Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
За подовото се слага термосмесителен вентил и проблеми няма
vandu - специалист
Благодаря,
като чета постовете все повече се навивам за подово. :supz:
kartechar - специалист
То всичко добре, ама не каза с какво гориво ще топлиш подовото. Аз от 12 години съм с такова и котел на природен газ, ама с котел на твърдо гориво :? ?
маречков - специалист
kartechar написа:
То всичко добре, ама не каза с какво гориво ще топлиш подовото. Аз от 12 години съм с такова и котел на природен газ, ама с котел на твърдо гориво :? ?
Ако може да споделиш колко квадрата топлиш и колко плащаш?
kuuuuuul - майстор
До сега не съм чул някой който ползва подово да е останал недоволен.Това е просто най доброто отопление и мисля че е задължително за новото строителство.Единственото което може да се добави е прекарването на тръби за радиатори за всеки случай.
vandu - специалист
Отоплението ще е на нафта. Квадратурата е малка, 3 етажа, всеки по около 40 кв., но за сега са само 2.
kartechar - специалист
маречков написа:
kartechar написа:
То всичко добре, ама не каза с какво гориво ще топлиш подовото. Аз от 12 години съм с такова и котел на природен газ, ама с котел на твърдо гориво :? ?
Ако може да споделиш колко квадрата топлиш и колко плащаш?
Отоплявам апартамент 100 кв. м. В зависимост от температурите навън, сметките за газ са ми били от 150 до 350 лв., като тук влиза и топлата вода и отчасти използването на газова печка с котлони. Това до миналия отоплителен сезон, когато и газта беше най-скъпа. От новия сезон - 43 лв. за октомври, 62 лв. за ноември и 132 лв. за декември. Сега газта е по-евтина, ама то и кой знае какъв студ не е имало (изключвам последните дни - те ще рефлектират в сметката за януари).
Здравейте,
От много време чата във форума за водното подово отопление, навих се да го инсталирам, и когато дойде време за реализация на проекта- възникна колебание. Майсторът, който възнамерявах да го осъществи ми говори, че водното подово отопление не е било много здравословно.
Молбата ми хорато, които имат реални погледи и живеят с такъв тип отопление да напишат по някой ред за НЕГАТИВИТЕ на този вид отопление.
Благодаря ви предварително!
kartechar - специалист
Дано докато пиша тези редове не се спомина, защото повече от десетилетие се излагам на нездравословното въздействие на водното подово отопление :mrgreen: . Би ли споделил какви аргументи изтъква твоят майстор относно проблемите, които би ти докарало подовото (не електрическо) отопление?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
duev1990 написа:
Здравейте,
От много време чата във форума за водното подово отопление, навих се да го инсталирам, и когато дойде време за реализация на проекта- възникна колебание. Майсторът, който възнамерявах да го осъществи ми говори, че водното подово отопление не е било много здравословно.
Молбата ми хорато, които имат реални погледи и живеят с такъв тип отопление да напишат по някой ред за НЕГАТИВИТЕ на този вид отопление.
Благодаря ви предварително!
Изтъкваното като негатив - въздушният поток, който вдигал всяка прашинка и ти задъствал дроботете. Аз това тотално го игнорвам, ако искаш мога и писмено)
Другото негативно - някой се сетил, че хората с разшиени вени, флебити и подобни, не бива да си топлят много краката.... това също е шит относно подовото отопление, също мога и писмено, ама викам, да ми го спестиш мислейки
Друг негатив ни съм чувала ни съм виждала
Ся, ако искаш да си биеш гвоздеи в пода е друга работа

Тема "Подово парно или радиатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: