Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб дек 19, 2020 9:01 amigivanov1988 написа:
Вчера ми върнаха от сервиз камина burnit comfort 25kw, купих я миналата година.

След едномесечен ремонт
Малеее :shock: #-o ! Верно ли ти я взеха от къщи, държаха я месец и пак ти я върнаха? Като можеха да дойдат с резервни части и да ти я ремонтират за час, вместо за месец + 2 транспорта! Тия ще ме уморят! Смятай дали ще имаш сервиз след края на втората зима. Сега по темата - как така си я настроил да спира на 52*С, след като помпата тръгва на 49*С? Ами тя докато тръгне помпата, температурата веднага започва да се вдига и камината трябва да спре. Я задай поне 60*С и докладвай.
съб дек 19, 2020 9:16 amLazarGanev написа:
съб дек 19, 2020 9:01 amigivanov1988 написа:
Вчера ми върнаха от сервиз камина burnit comfort 25kw, купих я миналата година.

След едномесечен ремонт
Малеее :shock: #-o ! Верно ли ти я взеха от къщи, държаха я месец и пак ти я върнаха? Като можеха да дойдат с резервни части и да ти я ремонтират за час, вместо за месец + 2 транспорта! Тия ще ме уморят! Смятай дали ще имаш сервиз след края на втората зима. Сега по темата - как така си я настроил да спира на 52*С, след като помпата тръгва на 49*С? Ами тя докато тръгне помпата, температурата веднага започва да се вдига и камината трябва да спре. Я задай поне 60*С и докладвай.
Спукана водна риза и в горивната камера сълзеше вода. На 24.11 подадох сигнала, на 02.12 дойде техник и вчера ми я върнаха.

Случва се машина да се строши, ама толкова време за отремонтиране и то декември месец е малко тъпо.

Довечера като се прибера ще задам на водната риза 60 градуса и утре ще пиша.

При зададените условия тази грешка нормална ли е с липса на пелети в бункера? И как мога да видя кода на грешката, а не само иконата? Търсих в интернет, но не видях или просто си е само с иконка.

Благодаря за съвета :)
За мое огромно съжаление проблема е още налице.

Все така светва след известно време иконата за липса на пелети, а пелети има и камината спира да работи. Без да се препълва кошничката или да остават неизгорели пелети.

Както и в предишния коментар и тук ще попитам има ли как да разбера точния код на грешката или си е само с иконка?
Здравейте !
Вече пет сезона се отопляваме с Бурнит 25 комфорт. За сега не съм имал никакви проблеми. За съжаление вентилатора за изгорели газове започна да издава странни звуци. Някой знае ли къде мога да купя резервни части за този модел вентилатор или направо комплект вентилатор ?
pepi3196 - специалист
нед дек 20, 2020 9:00 amrostma написа:
Здравейте !
Вече пет сезона се отопляваме с Бурнит 25 комфорт. За сега не съм имал никакви проблеми. За съжаление вентилатора за изгорели газове започна да издава странни звуци. Някой знае ли къде мога да купя резервни части за този модел вентилатор или направо комплект вентилатор ?
При мен странния шум от вентилатора изчезна след сваляне и почистване от налепите
нед дек 20, 2020 5:02 pmpepi3196 написа:
нед дек 20, 2020 9:00 amrostma написа:
Здравейте !
Вече пет сезона се отопляваме с Бурнит 25 комфорт. За сега не съм имал никакви проблеми. За съжаление вентилатора за изгорели газове започна да издава странни звуци. Някой знае ли къде мога да купя резервни части за този модел вентилатор или направо комплект вентилатор ?
При мен странния шум от вентилатора изчезна след сваляне и почистване от налепите
Благодаря за съвета !
По принцип всяка пролет почиствам камината основно. Звукът е като на разбити лагери. Явно ще трябва да я отворя отново. :?
В крайна сметка се оказа, че подаването на пелети не е било достатъчно и камината не можеше да влезе в модулация. Сега вече всичко е наред.

Друго питане. Някой да е слагал външен термостат? Искам да си го подвържа, че иначе пак трябва да идват до нас.
съб дек 19, 2020 9:16 amLazarGanev написа:
съб дек 19, 2020 9:01 amigivanov1988 написа:
Вчера ми върнаха от сервиз камина burnit comfort 25kw, купих я миналата година.

След едномесечен ремонт
Малеее :shock: #-o ! Верно ли ти я взеха от къщи, държаха я месец и пак ти я върнаха? Като можеха да дойдат с резервни части и да ти я ремонтират за час, вместо за месец + 2 транспорта! Тия ще ме уморят! Смятай дали ще имаш сервиз след края на втората зима. Сега по темата - как така си я настроил да спира на 52*С, след като помпата тръгва на 49*С? Ами тя докато тръгне помпата, температурата веднага започва да се вдига и камината трябва да спре. Я задай поне 60*С и докладвай.
Може ли да ме насочиш, кой параметър е на колко градуса да се пали отново камината. С бърнит 25ца (с гадния TIEMME K500). В момента съм я нагласил на 48 градуса на водата да спира, при хистерезис 2. На 47 влиза в модулация до към 52 и после спира (режим готовност). После като падне до 42 градуса, пак пали. Иска ми се да направя интернвала за почивка по-голям. Чудно ми е дали е нормално да гори почити 2 чувала за 24ч? :weedman: :weedman:
Orion - специалист
Здравейте, за много години...
Здраве и късмет на всички!

Въпросът ми е относно запалката на 25 киловатовата камина...
Още тук бях попитал за нея - тук
Та в крайна сметка спря да пали, реших че е от запалката и взех нова. Отново от тези на Сънсистем. Обаче проблема си остана, не пали и с новата.
И новата и старата нагряват, когато ги пробвах вън... Стават червени, но не в края а там където са си в тръбичката.
Та питането ми е ако някой знае да каже дали топлият въздух от вентилатора духа през самата тръбичка или от долу и от какво би могъл да е проблема.
Когато я запаля с бренер, ръчно си запалва и си работи супер. Чистена е преди сезона, но правих ремонт, възможно ли е прахоляка да е запушил някоя дупчица ако има такава, когато вентилатора пали с топлият въздух?
Променях вентилатора при палене от 1300 до 1800 оборота, времето на загряване преди палене от 40 до 80... Никаква разлика!

Поздрави и късмет!
ИзображениеЗдравейте и за много години. Закупих лятото и аз една камина burnit comfort 25B.инсталораха я в началото на ноември запалиха я без проблем за 10мин.и готово, да обаче разхода беше доста голям и започнах да ръчкам по менютата, но по настройките на comfort+ а те не са точно същите. Аз имам 6 степени +автоматичната. В менюто има параметри които в инсталатор ските настройки на comfort+ ги няма. Камината няма стъкло. Вече влизам в час (горе-долу) молбата ми е, ако на кой има инсталационните настройки да ги даде. Надявам се да има някой с такава за сравнение. Благодаря! След малко ще прикача файл с управлението

Прикачен файл

Screenshot_20201229-184341_Chrome.jpg

Прикачен файл

IMG_03012021_195325_(768_x_1360_pixel).jpg
Последна промяна от Андрей Добрев на нед яну 03, 2021 7:54 pm, променено общо 1 път.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: