Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте колеги моля за помощ .Камината ми е Бурнит 13 kw .Защо когато се опитам да намаля температурата когато е на автоматична вместо да мине на по ниска степен става точно обратното ? Скоро си смених платката направил съм си настройките по инсталаторското меню . От къде може да идва тоя проблем ?
Здравейте. Имам камина burnit 25 kw. С новият контролер е. Задавам в таймер седмична модалност,после го включвам на ON. В таймерите задавам от 06:00 до 10 :00 и не се включва. Сменя часовете и никой. На дисплея излиза, че е зададено С(седмично) и часовник,но не пали. Къде бъркам? Благодаря предварително =D>
iva6ki - специалист
Трябва да активираш съответния интервал със средния бутон отдясно да се покаже чек., чак тогава е активен и аз се бутах доста време :-D
нед ное 29, 2020 3:57 pmiva6ki написа:
Трябва да активираш съответния интервал със средния бутон отдясно да се покаже чек., чак тогава е активен и аз се бутах доста време :-D
Стана. Голямо лутане беше :? Благодаря iva6ki! Трябва да почерпя.
seiko72 - специалист
ср дек 11, 2019 9:23 pmburner написа:
Правилно си разбрал. При стойност 60 прочиства един път на час, при стойност 30 - два пъти, при 20 - три пъти на час и т.н. Преди да си реконструирам горивната кошница прочиствах три пъти на час, сега май съм с два пъти. Ако пелетите са хубави и един път е достатъчно, но ако продухването съвпадне с модулация, то тогава то не се включва, та затова за всеки случай - два пъти. Ти решаваш, в зависимост от обстоятелствата.
здр искам да те попитам как си реконструирал кошничката , и моята е от старите ?
Здравейте, имам камина Burnit Comfort 13. Камината е със компютър Furius ( или както се казва, може и да бъркам). Прегледах темата но не намерих никъде упътване във настроиките кой параметър за какво е. Интересуват ме изцяло имали някакво упътване кое за какво е във настроиките. Имам следния проблем. При чиситене на камината тази година от сервизен техник. Му казахме малко да я намали защо когато гореше подаваше твърде много и направо се тресеше. Какво е правил не знам. Сега печката е нагласена на 60 градуса на водата. Достига 60 градуса и почва да подава по-малко. А преди стигаше 65 градуса и изгасваше. Като паднеше на около 55 пак се пали. Но сега не спира да гори, постоянно си подава. Също днес забелязах на кошничката в която горят пелетите се получава нещо като нагар по нея. От самите пелети не ги изгаря хубаво. Разбрах как да вляза във менюто но не знам кое за какво е. Ако някой има упътване кое за какво е ще съм благодарен ако го сподели.
burner - специалист
ср дек 02, 2020 9:15 amseiko72 написа:
ср дек 11, 2019 9:23 pmburner написа:
Правилно си разбрал. При стойност 60 прочиства един път на час, при стойност 30 - два пъти, при 20 - три пъти на час и т.н. Преди да си реконструирам горивната кошница прочиствах три пъти на час, сега май съм с два пъти. Ако пелетите са хубави и един път е достатъчно, но ако продухването съвпадне с модулация, то тогава то не се включва, та затова за всеки случай - два пъти. Ти решаваш, в зависимост от обстоятелствата.
здр искам да те попитам как си реконструирал кошничката , и моята е от старите ?
Премахнах арковидните опори и заварих пластини от четирите страни. Няма нужда от уплътнително въже. Започна да се чисти перфектно, наложи се да намаля скоростта на вентилаторите. Това е.
seiko72 - специалист
пет дек 04, 2020 8:44 pmburner написа:
ср дек 02, 2020 9:15 amseiko72 написа:
ср дек 11, 2019 9:23 pmburner написа:
Правилно си разбрал. При стойност 60 прочиства един път на час, при стойност 30 - два пъти, при 20 - три пъти на час и т.н. Преди да си реконструирам горивната кошница прочиствах три пъти на час, сега май съм с два пъти. Ако пелетите са хубави и един път е достатъчно, но ако продухването съвпадне с модулация, то тогава то не се включва, та затова за всеки случай - два пъти. Ти решаваш, в зависимост от обстоятелствата.
здр искам да те попитам как си реконструирал кошничката , и моята е от старите ?
Премахнах арковидните опори и заварих пластини от четирите страни. Няма нужда от уплътнително въже. Започна да се чисти перфектно, наложи се да намаля скоростта на вентилаторите. Това е.
здр някой решил ли си е проблема с препълването на кошничката. нека сподели Благодаря.
Хайде и аз да се включа с въпрос. Вчера ми върнаха от сервиз камина burnit comfort 25kw, купих я миналата година.

След едномесечен ремонт при вчерашното пускане в началото гореше добре. По едно време пламъка намаля и накрая загасна, като даде грешка за липса на пелети в бункера.

Настроена е на 18 градуса в помещението, 52 на водна риза, а на водната помпа мисля, че е 49 градуса.

Някой има ли идея защо се получава това? Докато работи няма проблем, изгаря пелетите, чисти се, стъклото не почернява бързо.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: