Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Raij - специалист
Върни си 60 секунди. За дай да пълни пелети още малко . С кой модел си.
Orion - специалист
чет юни 06, 2019 8:13 pmRaij написа:
Върни си 60 секунди. За дай да пълни пелети още малко . С кой модел си.
С 25 киловатовата. Всъщност има случаи и в които запалва от първия път...
Raij - специалист
C01 да е 1.5 или 2сек. С02 може и 0.5 или 1сек. U01 да е по малко от U02 .пълненето от 57сек. да стане 60-70 . звъни по добре много неща не са ти ясни. подготви и конкретни въпроси
Orion - специалист
чет юни 06, 2019 10:16 pmRaij написа:
C01 да е 1.5 или 2сек. С02 може и 0.5 или 1сек. U01 да е по малко от U02 .пълненето от 57сек. да стане 60-70 . звъни по добре много неща не са ти ясни. подготви и конкретни въпроси
Добре Raij,
Ще звънна с удоволствие... Само да взема пелети, че свършиха днес.
Разбирам защо казваш да променя тези неща, но не се бях замислил. С предишната почти никога нямах проблем... Сигурен съм че има много неясни неща, да...
Вероятно ще опитам и да преработя запалката за да е по напред, но няма да е скоро. Не е удобно на място. Ще стане когато я почиствам.

Поздрави и късмет!
Последна промяна от Orion на чет юни 06, 2019 10:47 pm, променено общо 1 път.
Raij - специалист
на 152 страница имам качени настройки виж ги за 13- ка са
Orion - специалист
чет юни 06, 2019 10:37 pmRaij написа:
на 152 страница имам качени настройки виж ги за 13- ка са
Ще ги видя! Чел съм всяка страница от този форум, при това, не веднъж :-)
nasiko_83 - помощник
здр. знаете ли как може да се пусне помпата на камина бурнит комфорт 13 без да се пали за да завърти водата :?
lampamp - помощник
И аз чета темата отдавна. Имам burnit comfort 13+ отоплявах се 2 зими с нея предстояшата ще ми е 3 та. Апартамент 80 кв. 3 радиатора с обща мощност около 8 кв.
Мисля тая зима да включа и бойлера изгорени пелети около 1.5 тона на сезон подържам 23 24 градуса температура.
Имах проблем отначалото с едни калпави пелети до като ги тествах. 2 години не съм я отварял за чистене основно нито печката нито кюнците. Като в края на миналата зима се позавишиха темп на изходящите газове което е нормално. Съответно и иска по усилен вентилатор. Останах доволен от инвестицията като цяло. Моята е модела от 2016 с калпавата кошница ама и така при добри настройки за 2 дена горене през деня остава по кишетата леко пепел. Кошницата се осмуква на 2 дена понякога и на 4. Отстрани найстина тея уши задържат доста пепел.. Помпата е шумна китайска. Трябва да пробвам да направя друга кошница с дупки само отдолу и горе да е уплътнена. Четох че разширяват отвора на шнека за да може да заграбва по добре пелетите не ми е гаснала заради това. Последните настройки по спомен са вентилатора от 1200 1300 до 1600 спрямо степените и пелетите от 1 до към 4.4 на 5 степен. Почистването е през 20 мин на 2000 об. Мин. Когато я изчистя и настроя да гори добре ще постна точните данни след почистването.
А какъв е диаметъра на димогарните тръби за да знам какъв шомпол да си взема и колко дебело въженце отгоре за капаците да взема? В моя град няма такива екстри и да съм подготвен преди разглобяването.
Ще ми е интересно колко мизерия ще извадя отвътре за 2 години и малко над 3 тона пелети :-D
Някой ползва ли стаен термостат, как се отразява режима ОН ОФ на запалката най вече. Мойта е керамична, но все пак и тя душа носи.
Прикачен файл:
IMG_20190903_151259.jpg
burner - специалист
Отлагането на сезонното почистване е опасно. По инструкция се извършва макс на 1000 кг пелети. Изолационни огнеупорни въжета има не само отгоре, а и при капаците на двата ревизионни отвора долу, от двете страни. При мен след три почиствания те са като нови и не се нуждаят от смяна. Диаметърът на по-широките димогарни тръби май беше 60 мм, на по-тесните не помня, но имам купени две различни телени четки, с които ги стържа. Купи си нова кошница, всъщност новите не са с арковидни уши. Аз така направих, заварих отвсякъде нови пластини горе, отворите изобщо не съм ги запушвал, защото след заварката на новите опори се наложи да намаля значително скоростта на вентилатора. Ако те интересува още нещо, питай.
tysonlkr - специалист
пет сеп 06, 2019 1:59 pmburner написа:
заварих отвсякъде нови пластини горе, отворите изобщо не съм ги запушвал, защото след заварката на новите опори се наложи да намаля значително скоростта на вентилатора. Ако те интересува още нещо, питай.
Дай някоя снимка на модифицираната кошница.

nasiko_83 в менюто за тестване има и тест на помпата. :wink:

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: