Най - вълнуващия въпрос зимно време.
cvettomirr - специалист
Тази година купих котела инсталирах го след това, заработи но горелката ми прави въртели. Незнам аз ли съм карък, софтуер ли е, дефектна ли е, ама ми писна вече.

Изцяло съм доволен, но:
- при стартиране пали си пелетите, задавам 50°С изключва на 60°С. Когато стана студено тази година -12°С, го увеличих задавам му 70°С стига до 61-62° и повече не иска, задавам му 80°С държи 72-73°С, смисъл при по високи от зададени температури не може да догони зададената, звънях до голдън файър, свързвахме с инжинери, а тая настройка а оная и нищо.
- за разход на пелети не ми се говори, осредно около 75кг +- 5кг на денонощие. /адски много за мен/
- има 5 степени на работа, на максимална прави това описаното по горе, на 4 държи 40°С при 70°С зададени, на 1-2-3 не мога и да си помисля кво става. Като отворя горелката има огън силен за мен, но може и да греша. Като изхвърлям тавата с пелетите има и неизгорели, шлака в пепелника на горелката нормално за мен. Пелетите са Pirin Les чамови клас А или А+ не помня вече.

Утоплявам 2 радиатора 1,00 * 0,60, 2 радиатора 1,40*0,60 и 3броя 1,50 х 0,60 и една лира смешна в банята. Бойлера не съм го вързал към парното че стария протече, купих обикновен само на ток, а сега пролетта ще взимам тъкв с две серпентини. Имам 7 радиатора като консумация не знам кво излиза ама за мен не са повече от 17-20квт. Имам и стаен термостат ама не го сложих, че тая горелка ме дразни с това че не вдига градусите и не влиза в хистерезис и гори постоянно.

Термо глави нямам, но ще купя ако от това има ефект за намаляване разхода и повече топлина :weedman: .
Котела е монтиран в къща в маза в същата къща се отопляват два радиатора в един хол там най-студено няма нова дограма, до същата къща имам друга залепена изкъртих стената и вкарах тръбите /не минават никъде външно/ там е по топло има нова дограма.
Аз знам че си нямам външна изолация, знам че е минус за мен, но очаванията ми беха други.
И тоя маркуч за шнека 2 пъти го накъсявах и все не изпънат седи, ме ядоса и го стегнах със сезал :-D :-D :-D не ми пука за него :-D :-D

Та кво да правя, утре и звъня да ми карат друга горелка, тая кво ще я правят ми е все тая. За мен лично много гори пелетите :mrgreen:
Аз очаквах доста по-топло и по-малък разход. Помагайта форумци. Его красавеца

Прикачен файл

02.jpg

Прикачен файл

01.jpg
filip_n - специалист
Човек вържи си термостата не е голяма философия (http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... 0&start=20) при теб платката може да са я променили, но търси това мостово кабелче и връзвай термостата. Ако ти стопля къщата не си играй с температурата на водата. За не изгорелите пелети - влизаш в настройките и почваш да сваляш на степен 5 вентилатора докато спреш да виждаш пелети в пепелта , Би трябвало да ти свали доста разхода.... Ти в момента реално не ти изключва изобщо горелката с тия 75кг :shock: :shock: :shock: .....
cvettomirr - специалист
Дай тел за връзка, ако е удобно
filmatoplo - майстор
На последната горелка която монтирах -вече има изведен кабел с букса подготвена и обозначена за стаен термостат.
Здравейте! И аз искам да се включа във форума. Аз също имам котел Golden Fire и бих искал тези,които го използват по-дълго време, да споделят за настройките на пелетната горелка и по-точно за количеството пелети за определено време.
filmatoplo - майстор
Тарикат майсторите си ги монтират тез комплекти, аз им викам - Умирай трудно 3 ,не бих набутал някой с това.. Имал съм монтажи, но хората сами си ги купили за по евтино.
Бе само на мен ли ми са струва или така си мисля..........или не знам вечи ко , ама тез ,с по едно до към пет мнения ,се за златния огън питат.
Ае стига вечи де!
filmatoplo - майстор
Почти най евтиния комплект, като напишеш в гугле пелетен котел с горелка, и хоп готов си, след това наистина зачочва първо едно звънене до производителя или който ги продава, след като там нищо не стане, ето ти въпрос във форума. :wink: това ли имаш предвид колега.
filmatoplo написа:
Почти най евтиния комплект, като напишеш в гугле пелетен котел с горелка, и хоп готов си, след това наистина зачочва първо едно звънене до производителя или който ги продава, след като там нищо не стане, ето ти въпрос във форума. :wink: това ли имаш предвид колега.
Ако въпроса е до мен,Филме,искам да кажа-
.........Бе праят си рекламата , ама ади стига ве!
Правят я по много тъп начин.Опитват безплатно да е.
Няма такъв филм.
Или си качествен или не вървиш.
.....освен ако не произвеждаш качествен продукт и мълвата не върви километри пред теб.
filmatoplo - майстор
Има един + че е пълен комплект с бункер.

Тема "Котел на пелети Golden Fire и горелка gf45" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: