Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lz2skt - специалист
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Благодаря!
lz2skt - специалист
Само,че въздухът се подава принудително с турбинен вентилатор вместо атмосферен както на чертежа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
lz2skt написа:
Само,че въздухът се подава принудително с турбинен вентилатор вместо атмосферен както на чертежа.
Тъкмо му се чудех :-)
Би ли казал обем на помещението и разход някакъв
preslav - майстор
wanderer написа:
  • използвах ламарина с дебелина 1.2 мм за корпуса, тухлите ги мазах с циментоподобната смес на "боро"
Прикачен файл:
IMG_9343%20-%20Копие.JPG
за финал боя щъркел - това се получи -
Прикачен файл:
IMG_9346 - Копие.JPG
Прикачен файл:
IMG_9352 - Копие.JPG
Възхитен съм! За тягата не бери грижа, винаги можеш да добавиш още една тръба (бурия).
lz2skt - специалист
n_a написа:
lz2skt написа:
Само,че въздухът се подава принудително с турбинен вентилатор вместо атмосферен както на чертежа.
Тъкмо му се чудех :-)
Би ли казал обем на помещението и разход някакъв
Стая 4/3 м разхода е примерно мин 0,5 л за час .Относителни са тези неща с разхода.Но печката се нагрява до червено при подаване на повече масло.Имам още работа по нея и поради липса на 100% достоверна информация по въпроса всичко се прави по усет.Има много клипове по Ю туба...изпиши печь на отработке ,печь на отработаном масле.Имаше и теми в форума по въпроса.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
lz2skt написа:
...Имам още работа по нея и поради липса на 100% достоверна информация по въпроса всичко се прави по усет.Има много клипове по Ю туба...изпиши печь на отработке ,печь на отработаном масле.Имаше и теми в форума по въпроса.
Чета отдавна по въпроса, интересуваше ме личната информация. Благодаря!
wanderer - специалист
да, съгласен съм, че някакъв топлообменник ще подобри топленето. сега като се замисля, като че ли варианта "печка с тухли" не е чак толкова зле. с оглед пространството с което разполагам - между фикуса и пианото.. ако печката е ракетен тип сигурно ще ми подпали машините :-D
Прикачен файл:
IMG_9371.JPG
с общо 4 кюнеца при безветрие гори добре. имам комин в съседната стая, и лятос ще гледам да преустроя нещата, и да го ползвам. бях подпалил едни изрезки от някакви стари дебело лакирани пдч-та, излизаше по малко дим между двете части на горната отливка. и тях ги уплътних с термотеракол. утре я паля яко.
wanderer - специалист
  • ...и так - леко съживяване на темата. печката работи вече трета зима, включил съм я в хубав комин, топли добре, няма дим, горя вече само донбас, но имам проблем. изгоря ми решетката, и не намирам същата, или такава която да пасне след прекрояване. някави идеи? размера е 13х19 см без дръжката.
Прикачен файл:
IMG_1126.JPG
vlax - майстор
Защо не обиколиш пунктовете за вторични.Късмет и успех. :partyman:

Тема "отопляване на малка работилница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: