Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт мар 16, 2021 12:22 amdimitardonev написа:
Здравейте колеги, имам следния въпрос. На кои от трите клеми трябва да е свързан пресостата на камината? Взех си втора употреба камина Burnit 25kw, на която стария собственик е дал кабелите на пресостата на късо. Искам да възстановя работата на пресостата
Благодаря!IMG_20210228_122631~3.jpg
Eдиният кабел, независимо кой, на клемата която е горе. Понеже не зная логиката на контролера, другото ще е налучкване. Може да измериш къде има верига при изключена камина- другата клема е твоята.
Почисти маркучето и отверстието към камерата!
Благодаря! Утре ще го пробвам.
bu4o - напреднал
Здравейте,
В момента пробвам настройки на камина бърнит 25кв с параметър P05 на 13, не пипам пелетите, а само намалям настройки на вентилатор. За момента откъм разход се усеща разлика. Някой пробвал ли е със смяна на този параметър. Обмислям, да вдигна параметъра на 15.Има ли опасност от счупване на редуктор или шнек.
Здравейте!!! Имам няколко въпроса към Вас. От година имам пелетна камина GreenTherm 19 kw и от скоро започна да ми се препълва кошничката, ако някой може да ми каже на какво се дължи и също някой ако може да ми помогне с настройките как трябва да си ги променя като цяло!!! Ще съм Ви много благодарен!
bu4o - напреднал
нед мар 21, 2021 6:08 pmalexdobrev99 написа:
Здравейте!!! Имам няколко въпроса към Вас. От година имам пелетна камина GreenTherm 19 kw и от скоро започна да ми се препълва кошничката, ако някой може да ми каже на какво се дължи и също някой ако може да ми помогне с настройките как трябва да си ги променя като цяло!!! Ще съм Ви много благодарен!
Първо почистете димогарните тръби
нед мар 21, 2021 6:11 pmbu4o написа:
нед мар 21, 2021 6:08 pmalexdobrev99 написа:
Здравейте!!! Имам няколко въпроса към Вас. От година имам пелетна камина GreenTherm 19 kw и от скоро започна да ми се препълва кошничката, ако някой може да ми каже на какво се дължи и също някой ако може да ми помогне с настройките как трябва да си ги променя като цяло!!! Ще съм Ви много благодарен!
Първо почистете димогарните тръби
След това
seiko72 - специалист
нед мар 21, 2021 11:44 ambu4o написа:
Здравейте,
В момента пробвам настройки на камина бърнит 25кв с параметър P05 на 13, не пипам пелетите, а само намалям настройки на вентилатор. За момента откъм разход се усеща разлика. Някой пробвал ли е със смяна на този параметър. Обмислям, да вдигна параметъра на 15.Има ли опасност от счупване на редуктор или шнек.
здр пробвал съм и на 18 и също така на пауза 20 ефект няма ,бавно затопляне и не достига зададената температура на водата стъклото черно пробвал съм всякак.
bu4o - напреднал
нед мар 21, 2021 7:06 pmalexdobrev99 написа:
нед мар 21, 2021 6:11 pmbu4o написа:
нед мар 21, 2021 6:08 pmalexdobrev99 написа:
Здравейте!!! Имам няколко въпроса към Вас. От година имам пелетна камина GreenTherm 19 kw и от скоро започна да ми се препълва кошничката, ако някой може да ми каже на какво се дължи и също някой ако може да ми помогне с настройките как трябва да си ги променя като цяло!!! Ще съм Ви много благодарен!
Първо почистете димогарните тръби
След това
След това не трябва, да имате проблем ако не сте сменяли пелетите. Иначе вдигате въздуха...
seiko72 - специалист
нед мар 21, 2021 6:08 pmalexdobrev99 написа:
Здравейте!!! Имам няколко въпроса към Вас. От година имам пелетна камина GreenTherm 19 kw и от скоро започна да ми се препълва кошничката, ако някой може да ми каже на какво се дължи и също някой ако може да ми помогне с настройките как трябва да си ги променя като цяло!!! Ще съм Ви много благодарен!
намалете подаването на пелети
намалете подаването на пелети
[/quote]

Ако може да ми разясните малко повече, понеже не съм много запознат с това как се променят настройките на камината

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: