Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте Бърнити,от скоро имам Бърнит 25 ,но ми се струва, че вентилатора се включва когато си иска той.Къде в менюто да го променя да речем да се включва на 20-30 мин.?Благодаря предварително
seiko72 - специалист
вт фев 11, 2020 6:06 pmCveti.86 написа:
Здравейте Бърнити,от скоро имам Бърнит 25 ,но ми се струва, че вентилатора се включва когато си иска той.Къде в менюто да го променя да речем да се включва на 20-30 мин.?Благодаря предварително
здр ако говорим за самото почистване,интервал за повторение на периодично почистване параметър TP05 при T07 заводски е 60 можеш да си го промениш 3x20=60 или 2 x30 =60 това е в зависимост от качеството на пелетите, многото препълване на кошничката.
seiko72 - специалист
пон фев 10, 2020 12:04 amdenisnh написа:
Здравейте , интересува ме какъв ви е разходът на пелети за 24h, от скоро съм с Burnin 25kw , като я държа на първа степен и за 8 часа отива едно чувалче , което ми се струва доста. Водата след по-продължителна работа достига 61/2 градуса и след това си ги поддържа.
Не е идвал представител да я настройва и си е със стандартните настройки.
коригирай го на Автоматичен режим на работа на камината , напиши си настройките на лични.
burner - специалист
Вчера беше топло и 13 квт Бърнит за 12,30 часа работа даде разход 6 кг. Твърдо 500 г на час. Чистя я веднъж на няколко дни. Заложена Т на водата 46 градуса, за час и половина застана стабилно на 45 градуса и там си остана целия ден на първа степен. В стаите Т достигна 25 градуса, това за 65 кв м с вътрешна изолация, в къща. Настройката на първа степен е 0,7 с 5 минуса, вентилатор на 950 оборота. Като се изключи трудоемкото основно ( за мен сезонно) почистване, камината работи перфектно. Прочиства се идеално и не задържа грам прах в горелката. За шлака изобщо няма да говоря. Май е по-добра от много други прехвалени марки.
нед фев 09, 2020 1:14 pmantracs_02 написа:
пет фев 07, 2020 9:05 amТрифон П.Трифонов написа:
ср фев 05, 2020 1:34 pmantracs_02 написа:
Здравейте ползвам камина burnit 25 kw с fumis контролера сложил съм и стаен термостат на параметър 76 съм задал 2 но камината работи 5 минути и гасне четох че трябва да се даде на късо AUX входа но незнам къде се намира ще съм благодарен ако ме светнете по въпроса
След 3.13м се вижда бялата клема, на гърба на камината, ако не си го намерил досега.
Всъщност, там трябва да вържеш СТ.
Знам за нея там съм съм го вързал но достига зададената температура и камината гасне и когато трябва да запали не пали четох че някъде трябва да се закъси AUX но незнам къде се намира и дали го има на fumis или се прави по друг начин
E те тва е AUX де. Закъсява се, когато камината работи по температура на водата. Когато поставиш СТ, свързвайки го на AUX, той закъсява този вход и камината гасне. Защо гасне при теб, не зная. Настройвал съм само една камина с Фумис, като това беше в началото на сезона, та спомените ми, за контролера, са доста изветрели. Чети и темата за Екоспар! Аз се образовах там, тогава.

burner, ако конструкцията на Бърнит е същата като на Екоспар, за която имам преки впечатления, с Фумис контролера, то камината си е перфектна. Просто трябва да се разучи подробно контролера, да се настрои добре и това е.
Прехвалените марки са с доста по лесен контрол.
burner - специалист
Не е с Фумис. 2016 г е. Само съм намалил подаването на гориво и оборотите на вентилатора. Досега съм ползвал 5 вида пелети и никога не са искали донастройка. Втора година след като си преправих горивната кошница, не съм пипнал нито един параметър. Няма никакви странни проблеми. Температурата на изх. газове е от 78 до 83°С и няма грам конденз нито вътре, нито в кюнците. Но си тегли топъл въздух от стаите, достатъчен й е. Пожелавам на всеки безпроблемна работа на отоплителното пелетно устройство.
здравейте, да попитам burnit comfort plus и burnit comfort 18kw са две различни камини нали.Благодаря предварително.Изчетох всичко но май не става въпрос за една и съща камина.
Здр. Камина Burnit comfort 15kw при стартиране започва да загрява но не подава пелети и дава термал грешка изключвам я и при повторно стартиране всичко е наред. Някой имал ли е този проблем и може ли да помогнете
silent - майстор
изпразни бункера и виж дали нещо не блокира шнека...също така може да посръчкаш с един шиш през търбата която пуска пелети в кошницата дали нещо не го е блокирало.....
diqn88 - специалист
Здравейте, някой имал ли е следния прсблем!
Камината е бърнит комфорт 4G, не ми позволява да променям стойността на температура в стаята. След това забелязах, че камината работи само на минимална мощност, независимо на коя степен е оставена. Правих опити да променя стойността за максимална мощност. Параметър Р018. Независимо от стойността която е въведа оставаше без промяна подаването на пелети. Само при промяна на параметър Р010 за минимална мощност се променяше подаването. Което потвърждава че работи на минималната мощност. Зададени са 60 гр на вода и от самото начало си работи с тази минимална мощност. Дайте идея какво може да е станало и ако някой знае как да рестартирам настройките че да се върнат към фабричните. :?:

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: