Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Жилището е на втори етаж от къща,няма външна изолация,две от стаите са с картон и вата на външните стени и таваните,дограмата е сменена,но първия етаж е необитаван,взех 25кW,с цел да отоплява и таванското помещение след бъдещ ремонт.Със променените настройки от мен,благодарение на вас от форума,камината свали разхода,в сравнение с настройките които беше направил инсталатора.Мисля че на ръчен режим на една от степените ще работи зимата,единственото което искам е след като е била в модулация и градусите са около 50 тогава да запали отново,защото сега се пали на 54,или ако може да ми кажете как да намаля времето на фаза стабилизация?

Поздрави!
burner - специалист
Grants ти е написал, да изучиш логиката на работа на камината. Аз бих допълнил - прочети изписаното в темата. Защото начинът по който говориш и въпросите, които задаваш, показват че още не се ориентираш добре в нещата.
filmatoplo - майстор
:shock: 25 клв за 85 квадрата е супер голяма камина :wink:
burner - специалист
Иска да му работи в режим on/off с хистерезис 24°. Какво става със стайната температура в този случай? Иска да променя времето за запалване, без вероятно да му е известно, че камината пали по време И темп. на изх. газове. И неизвестно защо иска да пипа стабилизацията. Малко е опасно да се бърника така.
kali3896 - напреднал
Здравейте на всички във форума.Камината ми е от януари 2018 със стария контролер 13 киловата комфорт + .Интересува ,ме параметър Т03 в меню ТP 05 на колко трябва да е?При мен е настроен на 72 ,а в заводските настройки го дават 30 . ВРЕМЕ ЗА ЗАРЕЖДАНЕ ПРЕДИ ЗАПАЛВАНЕ.Това оказва ,ли някакво влияние?
Здравейте на всички наскоро си купих burnit 25 plus с новото управление. Въпроса ми е следния някой има ли сервизните настройки и ако може да ми ги прати на big_demon@abv.bg :prayer:

Прикачен файл

20181008_233215.jpg
Raij - специалист
Някой има ли сервизните настройки на сухите камини и ако може да ми ги качи
Burnit2018 - помощник
нед окт 07, 2018 1:01 pmGogomimeto написа:
Здравейте пичове.Купих си камина Бърнит 25 кв с Фумис контролер.Свързах я и чакам майсторите да дойдат да я пуснат.Обаче ги нямаааа.Пуснах я за проба и пали и работи малко и гасне и ми светва иконата че е празен бункера.Все едно е в някъв режим на симулация.А в бункера има пелети.Мисла си да не е в режим демонстрация.Дайте идей ако е такъв режим как да го спра защото се вбесявам вече и майсторите ги няма абе мани.Благодаря предварително.Ааа и иконата на настройките за пелети не свети и не ми дава да влеза в нея.
Здравей колега да те питам колко пелети хваща бункера и че моята 15кг 1 чувалче а пише 45кг :o
startx - специалист
вт окт 09, 2018 8:46 pmBurnit2018 написа:
нед окт 07, 2018 1:01 pmGogomimeto написа:
Здравейте пичове.Купих си камина Бърнит 25 кв с Фумис контролер.Свързах я и чакам майсторите да дойдат да я пуснат.Обаче ги нямаааа.Пуснах я за проба и пали и работи малко и гасне и ми светва иконата че е празен бункера.Все едно е в някъв режим на симулация.А в бункера има пелети.Мисла си да не е в режим демонстрация.Дайте идей ако е такъв режим как да го спра защото се вбесявам вече и майсторите ги няма абе мани.Благодаря предварително.Ааа и иконата на настройките за пелети не свети и не ми дава да влеза в нея.
Здравей колега да те питам колко пелети хваща бункера и че моята 15кг 1 чувалче а пише 45кг :o
45 кг това е писмена грешка :) повече от 20 кг не събира зависи от големината на пелета ! :)
grants - специалист
Колеги някой има ли си на понятие какъв сигнал се подава на AUX входа на контролера на пинове 24/25 ? Предполагам е някое реле на 220V , което искам и аз де, но не си спомням а и нямам снимка на контролера ..

Поздрави !

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: