия сезон.
От миналата година ми артисаха пак 1т иглолистни 300лв/т , но сравнени с тазгодишните са много зле - и като калоричност и като качество.
Утре ще чистя другата камина, че и тя хапна вече тон и нещо :)

Поздрави !
Barbutko82 - специалист
grants написа:
И аз днес чистих моята камина основно :toimonster:
Беше се задръстила на макс, но интересно че държеше горе долу ниски градуси на димните газове 100 110 на 54 53гр на водата. Сега разбира се са по-малко, но очаквах да няма толкова много сган.
Както и да е лъснах я отвсякъде , продухах и комина 2 3 пъти с вентилатора и сега е супер. Въпреки уплътненията труда ми отне около 2 часа. Ето го резила
Изображение

Барутко сподели какви пелети ползваш, от къде са и колко лв им е тона.
Аз тая година взех 1т иглолистни 350лв/т уж хубави, супер горят но след 1.2т някъде изгорени камината е задръстена на макс. Не е голяма драма, но ми е интересно какво да взема за следващия сезон.
От миналата година ми артисаха пак 1т иглолистни 300лв/т , но сравнени с тазгодишните са много зле - и като калоричност и като качество.
Утре ще чистя другата камина, че и тя хапна вече тон и нещо :)

Поздрави !
Живея в селце край Плевен.Пелетите купувам от местен производител,и с експериментите с други пелети,които съм взимал орт други места(когато човека няма в момента)смея да твърдя,че са с доста високо качество.Цената е 330лв зимно време,мисле че лятото ще са малко по евтинки(да се надяваме де :o )Твоята е доста затлачена в сравнение с моята,за това си мисля,че и четири тона ще изкара.Като гледам какви резбички са направили в ламарината,мисля че след още едно разглабяне ще има направи си сам :o
elmarr - специалист
Здравейте.Имам проблем с програмирането на камината.Някой успял ли е да е програмира за цяла седмица,и ако да как става.Аз уж е програмирах за неделя в 12.00 да се запали,че си бяхме на село и като се върнем да е топло,да ама не.Всичко правя както е описано в книжката,но уви не стана.
grants - специалист
А включи ли самото програмиране ? Там на EnAb трябва да е ON.
tysonlkr - специалист
elmarr написа:
Здравейте.Имам проблем с програмирането на камината.Някой успял ли е да е програмира за цяла седмица,и ако да как става.Аз уж е програмирах за неделя в 12.00 да се запали,че си бяхме на село и като се върнем да е топло,да ама не.Всичко правя както е описано в книжката,но уви не стана.

И задай кога ще изгасне.
elmarr - специалист
Включено е.Трябвали да се зададе задължително кога да се изключи.Как да разбера,че всичко е наред с програмирането.
elmarr - специалист
Искам да питам и друго.На коя степен трябва да бъде помпата,моята е на 3.Аз е сложих на 2,добре ли е.
burner - специалист
По-тиха ли е сега?
teodor7192 - напреднал
elmar и тебе те мързи да четеш ама... айде да ти отговорим!

1.Както ти казаха трябва EnAb трябва да е ON.
2.За да ти работи програмирането трябва да задаваш час на запалване и час на загасване.

Моята помпа също я свалих на 2 защото на 3 ме дразнеше шума в радиаторите,а и един радиоатор постоянно набираше въздух,който изчезна след като я свалих на 2.
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: