Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте! От месец имаме изградена отоплителна инсталация с пелетна камина BURNIT Comfort 25KW 4G в селска къща. Очакванията ни за комфорт и приятна топлина бяха определено големи. За избора на камината се доверихме изцяло на фирмата, която изгради цялостната инсталация в къщата ни, заедно с бойлер. След, като инсталацията заработи, бяхме много неприятно изненадани от силен шум, може би на вентилатора (не сме сигурни къде е проблема?), но определено шума, който се чува наподобява шума на готварска печка, когато се включи вентилатор, но по-силно. Разбира се, свикнали сме на шум от работата било на ширм или готварска печка, но едно е да слушаш този шум за определено време, докато се готви и съвсем различно е, да е непрекъснато в дневната стая, където отпочиваме или искаме да се насладим на приятен разговор или филм, примерно! Кошмарът е пълен вечер, когато всичко наоколо утихне! Шумът се превръща в бучене, който се чува в коридорите при затворена врата в дневната. Но това не е всичко! Явно от въпросното вибриране се получана резонанс и той се чува по цялата система, т.е радиаторите в стаите започват да жужят, като звука наподобява жужене на стара луминисцентна лампа! Жуженето е еднакво на всички степене, в т.ч. при степен 0 на термоглавата на радиатора, спира само, ако бъде изключена камината! Идваха представители на фирмата производител и се опитаха да ни убедят, че това е нормален шум за този вид печки!? В същото време, наши съседи, в жилищния блок имат този вид печка от 5 год, като е 15 KW и печката е поставена в детска стая. Работи изключително приятно, като шума почти не се чува, по-скоро едва доловим шум от горенето. Моля, ако някой от Вас е имал такъв проблем и е намерил решение, моля споделете!
burner - специалист
Единствената ви надежда е шумът да е от водната помпа. Можете да го разберете, като угасите камината. В този случай водната помпа ще продължи да работи известно време (след спирането на вентилатора) и ще разберете дали шумът е от вентилатора, или помпата. Предишната ми камина на дърва работеше с водна помпа, която изобщо не се чуваше и трябваше да я пипна, за да разбера дали работи. Пелетната ми камина Burnit 13 кВт е със шумна помпа, която се чуваше доста силно по стаите (неприятен шум в радиаторите), както и в самата камина. Поставих я на втора степен и шумът намаля много, почти не се забелязва. Ще я пробвам и на първа, при сезонното почистване ще я разглобя и ще направя това.
Благодаря Ви! Всъщност първоначално съмненията бяха за помпата. При 2 степен шума в радиаторите намаляше малко, но шума от камината нямаше промяна. Оторизираният инсталатор смени помпата с такава от тяхна демонстрационна печка, но всичко си остава по- старому. Идва представител на фирмата, който остави да работи само вентилатор и той се чуваше неприятно, но човекът е категоричен , че просто тези печки са шумни и това е нормален шум, което е абсурдно!
burner - специалист
Камината ви е 4G, вероятно новият модел на Burnit. Не можем да знаем какво са сътворили във фирмата. Може вентилаторът да има дисбаланс, може лагери нещо...
nasiko_83 - помощник
Здравеите колеги имам бурнит 13 комфорт но забравих кои параметар беше за автоматичното убдухване помогнета ако можете
:cry: :cry: :prayer:
nasiko_83 - помощник
Здравеите колеги имам бурнит 13 комфорт но забравих кои параметар беше за автоматичното убдухване помогнета ако можете
:cry: :cry: :prayer:
nasiko_83 - помощник
чет яну 17, 2019 6:03 pmburner написа:
чет яну 17, 2019 2:49 pmtolini61 написа:
Да, така е. И на мен ми направи впечатление като гледах снимки и клипове на други пелетни печки. Мога да отрежа с ъглошлайф страничните планки, така,че да се открият отворите и пепелта да пада свободно в казанчето. Предполагам /не съм сигурен/ че са увеличили обема на горивната камера с цел да се повиши мощността на печката, но това е довело до запушване на тези отвори. Въобще имам идея да направя нова горивна камерка от неръждавейка. Може да добавя нови отвори или да увелича диаметъра на съществуващите. Ако някой има някакви идеи с удоволствие ще ги приема.
Не е нужно да режеш страничните планки изцяло, а само да ги позапилиш дотолкова, че хем отворите да са свободни, хем планките да уплътняват горивната камера така, че да няма загуба на въздух при продухването.
Ето как направих това при мен. Това ми е втора горелка, първата още си стои с онези арковидни уши, с които горелката не можеше да се прочисти изобщо. За 40 лева изобщо не си заслужава даDSCN1035.JPG си правиш горелка от неръждавейка, освен да ти е от безплатен материал и си я правиш сам в работно време.
На производителите на Бърнит изобщо не им пука за клиентите и изобщо не са погледнали как лежи горелката и че планките закриват отворите. Да не говорим, че от задната страна планка изобщо няма и когато заварих и там, се оказа ще тя не може да легне, защото отдолу има една голяма плюнка от заварката, която стъргах с дремел. И другите планки ги доправих. Пълно не пренебрежение, а презрение към клиента. Но камината като устройство (конструкция) и взаимодействие със софтуера е по-добра от доста други, широко рекламирани във форума. Не се влияе от качеството на пелетите и не и трябва пренастройка при смяната им, а и комбинацията между пелети и въздух няма голяма чувствителност и камината пердаши без проблем.
здравеи колега от каде мога да си закупя друга кошница защото моита е като тази която уписваш със дъгообразни стоики
burner - специалист
Скорост на вентилатора за периодично прочистване ( ако това имаш предвид като автоматично обдухване) - ТР 02 , параметър U08. Това в меню на вентилатора. Интервал за повторение на периодично почистване - меню таймер ТР 05, параметър Т07. Скоростта не съм я пипал, интервалът при мен е на 30 минути. заводски е на 60 минути. Всъщност мисля, че заводската настройка е добра, но при мен остана така, както беше когато бях със старата кошница, която не се чистеше добре. Новата купих от фирма, занимаваща се с продажба и инсталация нa Burnit. Просто не исках да пипам оригиналната, защото не знаех какво ще се получи. Резултатите надминаха очакванията ми. Дори с пелети А2 в кошницата след 14 часа работа няма и прашинка. За доставката чаках два месеца, но не бързах. Залепих отвсякъде планки. Отначало залепих и въже, но после то падна и видях, че няма никаква нужда от него. Ако изгори тази кошница, ще преправя и старата. Ако имаш още някакви въпроси - питай.
nasiko_83 - помощник
ср мар 13, 2019 7:39 pmburner написа:
Скорост на вентилатора за периодично прочистване ( ако това имаш предвид като автоматично обдухване) - ТР 02 , параметър U08. Това в меню на вентилатора. Интервал за повторение на периодично почистване - меню таймер ТР 05, параметър Т07. Скоростта не съм я пипал, интервалът при мен е на 30 минути. заводски е на 60 минути. Всъщност мисля, че заводската настройка е добра, но при мен остана така, както беше когато бях със старата кошница, която не се чистеше добре. Новата купих от фирма, занимаваща се с продажба и инсталация нa Burnit. Просто не исках да пипам оригиналната, защото не знаех какво ще се получи. Резултатите надминаха очакванията ми. Дори с пелети А2 в кошницата след 14 часа работа няма и прашинка. За доставката чаках два месеца, но не бързах. Залепих отвсякъде планки. Отначало залепих и въже, но после то падна и видях, че няма никаква нужда от него. Ако изгори тази кошница, ще преправя и старата. Ако имаш още някакви въпроси - питай.
благодаря ти много колега :supz: :supz: :prayer: :prayer: :partyman:
nasiko_83 - помощник
ср мар 13, 2019 8:01 pmnasiko_83 написа:
ср мар 13, 2019 7:39 pmburner написа:
благодаря ти много колега :supz: :supz: :prayer: :prayer: :partyman:
здравеи колега днес се случи нещо
Страно изписа ми ерор 7 и няма изчистване на грешката и не тръгва незнам какво да правя :roll:

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: