Най - вълнуващия въпрос зимно време.
wanderer - специалист
  • използвах ламарина с дебелина 1.2 мм за корпуса, тухлите ги мазах с циментоподобната смес на "боро"
Прикачен файл:
IMG_9343 - Копие.JPG
за финал боя щъркел - това се получи -
Прикачен файл:
IMG_9346 - Копие.JPG
Прикачен файл:
IMG_9352 - Копие.JPG
nbr - специалист
Това е от ръждата от предните снимки или купи нова печка :-D =D>
Това чудо не може да не топли.
Едно време що шинел е изсушил по караулните, автоматите ставаха моментално рижави, филии и сланина си припичахме, а след тях по цигарка Арда. Барута ряпа да яде.
Страхотна е станала печката.
lz2skt - специалист
При бързо затопляне на работилница и за кратко време ,акумулиращ ефект не се търси.Трябва в печката да няма тухли.Хубаво е да има вентилатор да обдухва печката или лира на кюнците и бързо да разнесе топлината.Ако целодневно се ползва става и с тухли.Булерян-печка е добра идея.Даже в САЩ продават готов комплект от вратичка,крака и флукс за комин и от варел от масло за нула време правят такава печка
lz2skt написа:
При бързо затопляне на работилница и за кратко време ,акумулиращ ефект не се търси.Трябва в печката да няма тухли.Хубаво е да има вентилатор да обдухва печката или лира на кюнците и бързо да разнесе топлината.Ако целодневно се ползва става и с тухли.Булерян-печка е добра идея.Даже в САЩ продават готов комплект от вратичка,крака и флукс за комин и от варел от масло за нула време правят такава печка
Човече, не ти ли харесва печката? Или чуждият труд не струва?!
crez - майстор
=D> =D> =D> +1 за мерака и изпълнението. Ще топли и още как.
lz2skt - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
lz2skt написа:
При бързо затопляне на работилница и за кратко време ,акумулиращ ефект не се търси.Трябва в печката да няма тухли.Хубаво е да има вентилатор да обдухва печката или лира на кюнците и бързо да разнесе топлината.Ако целодневно се ползва става и с тухли.Булерян-печка е добра идея.Даже в САЩ продават готов комплект от вратичка,крака и флукс за комин и от варел от масло за нула време правят такава печка
Човече, не ти ли харесва печката? Или чуждият труд не струва?!
Имам чувството че неправилно се интерпретират думите ми .Някъде да съм писал,че не ми харесва печката или чуждият труд не струва?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Супер е станала!
За колегата по-горе - ако няма тухли, за един сезон заминава ламарината и упражнението наново. Типичната печка за работилница се прави от варел и напролет се хвърля :-)
lz2skt - специалист
Аз говорех по принцип,а не за въпросната печка .Браво на колегата за труда.Вътре ако се направи с двойна стена като кюмбе няма да замине ламарината.Говоря за правена печка от дебела ламарина,а не за 0,5мм обшивкаИмам подобна като на снимките в работилницата си,ползвам я 2г. и не приказвам наизуст.Даже моята е с подаване на първичен,вторичен и третичен въздух.Преди нея имах кюмбе,но докарах тази от село да не я откраднат циганите и за да не я качвам на тавана ,че си тежи я сложих.В казармата през ден в караулното палих 2 подобни за 2 зими и 180 караула знам за какво говоря.Палихме ги с домбаски и с тук таме паднали тухли се бяха изкривили яко ,но държаха..На село също съм я палил на баба ми.На моята в работилницата даже и сложих и горелка на отработено масло ,но не е подходяща защото е тясна вътре и с много вратички и мирише в помещението на изгоряло масло....Сега правих от балон от бойлер нова печка за горелката за отработено.Само ,че балонът е от старите елпромски бойлери с дебелата лаамарина.Ако я палиш за 2-3 часа след работа просто по-бавно ще загрее помещението.Ако си изкарваш там хляба и стоиш цял ден става.Това е ,моето мнение и не задължавам никого с него.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
lz2skt написа:
....Сега правих от балон от бойлер нова печка за горелката за отработено.Само ,че балонът е от старите елпромски бойлери с дебелата лаамарина...
Би ли постнал скица на тази ти печка

Тема "отопляване на малка работилница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: