• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Интеркулер бе бате ма на обратно .
ktch_1964 - специалист
Да, това да вкарваш в горелката горещ въздух е голям + , но при мен не става, защото вентилаторът е с пластмасова турбина.
LazarGanev - "Велик майстор"
filmatoplo написа:
:) Интеркулер бе бате ма на обратно .
Интерхийтър :wink:
шоп - майстор
ktch_1964 написа:
Да, това да вкарваш в горелката горещ въздух е голям + , но при мен не става, защото вентилаторът е с пластмасова турбина.

То не се вкарва 100 градуса :)

35-40 е ОК
поне моя топлообменник рядко вдига повече
filmatoplo - майстор
Моята камина гори абсолютно външен въздух ,извел съм 7 метра ПВЦ гофре от нея до терасата ,докато въздуха стигне до камината сигурно става 15-20 гр .Там където гофрето влиза в камината не съм го захерметизирал нарочно ако нещо се случи да поема и от там .Когато работи камината тествам тягата -лист хартия го залепя там където гофрето смуче от вън.Това го направих с цел че ми изсмукваше топлия въздух от помещението и вкарваше студен от където намери -от вентилацията на банята ,под входната врата 1 мм луфт ,ако ключа не е в ключалката на бравата и от там :wink: .
Няма смисъл от автоматично палене,даже да не е работила няколко часа при подаване на въздух веднага се разпалва
чет май 17, 2018 11:46 amшоп написа:
Стилян Ассенов написа:
Глупости,много по добре свеж въздух богат на кислород отколкото топъл въздух от изгорели газове
[-X
Физика!
Бъркате или не знаете за какво се говори. Въздухът за горене си е чист и свеж, той не се смесва с изгорелите газове. Топлообмена е чрез топлообменник.
Каде се намира топлообменика не е ли в котелното
пет мар 09, 2018 3:57 pmteddyn2o написа:
шоп написа:
@teddyn2o,
моята отоплителна система също е на естествена циркулация. Изградена е 1981 година от черни тръби.
От котела тръгва и се връща тръба с диаметър 2 1/2 цола.

Всичко си работи ОК с горелката и дребни въглища.

Друг е въпроса, че като нямаш топлоизолация няма как да очакваш икономия :!:
Благодаря, нещо подобно ме интересуваше.
Само, един въпрос горе долу колко площ отоплявате, и колко kw е горелката, тай като аз мисля за 35 kW, (то по голямата няма да влезе при мен)
Иначе, аз на икономия много не се надявам, по скоро ме интересува на де се увеличи разхода, и да може да си нагрява както до сега.
По важно е колко кв.е котела с 25кв горелка може да забраниш и 50кв
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Ретортна горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: